Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Marta  Czermińska
Punkty:
254 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Marta CzermińskaGazpacho andaluz (przepis) Kuchnia

Gazpacho andaluz (przepis)

„Gazpacho andaluz”, znane także jako gazpacho czerwone, pojawiło się w Hiszpanii po odkryciu Ameryki i zadomowieniu się w kuchni europejskiej pomidora i papryki. O gazpacho Hiszpanie mówią: Del gazpacho no hay empacho, czyli „twój żołądek nie zazna smutku po gazpacho”.

22.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 6834

Historia giełdy w Europie Historia

Historia giełdy w Europie

W dobie kryzysu do dobrego tonu należy kompulsywne sprawdzanie tego, co ma miejsce na giełdzie. I choć te, z pozoru niezrozumiałe wykresy, przyprawić mogą o zawrót głowy plamami czerwieni, którymi oznacza się spadki, nie należy się poddawać, a już tym bardziej przy pierwszym podejściu.

10.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 8040

Rosyjskie uniwersytety przestaną być niezależne Uczelnie

Rosyjskie uniwersytety przestaną być niezależne

Zapowiedzią takich wydarzeń jest projekt wniesiony do niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy Państwowej przez prezydenta Medwiedewa. Zamierza on samodzielnie wybierać osoby, które w przyszłości mają piastować prestiżowe stanowiska rektorów dwóch najważniejszych uniwersytetów w Rosji: Uniwersytetu Moskiewskiego im. M.W. Łomonosowa i Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.

06.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4156

Ogórki w sosie musztardowym (przepis) Kuchnia

Ogórki w sosie musztardowym (przepis)

Ogórki w sosie musztardowym pochodzą z kuchni francuskiej. Świetnie pasują jako dodatek do jaj na twardo.

02.08.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 4014

Surówka z kapusty włoskiej z jabłkami i ogórkiem kiszonym (przepis) Kuchnia

Surówka z kapusty włoskiej z jabłkami i ogórkiem kiszonym (przepis)

Surówka z kapusty włoskiej stanowi wyśmienity dodatek do dań mięsnych. Jest przysmakiem Włochów, którzy przygotowują ją szczególnie latem.

31.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 10360

Ogórek - bohater sezonu wakacyjnego Kuchnia

Ogórek - bohater sezonu wakacyjnego

Z pozoru niewinny, blisko spokrewniony z melonem, o czym niewielu wie, zaspokaja pragnienie i przywodzi na myśl swym zielonym kolorem miesiące wakacyjne. Oto krótka charakterystyka persona non grata wszystkich wydawców w porze letniej - jaśnie wielmożny pan Ogórek.

30.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2941

Zagubiony bagaż w samolocie lub na lotnisku - będą zmiany? Społeczeństwo

Zagubiony bagaż w samolocie lub na lotnisku - będą zmiany?

Unijnemu komisarzowi ds. transportu puściły nerwy gdy podzielił los ok. 10 tys. podróżujących Europejczyków, których po wylądowaniu czeka przykra niespodzianka - bagaż zagubiony w innym samolocie...

30.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2610

Nauczyciele na Łotwie zarobią mniej Gospodarka

Nauczyciele na Łotwie zarobią mniej

Polscy nauczyciele nie ustają w narzekaniach na to, że zarabiają wciąż za mało biorąc pod uwagę ich zaplecze intelektualne, wysiłki i złe warunki pracy. Tymczasem za naszą wschodnią granicą gdzie gospodarka skurczyła się o 1/5, rząd podjął dramatyczną decyzję- pensje nauczycielskie zostaną od nowego roku szkolnego zredukowane o 30%, a od 2011r. znacząco zmniejszy się ilość miejsc pracy dla przedstawicieli nauczycielskiej profesji.

29.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3525

Co ma foka do eBay'a ? Polityka unijna

Co ma foka do eBay'a ?

Nie dalej jak wczoraj ministrowie państw członkowskich zdecydowali się wreszcie uczynić zadość postulatom Europejczyków wrażliwych na los zwierząt i zaaprobowali zakaz handlu wyrobami z foczych skór oraz ich mięsem. Dziś z kolei internetowy gigant, w ostatnim czasie często pozywany o sprzedaż podrabianych produktów, ogłosił, iż chce zwrócić się o pomoc do KE.

28.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2108

UE poszukuje tłumaczy więziennych?! Prawo

UE poszukuje tłumaczy więziennych?!

Choć znajomość języków obcych jest wśród młodszych pokoleń niemal powszechna, zamiast zachwytu nowy projekt Komisji Europejskiej wprowadzający obowiązek zapewnienia osobom podejrzanym o popełnienie przestępstwa na terenie UE bezpłatnego dostępu do tłumacza wzbudził powszechny niesmak i konsternację.

16.07.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2393

<< Wstecz  1  2  Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy