Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Łukasz Matuszewski
Punkty:
770 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
GrecjaGrecjaPolskaPolska

Łukasz Matuszewski

Wydawca TwojaEuropa.pl

Miejscowość: Łódź
WWW: Łukasz Matuszewski - Goldenline.pl


 Życie Fina w Polsce (wywiad z Ohto Hiilamo) Wymiana studencka

Życie Fina w Polsce (wywiad z Ohto Hiilamo)

Ohto - zapraszamy do założenia konta w portalu TwojaEuropa.pl - chętnie pomożemy w promocji Twoich blogów o Polsce i Finlandii. Możesz np. dodawać u nas swoje artykuły z linkiem do siebie, publikować filmiki na YouTube itp. Odnośnie Xylitolu - w Polsce nadal jest bardzo drogi - jeśli zaoferujesz cenę zbliżoną do fruktozy, będę Twoim stałym klientem :) W promocji samego sklepu/firmy, też możemy pomóc (w razie czego pisz)

22.10.2012 [ 6 komentarzy ] Liczba odsłon:

Plaże nad Morzem Bałtyckim - czy spełniają europejskie standardy? Informacje i porady

Plaże nad Morzem Bałtyckim - czy spełniają europejskie standardy?

Podobnie jak Edmund uważam, że mamy jedne z lepszych plaż na świecie! Może brakuje skalistych klifów, fiordów itp. za to piasek piękny, plaże szerokie, dużo zieleni, brak niebezpiecznych żyjątek, linia brzegowa też całkiem urozmaicona wbrew pozorom. Mi akurat zimna woda nie przeszkadza. Tylko pogoda mogłaby być trochę lepsza (więcej dni słonecznych i ciepłych), no ale spróbujcie pomieszkać w Bergen albo na Syberii ;) Z resztą na pogodę w Grecji, Maroko czy Meksyku pewnie większość Polaków po paru latach narzekałoby jeszcze bardziej niż na naszą ;P

15.08.2012 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon:

Własna firma - jak komunikować się z zagranicznymi rynkami? Własna firma

Własna firma - jak komunikować się z zagranicznymi rynkami?

Oprócz powyższych pomysłów polecam poszukać osoby na miejscu, która pomoże nam w zdobywaniu kontaktów. Nie ma co od razu rzucać się na oddział - lepiej najpierw z czyjąś pomocą wybadać rynek.

20.06.2012 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:

Deportacja Polaków z Holandii? Dyskryminacji ciąg dalszy Rynek pracy

Deportacja Polaków z Holandii? Dyskryminacji ciąg dalszy

@seba - powodzenia! :) W wolnej chwili zapraszamy do opisania wrażeń z pracy w Holandii u nas w portalu: http://www.twojaeuropa.pl/dolacz-do-redakcji Samych zmian legislacyjnych nie ma co się tak obawiać, w 3 miesiące każdy znajdzie pracę (chyba, że nie szuka). Głównym efektem będzie ograniczenie pracy "na czarno". Inna sprawa to niepokojący wzrost antypolskiego nastawienia, ale to chyba nadal margines (tylko głośni krzyczący). W czasach kryzysu takie nastroje są niestety normalne...

04.03.2012 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Co z tą Holandią? Polscy pracownicy wciąż poszukiwani Rynek pracy

Co z tą Holandią? Polscy pracownicy wciąż poszukiwani

Co prawda poczynania Wildersa nie mają w Holandii wielu zwolenników, jednak premier wciąż potrzebuje jego głosów w parlamencie... stąd brak oficjalnej reakcji rządu. Ogólne nastawienie do Polaków raczej nadal jest dobre z tego co mi wiadomo :) W międzyczasie Rumunia w odwecie zablokowała umowę między portami w Rotterdamie i Konstancy rozpoczynając rozmowy z portem w Hamburgu.

03.03.2012 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:

Podróż do Wenecji. Niezbędny element zaskoczenia Warto zobaczyć

Podróż do Wenecji. Niezbędny element zaskoczenia

"obawiałam się, że jego mityczny obraz roztrzaska się z hukiem o tłum turystów" - świetny wstęp, resztę też przeczytałem z przyjemnością :) Dzięki za polecenie kilku lokali do odwiedzenia, nie byłem tam prawie... 20 lat. Wtedy lokale nie były mi w głowie ;) Wrzuciłem na Fejsa (do zlajkowania :) http://www.facebook.com/twojaeuropa

05.01.2012 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:

Gaz łupkowy w Polsce - czy to koniec marzeń o imperium? Innowacje

Gaz łupkowy w Polsce - czy to koniec marzeń o imperium?

@Marta obawiam się, że większość polityków (nie tylko UE) traktuje ekologię raczej jako bardzo wygodny argument w sporach politycznych. Nie tylko bronią swoje interesy, ale jeszcze wychodzą na "proekologicznych". Podobnie ekologię traktują wielkie koncerny, wprowadzając np. ekologiczne torebki, za które my płacimy (wcześniejsze nieekologiczne były za darmo). Oczywiście często przy okazji dzieję się rzeczywiście coś dobrego, ale w wielu przypadkach nie jest to główny motyw.

30.07.2011 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Kuter torpedowy S403 i tworzenie sztucznej rafy w Albanii Warto zobaczyć

Kuter torpedowy S403 i tworzenie sztucznej rafy w Albanii

Ehhh, lazur i przejrzystość tej wody... W Bałtyku tak przyjemnie już nie jest :) Pierwsze zdjęcie jest super - lubię takie post-apokaliptyczne klimaty. Dzięki za ciekawy tekst, musimy się kiedyś w końcu wybrać w te okolice. Póki co szykuje się Oslo samochodem. Może za rok :)

21.06.2011 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:

Konkurs na EUROLIDERA i turystyczny cud Funduszy Europejskich Aktualności

Konkurs na EUROLIDERA i turystyczny cud Funduszy Europejskich

Ciekawa inicjatywa, mało się niestety mówi o udanych projektach z UE, więcej jest narzekań i wskazywania błędów, przekrętów itp. Pokazujmy też tą pozytywną stronę (która moim zdaniem jest w większości).

19.04.2011 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:

Studenci mogą otrzymać dotacje unijne na założenie firmy Dla kogo i na co?

Studenci mogą otrzymać dotacje unijne na założenie firmy

Cześć Dagmara. Większość projektów na otwarcie własnej działalności pochodzi z działania 6.2 POKL "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia". W jego ramach różne firmy i instytucje prowadzą projekty lokalne mające na celu spieranie przedsiębiorczości. Cele i grupy docelowe poszczególnych projektów mogą być bardzo różne, dlatego należy szukać informacji na stronach internetowych tych projektów. Informacji o prowadzonych projektach najlepiej szukać na stronach lokalnych WUPów (wojewódzkie urzędy pracy) - one są zwykle instytucjami wdrażającymi POKL 6.2 i one publikują listy projektów, które otrzymały dofinansowanie. Po nazwach projektów powinnaś znaleźć strony www projektów. http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/PoKL/Strony/6.2-Wsparcie-oraz-promocja-przedsiebiorczosci-i-s.aspx Powodzenia :)

08.02.2011 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Dalej >>  


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy