Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Karolina Nowosielska
Punkty:
120 pkt. ranking >>

Karolina Nowosielska

Miejscowość: Przysucha


Mity o nas i o innych [felieton] Stereotypy

Mity o nas i o innych [felieton]

Stereotypy to skróty myślowe, które tworzymy na podstawie własnych obserwacji lub opinii innych. Jest to naturalny odruch ludzki, z którym nie można walczyć. Jak myślimy o innych Europejczykach?

16.04.2010 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 9917

Rumunia - kraina kontrastów Warto zobaczyć

Rumunia - kraina kontrastów

Obserwując krajobraz za oknami jadącego przez Rumunię pociągu, można pomyśleć, że jest się w niebie. Mijane wioski zachwycają bielonymi domami, płotami z kolorowymi obrazkami i urokliwymi kościółkami.

14.04.2010 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 6528

Jedna z najpiękniejszych stolic – Praga Warto zobaczyć

Jedna z najpiękniejszych stolic – Praga

Praga w ostatnich czasach zyskała na popularności wśród turystów. Ze 103 mln zwiedzających Czechy, aż 60 procent odwiedza stolicę.

13.04.2010 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 4968

Wpływ chrześcijaństwa na kulturę europejską Kultura i sztuka

Wpływ chrześcijaństwa na kulturę europejską

Historia Europy bardzo mocno zakorzeniona jest w chrześcijaństwie. Mimo, że świat staje się coraz bardziej zlaicyzowany, nadal funkcjonują symbole i tradycje związane z tą religią.

13.04.2010 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 23885

Kuchania węgierska - nie tylko papryka Kuchnia

Kuchania węgierska - nie tylko papryka

Ostre smaki kojarzone są zazwyczaj z Węgrami. Istotnie madziarska kuchnia to przede wszystkim papryka, papryka i jeszcze raz papryka. Jednak upodobania kulinarne Węgrów nie kończą się na niej.

12.04.2010 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon: 6405

Emigracja w Europie Zwyczaje

Emigracja w Europie

Niewykluczone jest, że w przyszłości Unia Europejska stanie się jednym państwem. Otwarcie granic, spowodowało, że Europejczycy nie tylko więcej podróżują ale i częściej decydują się na emigracje.

11.04.2010 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4694

Kobiety w polityce Stereotypy

Kobiety w polityce

Kobiety w polityce wciąż wywołują uśmiech na twarzach. Traktowane są nie do końca poważnie, nawet przez inne panie. Jednak wiele kobiet daje sobie rade w polityce lepiej niż niejeden mężczyzna.

08.04.2010 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 9562

Jan Paweł II - papież podróżnik i dyplomata Polityka

Jan Paweł II - papież podróżnik i dyplomata

Wybór na stolice Piotrową papieża Polaka wywołał wiele kontrowersji. Władze świeckie, pontyfikat Karola Wojtyły, traktowały jako czysto polityczne posunięcie Watykanu.

03.04.2010 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon: 7006
Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy