Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Justyna Krempa
Punkty:
223 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Justyna KrempaSen: Jak długo śpią Europejczycy? Zdrowie

Sen: Jak długo śpią Europejczycy?

Wedle najnowszych badań prawie połowa Polaków po 30 roku życia ma problemy ze snem. Najdłużej jedzą i śpią Francuzi. Hiszpanie mimo sjesty wcale nie spędzają dużo czasu śpiąc. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeprowadziła sondaż wśród krajów europejskich. Dowiedzmy się wśród jakich narodów jest najwięcej śpiochów.

19.06.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 4240 Liczba znaków: 2493

Jak długo będziemy odstawać od europejskiego prawa? Prawo

Jak długo będziemy odstawać od europejskiego prawa?

Polskie prawo w kwestii regulowania rynku turystycznego nie pokrywa się z traktatem z Maastricht przyjętym w 1991 r. Chodzi o wprowadzone licencje na przewodników turystycznych i hamowanie rozwoju rynku turystycznego przez niedopuszczenie ludzi bez 9–miesięcznego kursu na przewodnika. Zagraniczni przewodnicy turystyczni bez licencji polskiej nie mogą wykonywać swojego zawodu na terenie Polski.

19.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3120 Liczba znaków: 3327

Stereotyp Ukraińca Stereotypy

Stereotyp Ukraińca

W Polsce istnieje dość negatywny wizerunek Ukraińca spowodowany głównie burzliwą historią między Polską a Ukrainą. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wiele nas łączy z naszym wschodnim sąsiadem.

19.06.2009 [ 18 komentarzy ] Liczba odsłon: 32965 Liczba znaków: 2837

Studia w Anglii Uczelnie

Studia w Anglii

Co skłania polskiego maturzystę do studiowania za granicą? Jak wygląda studiowanie na Brighton University w Brighton? Wywiad z Alą, studentką drugiego roku prawa z biznesem na Uniwersytecie w Brighton (LLB HONS Law with Business) pozwoli nam choć pokrótce rozeznać się jak wyglądają studia na obczyźnie.

16.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 11156 Liczba znaków: 5334

Związek na odległość: plusy i minusy Zwyczaje

Związek na odległość: plusy i minusy

Żyjąc w zjednoczonej Europie, gdzie granice między krajami zostały zniesione łatwiej jest znaleźć swoją drugą połówkę w innym zakątku świata. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o związkach Polek z Włochami warto przeczytać ten artykuł.

16.06.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 9724 Liczba znaków: 3006

Era szpiegów – telefony nowej generacji Kultura i sztuka

Era szpiegów – telefony nowej generacji

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie przypuszczał, że telefon komórkowy, który miał służyć tylko do rozmów telefonicznych i SMSów będzie miał w sobie kilkanaście innych funkcji. Niestety nastały czasy, kiedy uruchomienie telefonu komórkowego powoduje, że za chwilę w Internecie może pojawić się kompromitujące zdjęcie. Ten problem dotyka również Unii Europejskiej.

16.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3189 Liczba znaków: 3723

Stereotyp Włocha – Amore Mio Stereotypy

Stereotyp Włocha – Amore Mio

Włosi znani są z zamiłowania do makaronowych potraw, pizzy, czerwonego wina, ale przede wszystkim preferują piękne kobiety u swego boku. Jak Europejczycy postrzegają Włochów? Czytaj dalej...

08.06.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 21341 Liczba znaków: 2844

AIDS w Europie Zdrowie

AIDS w Europie

Niedawno niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung opublikował artykuł, który informuje o wzrastającej epidemii AIDS na Ukrainie. Gazeta podaje, że około pół miliona mieszkańców Ukrainy jest nosicielami wirusa HIV. Wedle statystyk, na Ukrainie w roku 2008 zarażonych było o 10 procent więcej niż w 2007 roku. Jednak pamiętać należy, że problem ten dotyka również Unii Europejskiej.

08.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 8878 Liczba znaków: 3644

Stereotyp Greka czyli „Nie udawaj Greka” Stereotypy

Stereotyp Greka czyli „Nie udawaj Greka”

Grecja zrodziła Ajschylosa, Sofoklesa i wielu innych wybitnych twórców. Może stąd dzisiejsze przekonanie Greków, że wiedzą wszystko o świecie i potrafią dyskutować o rzeczach, o których nie mają zielonego pojęcia. Pewnie stąd też wzięło się powiedzenie „Nie udawaj Greka”. Oprócz tego, że kreują się na wielkich filozofów i są czasem nerwowi, gościny i dobrej zabawy u nich pod dostatkiem. Poznaj stereotypy o Grekach.

01.06.2009 [ 7 komentarzy ] Liczba odsłon: 24371 Liczba znaków: 2972

Hospitality club Informacje i porady

Hospitality club

Miłośnik podróżowania i poznawania nowych ludzi, oprócz couchsurfingu powinien znać jeszcze hospitality club. Razem z couchsurfingiem, hospitlaity club tworzą dwa największe portale internetowe, gdzie ich użytkownik może skorzystać z darmowego zakwaterowania lub pomocy od innego członka portalu.

01.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3722 Liczba znaków: 4331

1  2  Dalej >>  


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy