Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Jakub Dusza
Punkty:
121 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Jakub DuszaPępek Europy - walka o frekwencję w EuroWyborach 2009 Polityka

Pępek Europy - walka o frekwencję w EuroWyborach 2009

Odliczanie do wyborów do Parlamentu Europejskiego trwa. Bardzo niska frekwencja w 2004 roku sprawiła, że w tym roku postanowiono promować udział w głosowaniu. Jednym z elementów takiej promocji jest „Pępek Europy” - akcja mająca na celu wyłonienie polskiej gminy, w której podczas wyborów odnotowana będzie najwyższa frekwencja. Poprzez rywalizację organizatorzy chcą zmobilizować społeczności lokalne do oddawania swoich głosów.

22.05.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 3055

Smart Online Voting - zagłosuj mądrze! Społeczeństwo

Smart Online Voting - zagłosuj mądrze!

Nie wiesz na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Jeśli nie masz jeszcze swojego kandydata, projekt Glosuje.com.pl jest stworzony dla ciebie.

21.05.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2676

Coraz więcej krajów dopłaca do nowych aut Gospodarka

Coraz więcej krajów dopłaca do nowych aut

Od 18 maja z premii przy zakupie nowych aut korzystać mogą obywatele Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Oznacza to, że już 11 europejskich państw stosuje takie dopłaty. Rządy chcą w ten sposób przeciwdziałać spadkowi sprzedaży nowych aut w czasach kryzysu. Na początku 2009 r. w Hiszpanii spadek ten wyniósł 44 proc., a w Wielkiej Brytanii 28,5 proc. Wcześniej podobne programy wdrożyły m.in. Niemcy, Francja, Włochy i Austria.

19.05.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 3203

Polska przed Trybunałem Sprawiedliwości za brak równości Polska w Unii

Polska przed Trybunałem Sprawiedliwości za brak równości

Komisja Europejska wniosła pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem jest brak gwarancji równości kobiet i mężczyzn w polskim prawie.

19.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2397

Strach przed bezrobociem - ludzie na ulicach Społeczeństwo

Strach przed bezrobociem - ludzie na ulicach

W weekend w kilku stolicach Europy odbyły się demonstracje przeciw rosnącemu bezrobociu. Na ulice Berlina, Brukseli, Madrytu i Pragi wyszło prawie 350 tys. ludzi obawiających się o swoją przyszłość i żądających od swoich rządów podjęcia skutecznych działań.

19.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2038

Libertas - Wałęsy romans z Ganleyem Polityka

Libertas - Wałęsy romans z Ganleyem

Prezydent Lech Wałęsa znalazł się ostatnio w ogniu krytyki. Powód? Udział w wiecach wyborczych partii Libertas – eurosceptycznego ugrupowania, które założyło swoje oddziały w wielu krajach Unii Europejskiej.

15.05.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2142

Rekordowa grzywna nałożona przez Komisję Europejską Gospodarka

Rekordowa grzywna nałożona przez Komisję Europejską

Intel, światowy lider produkcji procesorów, musi zapłacić ponad miliard euro kary za łamanie prawa antymonopolowego – zdecydowała w środę Komisja Europejska.

14.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2067

ME 2012: Wiadomo co z Polską, Ukraina niepewna Sport

ME 2012: Wiadomo co z Polską, Ukraina niepewna

UEFA ogłosiła, które miasta będą gospodarzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r. W Polsce będą to na pewno Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Na Ukrainie, jako pewny gospodarz mistrzostw, wskazany został tylko Kijów. Choć i tam, jak zaznaczył szef UEFA, potrzebne są jeszcze znaczne postępy.

13.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2079

Schengen i otwarte granice - perspektywy i zagrożenia. Polityka unijna

Schengen i otwarte granice - perspektywy i zagrożenia.

Układ z Schengen to porozumienie gwarantujące otwarte granice na terenie Unii Europejskiej, a także na terenie państw nie będących jej członkami, które jednak do porozumienia przystąpiły. Poza licznymi udogodnieniami jakie zapewnia, stwarza też pewne zagrożenia, z którymi UE musi sobie radzić.

12.05.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 14273

Sjesta - wymarzona przerwa w pracy? Zwyczaje

Sjesta - wymarzona przerwa w pracy?

Czy może być coś bardziej sielskiego niż krótka drzemka ucięta w piękny słoneczny dzień tuż po smacznym obiedzie? Zwyczaj taki stał się normą w niektórych krajach – szczególnie tam gdzie we wczesnych godzinach popołudniowych upał staje się trudny do zniesienia.

11.05.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 24726
Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy