Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Angelika  Krasińska
Punkty:
90 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Angelika KrasińskaWielka Brytania i Francja planują wspólną obronę Polityka

Wielka Brytania i Francja planują wspólną obronę

W Londynie odbyło się brytyjsko – francuskie spotkanie na szczycie. Premier David Cameron i prezydent Nicolas Sarkozy spotkali się, by podpisać dwa traktaty obronne.

05.11.2010 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 3575

Zasady prawa wspólnotowego Cz. 1  Zasada autonomii Prawo

Zasady prawa wspólnotowego Cz. 1 Zasada autonomii

Terminem "acquis communautaire" określa się cały dotychczasowy dorobek prawny Wspólnot Europejskich oraz Unii Europejskiej. Stanowi on swoisty ewenement w skali świata, który doktryna nazywa specyficznym porządkiem prawnym. Ową specyfikę określa kilka wyróżniających go cech. Jedną z nich jest istnienie tzw. zasad prawa wspólnotowego.

24.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 15932

Europa staje do wyścigu o światowe przywództwo Polityka unijna

Europa staje do wyścigu o światowe przywództwo

"Chcemy być najsilniejszym kontynentem na świecie" – powiedziała kanclerz Angela Merkel podczas niedawnej wizyty z Warszawie. Słowa te stanowią jasną deklarację wielkich ambicji Europy zjednoczonej w ramach Unii Europejskiej. By mogła aspirować do miana największej potęgi świata, musi posiadać odpowiednie atrybuty, natury ekonomicznej i militarnej. Czy Europa ma szansę przejąć globalne przywództwo?

12.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2778

Unia bez prędkości Polityka unijna

Unia bez prędkości

Unia Europejska rozwija się nieprzerwanie od 50 lat. Czasem szybciej, czasem wolniej, ale proces integracji trwa. Przynajmniej jeśli chodzi o gospodarkę, bo w kwestiach politycznych Unia ostatnio ostro zahamowała.

10.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2288

Kolejne państwa pukają do bram Unii Europejskiej Polityka unijna

Kolejne państwa pukają do bram Unii Europejskiej

1 maja obchodziliśmy piątą rocznicę największego w dotychczasowej historii integracji rozszerzenia Unii Europejskiej. Dziś w obliczu problemów z kolejna wielka reformą dalsze planowane rozszerzenie stanęło pod znakiem zapytania.

08.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3472

Obywatel Europy w kryzysie Polityka unijna

Obywatel Europy w kryzysie

Trwający kryzys ekonomiczny poważnie zachwiał jednością UE, pobudzając narodowe partykularyzmy. Rozbrzmiewające jeszcze do niedawna hasła wspólnej europejskiej tożsamości zastąpione zostały przez żądania respektowania narodowych interesów. Czy są to tylko chwilowe problemy, czy może idea Europy bez granic jest tylko mrzonką, albo "chwytem reklamowym"?

08.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2286

Unia Europejska na straży pokoju Polityka unijna

Unia Europejska na straży pokoju

„Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny” twierdził Platon. Ta uniwersalna maksyma znajduje swoje potwierdzenie, również w Europie XXI wieku - cieszącej się pokojem i stabilizacją. Aby tak pozostało, członkowie UE muszą wspólnie stawić czoła wyzwaniom i zagrożeniom.

01.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3845

Europejczycy przy urnach. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Polityka

Europejczycy przy urnach. Wybory do Parlamentu Europejskiego.

Sytuacja w Europie przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego dostarcza kolejnych dowodów na to, że Unia Europejska wciąż jest pogrążona w kryzysie po fiasku Traktatu Lizbońskiego. Kampania wyborcza w większości państw, jeśli w ogóle jest prowadzona, sprowadza się do międzypartyjnych walk i starć obozów rządzących z opozycją. Zamiast skupić się na zachęceniu obywateli do głosowania, kandydaci wykorzystują wybory do zbicia politycznego kapitału.

01.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 1871
Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy