Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Aleksandra Wawdejuk
Punkty:
400 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Aleksandra Wawdejuk

Autor miesiąca: Lipiec 2009


Partnerstwo Wschodnie - pytania i odpowiedzi Polityka unijna

Partnerstwo Wschodnie - pytania i odpowiedzi

Partnerstwo Wschodnie jest sztandarową inicjatywą Polski w ramach Unii Europejskiej. Poniżej znajdziecie odpowiedź na najczęściej zadawane pytania dotyczące programu.

03.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4694

Globalizacja czy regionalizja? Społeczeństwo

Globalizacja czy regionalizja?

Globalizacja i regionalizacja to dwa światowe trendy, które w pewnym stopniu umniejszają znaczenie państw narodowych. Czy oznacza to, że już niedługo władza krajowa będzie pełnić czysto reprezentacyjne funkcje, a jej dotychczasowe zadania przejmą organizacje międzynarodowe bądź – wręcz przeciwnie – jednostki lokalne?

02.08.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 11580

Autostrady Morza Bałtyckiego Transport

Autostrady Morza Bałtyckiego

Słowo autostrada jednoznacznie kojarzy się z transportem naziemnym, dlatego zaskakiwać może informacja o połączeniach, które niedługo mają zostać otwarte nad morzem. W ramach sieci transeuropejskich już teraz trwają prace, które mają prowadzić do modernizacji tras Gdynia – Karlskrona oraz Świnoujście – Ystad.

01.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 11328

Na ratunek europejskiemu kinu Kultura i sztuka

Na ratunek europejskiemu kinu

Europejskie kino boryka się z wieloma problemami. Przede wszystkim brakuje pieniędzy na ambitne produkcje, ich promocję i dystrybucję. Proces amerykanizacji nie omija sal kinowych – mimo że w Unii Europejskiej powstaje więcej filmów niż w USA, 75 proc. przychodu kin europejskich przynoszą filmy amerykańskie.

31.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2533

Stereotyp Rosjanina Stereotypy

Stereotyp Rosjanina

Wyznawca prawosławia, który często nadużywa alkoholu, a zawodowo zajmuje się przemytem, rozbojem bądź handlem na bazarku – oto typowy Rosjanin w oczach Polaka. Bywa grubiańskim i zarozumiałym nacjonalistą, ale także otwartym i gościnnym kompanem do kieliszka.

30.07.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 16797

Fundusz Spójności Dla kogo i na co?

Fundusz Spójności

Wraz z przyjmowaniem do Unii kolejnych krajów zwiększały się różnice w poziomach ekonomicznych między jej członkami. Na pomoc państwom, których wyniki gospodarcze odbiegają od średniej unijnej przychodzi Fundusz Spójności. Dzięki niemu mają one szansę dogonić kraje bardziej rozwinięte.

27.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4625

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Dla kogo i na co?

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Obecnie największym funduszem unijnym jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Zakres jego działań jest bardzo szeroki, dlatego też spośród wszystkich instrumentów finansowych Unii to właśnie EFRR dysponuje największym budżetem.

26.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 7632

Europejski Fundusz Społeczny Dla kogo i na co?

Europejski Fundusz Społeczny

Jednym z głównych, a zarazem najstarszym instrumentem finansowym polityki regionalnej jest Europejski Fundusz Społeczny. Rokrocznie EFS rozdysponowuje między kraje członkowskie około 10 mld euro, co stanowi 10% całkowitego budżetu Unii.

26.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3182

Budżet Unii Europejskiej Unia w skrócie

Budżet Unii Europejskiej

Co roku do budżetu Unii wpływa kwota, która wynosi około 235 euro na mieszkańca. Zastanawiałeś się kiedyś, skąd dokładnie Unia bierze pieniądze i na co je wydaje? Kto właściwie uchwala budżet UE i według jakich zasad? Już dziś możesz się tego dowiedzieć.

23.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 16703

Zasady prawa wspólnotowego Cz. 3 Solidarność Prawo

Zasady prawa wspólnotowego Cz. 3 Solidarność

Solidarność jest jednym z najbardziej nośnych haseł dotyczących Unii Europejskiej. Stanowi przedmiot wielu deklaracji politycznych, ale także fundamentalną zasadę działania Unii. Co właściwie oznacza i w jakim stopniu jest faktycznie realizowana? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

21.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 10605

1  2  3  Dalej >>  Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy