Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Muzyczna zmiana klimatu

21.07.2009 Autor: Mariusz Kosakowski[ 0 komentarzy ]
Play to Stop – Europe for Climate, to inicjatywa na rzecz walki z globalnym ociepleniem

Play to Stop – Europe for Climate, to inicjatywa na rzecz walki z globalnym ociepleniem
Źródło: www.sxc.hu

W połowie lipca ruszyła kampania na rzecz ochrony klimatu „Play to Stop – Europe for Climate”. Kampania jest prowadzona przez Komisję Europejską przy współpracy z MTV Networks International. Obie instytucje zapraszają znanych artystów do propagowania wśród młodych troski o klimat.

Kampania będzie trwać sześć miesięcy, jej celem jest mobilizacja młodych ludzi przed konferencją w sprawie zmiany klimatu, która odbędzie się w grudniu br. w Kopenhadze oraz poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z ocieplaniem się klimatu.

Konferencja w Kopenhadze rozpocznie się 7 grudnia 2009 roku, jej celem są dalsze ustalenia dotyczące Protokołu z Kioto. Do tego czasu inicjatywa „Play to Stop”, która jest adresowana do 11 europejskich państw, przewiduje spoty telewizyjne, webcasty, gry, teksty publicystyczne, koncerty Moby’ego w Sztokholmie, koncerty dwóch innych gwiazd w Budapeszcie i Kopenhadze.

„Osoby, które są dziś młode, odczują wpływ zmian klimatu w największym stopniu. Konferencja w Kopenhadze jest prawdopodobnie naszą ostatnią szansą na przeciwdziałanie tym zmianom, zanim wymkną się one spod kontroli. Cały świat bardzo pragnie osiągnąć porozumienie w tej kwestii, a my to dążenie musimy wesprzeć. Wydarzenia takie jak to mają kluczowe znaczenie, gdyż młodzi ludzie są niezmiernie ważną grupą nacisku. W związku z tym, że odczują oni zmiany klimatu w największym stopniu, ich głos jest najważniejszy” – takie oświadczenie wystosował komisarz Unii Europejskiej ds. środowiska, Stavros Dimas.

Antonio Campo Dall'Orto, wiceprezes wykonawczy MTV Networks International ds. marek muzycznych mówił o skutkach globalnego ocieplenia odczuwalnych już teraz, a jeszcze bardziej odczują to przyszłe pokolenia. Wiceprezes podkreślił dużą wagę przekazywania informacji na ten temat, nagłaśnianie tej sprawy i zwalczanie zachowań prowadzących do pogarszania klimatu. - Jest to mozolna walka, którą staczamy dzień po dniu. Walka o bardziej zrównoważoną i przyjazną środowisku przyszłość jest walką zarówno o środowisko jak i demokrację, dlatego też jesteśmy dumni z tego, że możemy wesprzeć cenne działania UE na rzecz środowiska dzięki kampanii „Play to Stop – Europe for Climate” – powiedział wiceprezes wykonawczy MTV.

Gwiazdy na rzecz kampanii


Inicjatywa „Play to Stop – Europe for Climate” będzie trwała od lipca do grudnia tego roku, w takich krajach jak Bułgaria, Republika Czeska, Dania, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Szwecja, Zjednoczone Królestwo i Węgry. Trzy koncerty z udziałem gwiazd muzyki, odbędą się w Sztokholmie, Budapeszcie i Kopenhadze mają przyciągnąć uwagę młodych do tematu troski o klimat. Pierwszy koncert odbędzie się już 20 sierpnia w Sztokholmie, gwiazdą widowiska będzie Moby. Koncerty będą transmitowane przez MTV, telewizja będzie też emitować na swojej antenie treści publicystyczne dotyczące dbałości o klimat.

Każdy z trzech koncertów będzie poruszał inny problem. W Sztokholmie będzie to Światowy Tydzień Wody, w Kopenhadze odpędzie się konferencja dotycząca zmiany klimatu, a Budapeszt będzie miał swój Tydzień Mobilności.

Kraje europejskie mają mieć swoich ambasadorów, w role których wcielą się sławy znane z pierwszych stron gazet. W przypadku Polski będzie to tancerz Michał Piróg, Paola Maugeri gwiazda telewizji będzie reprezentować Włochy, piosenkarka Anna David to wysłanniczka Danii, w imieniu Bułgarii, serwis w sprawie klimatu wykona tenisistka Magdalena Maleeva.

By uwrażliwić młodych


51 procent ludzi w przedziale wiekowym między 15 a 24 rokiem życia podejmuje jakiekolwiek działania na rzecz zmiany klimatu. To wynik ogólnoeuropejskiej sondy, mimo że wynik przekracza połowę to jest to najniższy wynik wśród wszystkich grup wiekowych. Młodzi ludzie stawiają negatywne zmiany klimatu zaraz po problemach biedy, jednak nie podejmują żadnych działań, aby im przeciwdziałać. Organizatorzy inicjatywy „Play to Stop – Europe for Climate”, mają nadzieje to zmienić.

UE na rzecz zmiany klimatu


Głównym zamierzeniem jakie ma na celu grudniowa konferencja to ustalenie nowych porozumień w sprawie zmiany klimatu, które byłyby uzupełnieniem do wygasającego w 2012 roku Protokołu z Kioto.

Unia Europejska w grudniu 2008 roku przyjęła zintegrowany pakiet działań odnośnie energii i zmieniającego się klimatu. Pakiet zawiera działania na rzecz obniżenia emisji CO2 do atmosfery i racjonalnie zarządzanie energią. Unia planuje zrealizować te działania do 2020 roku. UE chce zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych o 20 proc., zmniejszyć o 20 proc. zużycia energii dzięki lepszej efektowności energetycznej i zwiększeniu do 20 proc. udziału energii odnawialnej w zużyciu energii.

Źródło: europa.eu


...

Odsłon: 2562 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Muzyczna zmiana klimatu nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Mariusz Kosakowski Mariusz Kosakowski Hybryda nawróconego humanisty
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Praca na wakacje dla studentów / uczniów w Holandii 10.06.2021 Kraj: Holandia Miasto: Haaksbergen

Brygadzista/operator wózka – Belgia 25.05.2021 Kraj: Belgia Miasto: Ostend

Cukiernik / Piekarz – Belgia (do 700€/ tyg.) 01.06.2021 Kraj: Belgia

Pracownik produkcji (k/m) - Dla par i singli! 31.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems) / Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy