Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Wyjątkowe połączenie sztuki i sportu w Dolinie Stubai

10.01.2017 Autor: M B[ 0 komentarzy ]
Pokaz ratraków i ogni sztucznych podczas „Nights of Colours” w ośrodku Schlick 2000

Pokaz ratraków i ogni sztucznych podczas „Nights of Colours” w ośrodku Schlick 2000
Źródło: fot. Schlick 2000

Kadr z widowiska „GAIA – Stubai Mother Earth

Kadr z widowiska „GAIA – Stubai Mother Earth"
Źródło: fot. Atzgerei/ Peter Schönhardt

Świąteczne oświetlenie w Neustift

Świąteczne oświetlenie w Neustift
Źródło: fot. TVB Stubai Tirol

SAAC Camp na lodowcu Stubai

SAAC Camp na lodowcu Stubai
Źródło: fot. SAAC

Saneczkowanie w ośrodku Elfer koło Neustift

Saneczkowanie w ośrodku Elfer koło Neustift
Źródło: fot. TVB Stubai Tirol/ Andre Schönherr

Oprócz licznych, zimowych atrakcji, goście Doliny Stubai mogą cieszyć się również rozmaitymi wydarzeniami: sportowymi, kulturalnymi i rozrywkowymi. Tutaj zawsze coś się dzieje. Najważniejszą imprezą sezonu będzie „GAIA".

W sezonie zimowym Dolina Stubai tętni życiem nie tylko na stokach, torach saneczkowych i w schroniskach. Odbywają się tu również imprezy sportowe, kursy lawinowe, testy sprzętu, tradycyjne parady folklorystyczne i świąteczne jarmarki oraz rozmaite koncerty.

Lodowiec Stubai dla freeriderów i smakoszy


Lodowiec Stubai to największy region narciarski w Austrii z gwarantowanym śniegiem na stokach od października do czerwca. Poza doskonałymi warunkami narciarskimi, oferuje również wydarzenia w snowparku, kursy lawinowe, testival sprzętu oraz noc smakoszy. Od 22 października 2016 r. działa tu nowa kolejka 3S Eisgratbahn, zapewniająca wygodną, szybką i komfortową podróż na stoki narciarskie na lodowcu Stubai.

Lodowiec Stubai jest idealnym miejscem na szkolenia i kursy dotyczące bezpiecznej jazdy poza szlakami, które odbywają się co najmniej trzy razy w sezonie. Popularny kurs lawinowy SAAC Basic Camp uczy odpowiedniego zachowania w górach oraz posługiwania się sprzętem przeciwlawinowym, natomiast obóz SAAC 2nd Step camp przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych freeriderów. Chętni powinni jak najszybciej zarejestrować się na stronie www.saac.at, gdyż kursy te cieszą się dużym powodzeniem. Najbliższy SAAC Basic Camp odbędzie się 22-23 kwietnia 2017 r.
Na lodowcu organizowane są również szkolenia lawinowe Sport OKAY, w ramach których odbywają się testy sprzętu oraz warsztaty i wyprawy freeride’owe z certyfikowanymi przewodnikami. Koszt uczestnictwa w kursie to 50 euro, a opłata obejmuje ski pass. Najbliższe szkolenie odbędzie się 21 stycznia 2017 r.

Ciekawym przeżyciem jest Stubai SportScheck Bivouac Camp, czyli nocleg pod gołym niebem w obozie na Lodowcu Stubai, na wysokości 3000 m n.p.m. Pomysł w sam raz dla miłośników trudnych wyzwań. Biwak odbędzie się w dniach 24-26 lutego 2017 r., a udział w tej imprezie kosztuje 289 euro za osobę. W cenie jest jeden nocleg w schronisku Dresdner Hut, trzydniowy karnet narciarski, wypożyczenie namiotu, śpiwora i maty izolacyjnej oraz nadzór doświadczonego przewodnika górskiego. Niezapomniane wrażenie gwarantowane.

Wyróżniona dwoma czapkami kucharskimi przez przewodnik kulinarny Gault Millau, restauracja Schaufelspitz, zachęcona sukcesem kulinarnego wydarzenia Dine & Wine Gourmet Night (w tym sezonie: 13 – 14 stycznia 2017 r.), postanowiła pójść krok dalej. Na wysokości 2900 metrów n.p.m. po raz pierwszy będzie można uczestniczyć w Dine & Beer Gourmet Night (18 lutego 2017 r.), składającego się z sześciodaniowego menu degustacyjnego, podawanego – tym razem – z wyselekcjonowanymi piwami. Koszt udziału w imprezie wynosi 110 euro za osobę (w cenę wliczono transport kolejką 3S Eisgratbahn). Wydarzenie zaczyna się o 17:30.
Więcej informacji o wydarzeniach na lodowcu można znaleźć na: www.stubaier-gletscher.com/en/.

Nocne pokazy narciarskie w ośrodku Schlick 2000


Przedsmakiem tego, co można oczekiwać podczas premierowego przedstawienia „GAIA – Stubai Mother Earth”, są nocne popisy narciarskie „Nights of Colours” w ośrodku Schlick 2000. Co środę, od 28 grudnia br., stok przy stacji pośredniej Froneben zamieni się w kolorową scenę, na której odbędzie się widowisko łączące sport i sztukę. Ważną rolę odegra tu światło, kolor i sztuczne ognie. W spektakularnym pokazie, wymyślony przez szkołę narciarską Stubai Tirol oraz ośrodek Schlick 2000, wezmą udział instruktorzy narciarstwa wyposażeni w światła i ognie bengalskie, a narciarze i snowboardziści będą wykonywać odważne flipy po wyskoku ze skoczni. Dodatkowo, śnieżne ratraki „Pistenbullys” (czyli „łobuzy ze stoków”), choć wydają się ociężałe, zaprezentują dość żwawy układ choreograficzny, połączony z pokazem fajerwerków. Na uwagę zasługuje również występ młodzieżowego zespołu „Die jungen Daunkogler”, który wykona tradycyjny taniec ludowy Schuhplattler, dodając do niego współczesne akcenty.
Pokazy „Nights of Colours” zaplanowano w środy o godzinie 20:30 (pierwszy nocny wjazd kolejki do ośrodka jest o 19:30) w następujące dni: 28.12. br., 4.01.2017 r., 1, 8, 15 i 22.02.2017 r., 1 i 8.03.2017r. Wjazd do ośrodka dla osoby dorosłej kosztuje 7,5 euro, dla dziecka powyżej 10 roku życia – 4,5 euro, natomiast dla młodzieży (15-18 lat) oraz seniorów po 65 roku życia – 7 euro.

Tak barwny i różnorodny program show gwarantuje niesamowite przeżycia każdemu widzowi, bez względu na wiek. Koniec pokazu nie musi jednak oznacza końca zabawy. Chętni mogą się jeszcze wybrać na nocne saneczkowanie z ośrodka narciarskiego do doliny.
Więcej informacji o wydarzeniach w Schlick 2000 znajduje się na stronie: www.schlick2000.at.

Testival Saneczkarski w ośrodku Elfer


Teren narciarski Elfer przy Neustift to najlepsze miejsce na sanki w Dolinie Stubai. Są tu trzy bardzo długie, naturalne tory saneczkarskie, z których dwa są oświetlone wieczorami (trzy razy w tygodniu). Podczas 2. Testivalu Saneczkarskiego (RodelTestival) w dniach 13 i 14 stycznia 2017 r. będzie można sprawdzić nachylenie i ostrość zakrętów tych torów, testując sanki wiodących producentów czy też biorąc udział w jednym z wyścigów. Przy dolnej stacji kolejki Elfer najlepsi producenci sanek z Niemiec, Austrii i Włoch zaprezentują swoje najnowsze innowacje i modele sanek, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć, a na dodatek uzyskać cenne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać ich możliwości podczas zjazdu. W sobotę zaplanowano również koncert austriackiego zespołu Mario & Christoph, który zagra swoje największe hity.
W Elfer można jeździć na sankach także w nocy. Tory są oświetlone do godziny 1:00 rano, ale trzeba pamiętać, że ostatni wjazd kolejką na górę jest o godz. 21:30. Na nocne saneczkowanie potrzebny jest tylko bilet na wjazd kolejką: pojedynczy wjazd dla osoby dorosłej to koszt 8,90 euro, ale dostępne są też bilety całonocne.
Więcej informacji o torach saneczkowych w Elfer można znaleźć na: www.elfer.at.

Nowatorski spektakl multimedialny: „GAIA – Stubai Mother Earth”


Dolina Stubai aż się zatrzęsie podczas premiery multimedialnego, narciarsko–tanecznego przedstawienia „GAIA – Stubai Mother Earth”, które odbędzie się 17 lutego 2017 r. w Neustift/ Milders. Śnieżny stok w dzielnicy Milders zamieni się w zjawiskową scenę, na której rozegra się przejmująca historia Gai i jej syna, zaprezentowana w nowatorski sposób:
Ziemi zagraża zagłada. Nadmierna industrializacja, zanieczyszczenie, chciwość i korupcja rządzą światem, w którym ciemna armia stara się przejąć władzę. Jednak pewna kobieta (Gaia – Matka Ziemia), wraz ze swoim synem, staje im na drodze. Ludzie są zabijani i zniewalani, ale Gaia się nie poddaje. Razem z synem, wybawcą ziemi, oraz ostatnimi wolnymi ludźmi ucieka do Doliny Stubai. Tam pokonują złych tyranów i uwalniają ludzi od klątwy nienawiści.
Pomysłodawcą i reżyserem tego bezprecedensowego widowiska, będącego połączeniem tańca, jazdy na nartach, emocjonującej muzyki i pokazów multimedialnych, jest Enrique Gasa Valga, światowej sławy tancerz, choreograf i dyrektor baletu w teatrze Tiroler Landestheater. Natomiast za stworzenie wyjątkowej, plenerowej sceny dla tego spektaklu odpowiada Dolina Stubai, mogąca się poszczycić wieloletnim doświadczeniem związanym z zaśnieżaniem i sportami zimowymi.
Przedstawienie „GAIA – Stubai Mother Earth” zostanie wystawione dwukrotnie: 17 i 24 lutego 2017 r. o godz. 18:30 przy stacji kolejki Sonnberglift w Neustift/ Milders. Organizatorzy przewidują, że każdy spektakl przyciągnie ok. 3 tysięcy widzów.
Bilety można nabyć z wyprzedzeniem na stronie: www.gaia-stubai.com. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje 45 euro, a dla młodzieży w wieku 10 do 15 lat – 9 euro. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą obejrzeć widowisko za darmo, jeśli towarzyszy im rodzic z biletem.

NAJWAŻNIEJSZE ZIMOWE IMPREZY W DOLINIE STUBAI:


Lodowiec Stubai:
13 – 14.01.2017 Dine & Wine Gourmet Night
21.01.2017 Kurs lawinowy Sport OKAY
27 – 29.01.2017 Kästle Powder Department Ladies Days – kurs lawinowy dla kobiet
połączony z testowaniem sprzętu
18.02.2017 Dine & Beer Gourmet Night
24 – 26.02.2017 Obóz SportScheck Bivouac Camp
22 – 23.04.2017 Kurs lawinowy SAAC Basic Camp dla początkujących
kwiecień i maj 2017 Spring Sessions w Snowpark Stubai Zoo
Szczegółowe informacje o każdym z wydarzeń można znaleźć na stronie: www.stubaier-gletscher.com/en/stubai-live/events/.

Schlick 2000:
23.12.2016 Impreza przedświąteczna Pre-Christmas-Party w barze Schlussliacht
28.12.2016 Nocny pokaz narciarski „Night of Colours”
(także: 4.01. / 1.02. / 8.02. / 15.02. / 22.02. / 1.03. / 8.03.2017 r.)
co środę od końca grudnia Cotygodniowe, nocne saneczkowanie
19.02.2017 LIFE RADIO Wintertour, czyli zimowa zabawa z radiem LIFE RADIO
od marca Coniedzielne imprezy muzyczne w schroniskach – Hütten Partys
28.02.2017 zabawa karnawałowa dla dzieci – BIG RON’s Carnival Party
10.-12.03.2017 26. zawody paralotniarskie Stubai Cup
Video promujące to wydarzenie można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch?v=8cfaxFQmT1g.
16.04.2017 wielkanocna gra w poszukiwanie pisanek – Schlick 2000 Easter Egg Hunt
Szczegółowe informacje o każdym z wydarzeń można znaleźć na stronie: www.stubai.at/en/skiing-resorts/schlick2000/skiing-resort/events/.

Ośrodek Elferbahnen Neustift:


trzy razy w tygodniu od końca grudnia Nocne saneczkowanie (w poniedziałek, wtorek i piątek)
13 – 14.01.2017 2. Testival Saneczkarski (RodelTestival)
10 – 12.03.2017 r. 26. zawody paralotniarskie Stubai Cup
Szczegółowe informacje o każdym z wydarzeń można znaleźć na stronie: www.stubai.at/skigebiete/elferbahnen/skigebiet/veranstaltungen/ .

Jarmarki bożonarodzeniowe:

22.12.2016 Mieders: jarmark świąteczny organizowany przez stowarzyszenie Lebenshilfe
i restaurację EssBar
16 – 18.12.2016 Neustift/ Milders: jarmark świąteczny z opowiadaniem bajek,
przedstawieniami dla dzieci, występami harfistów, choinką, żywymi
zwierzętami i innymi atrakcjami
(także: 23.12. i 30.12.)

Koncerty:
27.12.2016 Neustift – kościół parafialny: koncert bożonarodzeniowy „Stubaier Weihnacht” w wykonaniu folkowych muzyków z regionu Alp
29.12.2016 Neustift – Kampler See: przedsylwestrowa zabawa dla rodzin BIG Family Vorsilvester Fest. Rozmaite zabawy, malowanie buziek, pokaz ogni sztucznych I koncert Luca Hänni. Start o godzinie 17:30.

W Dolinie Stubai w 2017:
5.01.2017 Neustift/ Milders: nocny pokaz szkoły narciarskiej Schischule Neustift - Stubaier Gletscher
(także: 17.01. / 31.01.)
10.01.2017 Neustift – Dorfplatz: bezpłatne, zimowe koncerty plenerowe Winter Open Air, połączone z wyświetlaniem filmów o Dolinie Stubai i możliwością spróbowania lokalnych specjałów. W styczniu wystąpi Four2gether.
(także: 7.02. – Kuhl the Gang / 7.03. – Liquid Silver)
24.01.2017 Neustift: Nocna, zimowa wędrówka w parku zabaw dla dzieci Klaus Äuele
17.02.2017 Neustift: premiera widowiska „GAIA – Stubai Mother Earth”
(także: 24.02.)
28.02.2017 Neustift – lodowisko: zabawa dla dzieci (w godzinach 17:00-19:00)
Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie: www.stubai.at/en/info-service/events/....

Odsłon: 2690 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Wyjątkowe połączenie sztuki i sportu w Dolinie Stubai nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

M B M B Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik (k/m) ds. wprowadzania danych - wsparcie działu HR 15.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Lingen (Ems)

Pracownik produkcji (k/m) - Wieszanie kurczaków - Niemcy 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren (Ems)

Pracownik (k/m) magazynu z wyposażeniem łazienek - bez znajomości języka 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Emsbüren

Pracownik (k/m) magazynu z wyposażeniem łazienek - bez znajomości języka 15.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Emsbüren

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... JiVoNUyCjvLABIhl: glVJjwTtpmbGnkcS

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy