Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Wszystko o pewności siebie - cz. 1

29.10.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 0 komentarzy ]
Pewność siebie otwiera ci drogę do sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym

Pewność siebie otwiera ci drogę do sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym
Źródło: commons.wikipedia.org

Kilka słów o pewności siebie. O tym, w jaki sposób można ją zdobyć i zostać przysłowiowym kowalem własnego losu.

Pewność siebie, to cecha utożsamiania z ludźmi sukcesu, hollywoodzkimi gwiazdami filmowymi bądź osobami o ponadprzeciętnej urodzie i intelekcie.
Również jest to cecha, którą wiele kobiet uważa za jedną z najatrakcyjniejszych cech w seksownym oraz pożądanym mężczyźnie, który byłby idealnym partnerem życiowym.
Warto dodać, iż z pewnością jest to także jedna z tych cech, których nie posiada każdy, natomiast wiele osób próbuje ją jedynie w sztuczny sposób tworzyć, aby zyskiwać na własnym wizerunku. Pewność siebie może być również mylnie zestawiana na równi ze snobizmem, zarozumiałością bądź arogancją.

1. Zadbaj o swój wyglądO wygląd zewnętrzny można zadbać na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z tych płaszczyzn, to strój oraz to jak dzięki naszej odzieży prezentujemy się na co dzień i jak przez to jesteśmy odbierani przez otoczenie. Druga płaszczyzna dotyczy tego, co znajduje się pod ubraniami a więc naszego ciała.

Zacznę od ciała, bo jest ono zdecydowanie ważniejsze niż nawet najdroższe ciuchy, które w efekcie i tak nigdy nie zakryją zbyt dużego brzucha czy z kolei nie sprawią, że chude patykowate nogi nabiorą pożądanego kształtu. Jak widać nie bez kozery wzięło się w mowie potocznej powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Doskonałą sylwetkę jesteśmy w stanie uzyskać przestrzegając „tylko” bądź „aż” trzech rzeczy: zbilansowanej diety, złożonej aktywności fizycznej mającej na celu uwydatnienie mięśni oraz redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej a także odpoczynku. Zachowanie równowagi pomiędzy tymi trzema składowymi z czasem zapewni nam sylwetkę, o jakiej marzyliśmy od zawsze.

Warunek jest jeden – trzeba prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Aktywność fizyczna z kolei nie zawsze musi być związana jedynie z treningiem na siłowni, bo równie dobrym posunięciem jest uprawianie praktycznie każdego sportu, który wymaga od nas użycia głowy i mięśni. Więcej na tema aktywnego trybu życia: Rekreacja ruchowa w niemieckim wydaniu

Kolejnym aspektem wyglądu jest odzienie. Mając już zadowalającą nas sylwetkę warto zainwestować w odzież, która nie tylko odda naszą osobowość, ale również podkreśli walory naszej figury. Osobiście uważam, że nie powinno się ślepo podążać za obowiązującą modą, choć warto mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o obecnych trendach. Pozwoli nam to być na bieżąco ze światem mody.

Dobrym posunięciem jest także zainwestowanie w odzież, którą można nazwać „ciuchami na zawsze”. Przez to śmieszne określenie rozumiemy rzeczy, które praktycznie nigdy nie wyjdą z mody i z których zawsze śmiało możemy skorzystać. Do takiej odzieży należą m.in.: zwykły biały t-shirt, spodnie jeansowe, marynarka dzianinowa, czarne eleganckie buty.

Dzięki tym rzeczom przeciętny mężczyzna może zapewnić sobie ponadprzeciętny wygląd!

2. Wyznaczaj cele i realizuj jeOczywiście warto wyznaczać cele i dążyć do ich realizacji, jednak i tutaj obowiązuje ważna zasada. Należy rozróżniać cele krótkoterminowe, które konsekwentnie realizowane mogą prowadzić do osiągnięcia celów długoterminowych. Tylko takie podejście może zapewnić sukces w pogoni za marzeniami, karierą zawodową i spełnieniem w życiu.

Cele krótkoterminowe powinny być kolejnymi stopniami, które pozwolą się nam piąć po drabinie samorealizacji, dzięki czemu nabierzemy zaufania do własnych umiejętności, a co za tym idzie wzrośnie nasze subiektywne odczucie na własny temat.

Oznacza to, iż powinniśmy podążać ścieżką zbudowaną z celów o krótkim terminie. W takim sposób będąc na mecie efektywnie osiągniemy swój cel długoterminowy. Dobrym przykładem będzie tutaj przedstawienie procesu odchudzania.

Załóżmy, że chcemy schudnąć 10 kg. Nie możemy tego wykonać w 1 miesiąc, ponieważ nawet, jeśli jest to możliwe, to będzie niosło za sobą negatywne konsekwencje w postaci potencjalnych rozstępów, fałdek skóry, która nie zdążyła się „wchłonąć” czy późniejszego efektu jojo. O wiele efektywniejsze i sensowniejsze będzie chudnięcie 1 kg na miesiąc. Zajmie to nam wprawdzie 10 miesięcy w tym tempie, aczkolwiek dzięki temu osiągniemy cel końcowy (długoterminowy) i zapewnimy sobie trwalsze efekty. W tym przypadku celami krótkoterminowymi mogą być 1kg i pojedyncze miesiące.

Pamiętajmy o tym, że bez względu na terminowość celu, powinien mieć on jasno sprecyzowane ramy czasowe, dzięki czemu będziemy wiedzieli, ile czasu daliśmy sobie na realizację postanowienia. Ważne jest, by nasze pomysły były możliwe do wykonania w czasie jaki sobie założymy. Nikt przecież nie zostanie mistrzem świata Formuły 1 w ciągu miesiąca nie mając dodatkowo zdanego prawa jazdy, nie mówiąc o sukcesach w sportach motorowych na koncie czy już posługując się podanym przeze mnie przykładem – schudnięcie 10 kg w miesiąc, choć w niektórych przypadkach być może jest możliwe niesie za sobą zbyt poważne konsekwencje.

3. Postaw na edukacjęEdukacja jest bardzo ważna. Człowiek uczy się całe życie i tylko dzięki temu może poznawać siebie oraz otoczenie i żyć zachowując symbiozę pomiędzy własnym „ja” a tym, co go otacza.

Studia – warto czy nie?

Zdecydowałem się na studia wyższe, bo pomogły mi się rozwinąć i uważam, że ukształtowały moje obecne „ja”. Dzięki temu, że zdecydowałem się na dalszą naukę nie tylko pogłębiłem swoją wiedzę, ale dowiedziałem się więcej o sobie, swoich pragnieniach i otaczającym mnie świecie a także społecznościach, z których jest zbudowany.
Warto również podejmować naukę za granicą - to się opłaca!

Kursy, warsztaty

Pragniesz rozwinąć kompetencje bądź nabyć nowe umiejętności, nauczyć się nowego zawodu? Możesz skorzystać z kursów oraz warsztatów, których obecnie na polskim rynku jest co niemiara a i tak powstają coraz to nowsze placówki umożliwiające właśnie ukończenie certyfikowanych kursów bądź mające w ofercie warsztaty podnoszące i uczące nowych umiejętności. Dobrym posunięciem może też być szkoła policealna – zwłaszcza dla osób, które chcą zdobyć określony zawód a pracują w tygodniu. Zajęcia w większości takich szkół odbywają się często nieodpłatnie w systemie weekendowym.

Literatura

Źródłem wiedzy są książki. Dzięki nim jesteśmy w stanie rozwijać swój umysł.

Warto trzymać się maksymy: Czytam, bo lubię dobrą literaturę, która wzniesie moje myśli na wyższy poziom i sprawi, że na niektóre sprawy będę mógł spojrzeć inaczej niż dotychczas.

Języki obce

Języki obce zapewnią nam swobodę podróżowania po świecie a także zapewnią szersze perspektywy zawodowe.

Oczywiście, mam nadzieję, że nie muszę wspominać o tym, iż dziś wymaganym minimum jest znajomość języka ojczystego (w tym przypadku polskiego) oraz języka angielskiego, który jest językiem uniwersalnym i pozwoli nam komunikować się z większością mieszkańców planety.

Znajomość 2, 3 lub 4 języków obcych jest w stanie zapewnić nam nie tylko komfort odnalezienia się w praktycznie każdym miejscu na świecie, ale otwiera przed nami świetlane wrota przyszłości – większą oraz korzystniejszą listę ofert zawodów a także ścieżek zawodowych. Warto zastanowić się nad nauką nowego języka obcego....

Odsłon: 3439 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Wszystko o pewności siebie - cz. 1 nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Monter okien 26.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Augsburg

Praca WAKACYJNA dla MATURZYSTÓW i STUDENTÓW - zgłoś się już dzisiaj! 31.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems) / Wietze

Stolarz (produkcja mebli) 26.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Roggenburg

Brukarz 26.05.2021 Kraj: Austria Miasto: Linz

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy