Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Zawód na kryzys - czego możesz się nauczyć?

15.10.2014 Autor: Jowita Maciągiewicz[ 0 komentarzy ]
Jak widać, kawa to bardzo wdzięczny materiał do twórczości artystycznej.

Jak widać, kawa to bardzo wdzięczny materiał do twórczości artystycznej.
Źródło: pixabay.com

Rynek pracy stawia coraz większe wymagania. Nieraz okazuje się, że posiadane przez nas doświadczenie jest niewystarczające do znalezienia pracy. Z pomocą przychodzą kursy, które pomagają w przekwalifikowaniu.

Florysta


O ile przy zakładaniu kwiaciarni nikt nie pyta o przeszkolenia z zakresu florystyki, o tyle przy próbie podjęcia pracy w kwiaciarni często okazują się one konieczne. Zamiłowanie do roślin i zmysł układania bukietów bywają już niewystarczające, gdyż jak się okazuje nawet w przypadku tworzenia kompozycji kwiatowych, mamy do czynienia ze zmieniającymi się trendami. Klient jest łakomy na nowości, których nie sposób stworzyć bez znajomości nowoczesnych materiałów i zdobień. Kursy florystyczne dają wskazówki, jak poruszać się w tym obszarze.
Warto zauważyć, że firmy szkoleniowe wychodzą zainteresowanym na przeciw. Nie dość, że oferują zniżki i rabaty, to część z nich organizuje kursy internetowe, po których dostajemy stosowne zaświadczenia o ich odbyciu.
Co ciekawe, floryści są poszukiwani nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W Internecie można znaleźć oferty pracy dla florystów w Niemczech i innych europejskich państwach. Kreatywność od zawsze jest w cenie.

Opiekun żłobka


Wobec rosnącej liczby żłobków, wiele firm szkoleniowych oferuje kursy zawodowe, dzięki którym można zdobyć kwalifikacje nieodzowne do podjęcia pracy jako opiekun w żłobku czy klubie dziecięcym. Część z tych kursów pozwala na uzyskanie wiedzy niezbędnej do otwarcia takiego rodzaju placówki. W obecnych czasach jest to niezwykle przydatna umiejętność, gdyż jak powszechnie wiadomo, ilość miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych jest wciąż niewystarczająca.

Masażysta


Stres wywołany przez trudną sytuację na polu osobistym czy zawodowym nierzadko staje się przyczyną dolegliwości ze strony organizmu. Wówczas ulgę może nam przynieść masaż, którego zalety znane są od starożytności.
Firmy szkoleniowe mają w ofercie kursy przygotowujące do wykonywania zawodu masażysty lub szkolenia uzupełniające.
Masażyści są obecnie pożądani także w krajach Unii Europejskiej. Pod względem ilości ogłoszeń o pracę w charakterze masażysty przodują Niemcy, choć w Wielkiej Brytanii czy we Włoszech również występuje zapotrzebowanie na ten zawód.

Barista i barman


Dobrym zawodem, którego można nauczyć się stosunkowo szybko jest zawód baristy lub barmana. Umiejętność parzenia dobrej kawy czy artystyczna twórczość na piance od mleka nierzadko staje się gwarancją zatrudnienia.
Praca w charakterze baristy czy barmana nie wymaga szczególnych predyspozycji. Trochę inaczej sprawa ma się w przypadku sztuki art latte, polegającej na wykonywaniu wzorów na kawie. Niektóre z małych dzieł sztuki to prawdziwe perełki, nie można się więc dziwić, że dobra osoba na dobrym stanowisku przyciąga klientów.
Wyrafinowany smak odpowiednio przyrządzonej kawy docenili jakiś czas temu Brytyjczycy. Choć za swój "napój narodowy" wciąż uważają herbatę, badania pokazują, że w 2013 roku do kawiarni chodziło dwa razy więcej mieszkańców Wysp Brytyjskich, niż w roku 2009. To otwiera nowe możliwości, również przed Polakami.

...

Odsłon: 5295 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Zawód na kryzys - czego możesz się nauczyć? nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Jowita Maciągiewicz Jowita Maciągiewicz Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Elektryk budowlany – Tyrol, Austria 10.05.2021 Kraj: Austria

Komisjoner z uprawnieniami na wózek widłowy-Niemcy 04.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Uffenheim

Tokarz / Frezer CNC – Niemcy 10.05.2021 Kraj: Niemcy

Mechanik ciężarówek – Belgia 12.05.2021 Kraj: Belgia Miasto: Wybierz miasto

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii EsqmXvzgrjT: bxzmFVijZqC

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... yWlLDXIEqGfQi: eZCUBwiSOF

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... wsfiHRQgOYLlB: xCuZWyjOQscUE

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... qGbfvAUnIirpBey: xJszuBLAkHXhm

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy