Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Szwajcaria: zimowe imprezy w Jungfrau i Haslital

03.10.2014 Autor: M B[ 0 komentarzy ]
Famigros Skitag - fot. Famigros

Famigros Skitag - fot. Famigros
Źródło: Famigros

Internationale Inferno

Internationale Inferno
Źródło: Bruno Petroni

White Style Open Mürren

White Style Open Mürren
Źródło: Jungfrau Region, Bruno Petroni

Swiss Snow Happening

Swiss Snow Happening
Źródło: Mario Curti

World Snow Festival

World Snow Festival
Źródło: Jungfrau Region Marketing AG

Będzie się działo – tak można podsumować ofertę regionu Jungfrau i doliny Haslital na nadchodzący sezon zimowy 2014/2015. Na na tle szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau odbędą się wydarzenia sportowe i kulturalne.

Region Jungfrau i dolina Haslital w nadchodzącym sezonie zimowym przygotowują bogaty program wydarzeń sportowych, kulturowych i dla rodzin z dziećmi.

W 2014 roku Szwajcaria świętuje jubileusz 150-lecia rozpoczęcia turystyki zimowej (150 Jahre Schweizer Wintertourismus). Zapoczątkował ją Johannes Badrutt, właściciel hotelu, który zaproponował swoim angielskim gościom przyjazd do Szwajcarii na urlop zimowy. Obiecał, że jeśli im się nie spodoba, zwróci im koszty podróży. Nie musiał. Anglikom zimowe wakacje tak przypadły do gustu, że zostali tu od świąt Bożego Narodzenia aż do Wielkanocy.
Z okazji tego jubileuszu w regionie Jungfrau w Wengen w dniach 26 grudnia 2014 r. do 27 marca 2015 r. odbędą się piątkowe, Nostalgiczne popołudnia narciarskie (Nostalgie Skifahren). Każdy będzie mógł się przebrać w dawne ubrania, stare buty i narty, a od doświadczonych instruktorów nauczyć się, jak na tym sprzęcie zjechać po mistrzowsku ze stoku (wengen.ch/en/).

Dla amatorów dużych prędkościOprócz bogatego, cotygodniowego programu atrakcji, przygotowano kultowe imprezy sportowe, które przyciągają zarówno światową elitę sportowców, amatorów, jak i fanów zimowych dyscyplin. Uczestnicy tych wydarzeń będą mogli liczyć na chwile pełne emocji: spektakularne zwycięstwa, gorzkie porażki, a być może nawet nowe, światowe rekordy. Poniżej lista najważniejszych imprez:
  • Międzynarodowy Bieg Narciarski z Lauberhorn (Internationale Lauberhornrennen), 16 - 18 stycznia 2015 r., Wengen (region Jungfrau). Najlepsi narciarze alpejscy będą rywalizować na jednej z najdłuższych tras na świecie (www.lauberhorn.ch/en/).
  • Międzynarodowy Bieg Inferno (Internationale Inferno-Rennen), 21 - 24 stycznia 2015 r., Mürren (region Jungfrau). Śmiałkowie ścigają się na 15-kilometrowej trasie z Schilthorn (wysokość 2970 m n.p.m,) do Lauterbrunnen (ok. 800 m n.p.m.) (www.inferno-muerren.ch).
  • Mistrzostwa Świata w Zjeździe na Velogemel (Velogemel World Championships), 1 lutego 2015 r., Grindelwald (region Jungfrau). Velogemel to tradycyjny, drewniany rower, z płozami zamiast kół, występujący prawie wyłącznie w Grindelwald. Trudność w kierowaniu nim polega na tym, że… nie ma hamulców. Mistrzostwa odbywają się od 1996 roku (www.velogemel.ch).
  • Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów (International Dog-Sledding Race Gadmen), 21 - 22 lutego 2015 r., Gadmen (dolina Haslital). U stóp przełęczy Susten na trasie 7 i 14 kilometrów co roku ściga się ok. 100 psich zespołów. Można tu zobaczyć takie rasy jak husky syberyjskie, alaskan malamuty, samojedy czy psy grenlandzkie (www.shr-gadmen.ch).
  • Whitestyle Open, 6 - 8 marca 2015 r., Mürren (region Jungfrau). Zawody dla freeskierów i snowboardzistów, testy sprzętu oraz After Party. Główna nagroda w nocnym konkursie „Night Air" wynosi 10 tys. franków szwajcarskich (whitestyle.ch).
  • FIS World Cup Telemark 2015, 10 - 14 marca 2015 r., Mürren (region Jungfrau). Zawody narciarstwa telemarkowego pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Organizatorzy spodziewają się zawodników z 14 krajów, w tym Norwegii (kolebki techniki telemark), Niemiec, Austrii, Francji, Włoch i USA (www.fis-ski.com).
  • Rugenbräu Team Race Meiringen-Hasliberg, 14 marca 2015 r., Meiringen-Hasliberg (dolina Haslital). Wymagający, 7-godzinny wyścig, w którym 3 osobowe zespoły mają za zadanie przejechać jak najwięcej okrążeń trasy, po to by zebrać jak najwięcej obręczy - w jak najkrótszym czasie. Dopuszczalne techniki to narciarstwo, snowboard i telemark (teamrace.ch).
  • Swiss Snow Happening, 15 - 19 kwietnia 2015 r., Grindelwald (region Jungfrau). Impreza na zakończenie sezonu zimowego, w której uczestniczą trenerzy narciarscy ze Swiss Snowsports - organizacji zrzeszającej szkoły narciarskie i snowboardowe. W programie m.in. zjazd w formacji oraz indywidualna rywalizacja w slalomie gigancie, telemarkowym sprincie klasycznym czy boardercross. Wydarzenie co roku odbywa się w innym miejscu (www.snowsports.ch).

Śnieżna zabawa dla młodych i starszychW regionie Jungfrau i dolinie Haslital rodziny z dziećmi także znajdą coś dla siebie. Przygotowano atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, a zabawy odbywają się zarówno na stoku, jak i poza trasami zjazdowymi.

Impreza Snowli’ego (Snowli Party), 4,11, 18 i 25 lutego, Grindelwald (region Jungfrau). W wymienione środy na bodmiARENA wszystkie dzieci mogą bezpłatnie zjechać na tyrolce, pobawić się w dmuchanym zamku i spotkać sympatycznego królika Snowli (www.grindelwaldsports.ch).

Dni zabaw zimowych Bidmi (Winterspielfest), 28 lutego i 1 marca 2015, Bidmi, Meiringen-Hasliberg (dolina Haslital). W szkółce narciarskiej Skihäsliland zaplanowano m.in. wyścigi narciarskie, próbne lekcje narciarstwa i snowboardingu, rzucanie do puszek i malowanie buziek. Pojawi się też skrzat Muggestutz oraz królik Snowli (www.meiringen-hasliberg.ch).

Narciarski dzień Famigros (Famigros Skitag), 22 marca 2015, Meiringen (dolina Haslital). Impreza ta jest kontynuacją Rivella Family Contest – zawodów narciarskich, w których uczestniczą rodzinne zespoły. W nadchodzącym sezonie zimowym impreza odbędzie się w 15 różnych miejscowościach, w tym w Meiringen (www.meiringen-hasliberg.ch).

Tradycja i kulturaTuryści wypoczywający w regionie Jungfrau i dolinie Haslital będą mogli poznać lepiej lokalne tradycje, jak również uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

Trychelwoche, Haslital, 26 - 30 grudnia 2014, dolina Haslital. To trwające prawie tydzień wydarzenie wzięło swoją nazwę od ogromnych, alpejskich dzwonów – trycheln, przypominających bydlęce dzwonki. Podczas tradycyjnych pochodów mieszkańcy uderzają nimi miarowo, w rytmie nadawanym przez idącą na czele grupę bębniarzy. Całość, zwłaszcza synchronizacja „dzwonników”, wywiera niemałe wrażenie (www.haslital.ch).

Zawody w Zjeździe na Sankach Horischlitten (Hornschlittenrennen), 14 lutego 2015, Große Scheidegg. Wyścig na prawie 6-kilometrowej trasie z Grosse Scheidegg w kierunku Meiringen do Schwarzwaldalp na tradycyjnych sankach „z rogami“. Opłata startowa wynosi ok. 45 CHF (schwarzwaldalp.ch).

World Snow Festival, 19 - 24 stycznia 2015, Grindelwald (region Jungfrau). To już 33 edycja tego wydarzenia, na które przyjeżdżają artyści z różnych stron świata. Na lodowisku w Grindelwald z metrowych sześcianów śniegu powstają ciekawe rzeźby (jungfrauregion.ch).

SnowpenAir Festival, 11 kwietnia 2015, Kleine Scheidegg (region Jungfrau). Koncert plenerowy na wysokości 2000 m n.p.m. kończący sezon zimowy. Lista artystów nie została jeszcze ogłoszona (www.jungfrau.ch)....

Odsłon: 3665 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Szwajcaria: zimowe imprezy w Jungfrau i Haslital nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

M B M B Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Magazynier 26.05.2021 Kraj: Holandia Miasto: Zaltbommel

Malarz budowlany 26.05.2021 Kraj: Austria Miasto: Voralberg

Pomocnik (k/m) - montaż złączek - praca dla studentów / uczniów 31.05.2021 Kraj: Holandia Miasto: Haaksbergen

Elektryk budowlany (do 2700€/mc) – Austria 01.06.2021 Kraj: Austria Miasto: Vorarlberg

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy