Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Pocisk ziemia-mózg, czyli refleksje na temat broni „niekonwencjonalnej” cz. II

17.09.2014 Autor: Aleksandra Klasa[ 0 komentarzy ]
Broń psychotroniczna była też testowana przez CIA

Broń psychotroniczna była też testowana przez CIA
Źródło: morguefile.com Autor: Jessica Gale

W poprzedniej części artykułu przytoczone zostały wiadomości pochodzące głównie z Rosji bądź ZSRR. Nie znaczy to bynajmniej, że Zachód nie interesował i nie interesuje się rozwojem technik zdalnej manipulacji umysłem.

Broń ta posiada wiele odmian. Dotychczas omówione zostały te koncentrujące się na wykorzystaniu niskich częstotliwości falowych oraz specyficznych pól wytwarzanych przez różnorakie promieniowania. Za ich pośrednictwem udaje się wywołać zmianę nastroju lub też funkcjonowania poszczególnych części mózgu. Jako ciekawostkę można tu podać fakt, że urządzenia, którymi wykonuje się zabieg przezczaszkowej stymulacji magnetycznej, również zaburzają pracę ustalonych obszarów kory mózgowej i obecnie służą do celów medycznych, np. leczenia depresji. Nie od dziś wiadomo wszak, że środowiska nauki oraz wojska przenikają się wzajemnie. Cóż zatem jeszcze stało się obiektem żywej aktywności rządowych laboratoriów?

Pamięć nieidealna


Generalnie rzecz ujmując, ufamy swojej pamięci. Pozwala nam ona na kojarzenie faktów, podtrzymywanie konwersacji czy nawet całych znajomości. Dzięki niej zdolni jesteśmy do sentymentów, refleksji oraz tworzenia własnej osobowości w ogóle. Pragmatyzm jednak stanowi swoistą zasadę nadrzędną jeśli chodzi o konstrukcję umysłu, zatem wszelakie zaimplementowane doń systemy mają zwyczajnie ułatwiać sprawne działanie, a to zaś wyklucza nadmierną dokładność i szczegółowość. W ten sposób łatwo przejść do wniosku, że pamięć nie jest wcale takim wiarygodnym źródłem, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Tak właściwie według psychologów istnieje aż siedem grzechów pamięci, z których pragnę wspomnieć o dwóch – sugestywności oraz stronniczości. Samo zapamiętywanie odbywa się już pod znakiem ograniczeń wynikających z indywidualnych oczekiwań, preferencji czy perspektywy. Natomiast podczas odtwarzania w myślach minionych zdarzeń, człowiek pozostaje podatny na bodźce zewnętrzne, modyfikujące kształt danego wspomnienia, często bez udziału świadomości, że proces ten zachodzi. Rzeczone mankamenty można naturalnie wykorzystać do własnych celów, o ile nauczy się je odpowiednio kontrolować.

BLUEBIRD – zaprogramować człowieka


Właśnie tego m.in. zapragnęli dokonać naukowcy z CIA, kiedy w 1949 roku założyli program BLUEBIRD. Wykorzystując wiedzę najlepszych psychiatrów tamtych czasów oraz techniki hipnozy i indukcji snu obrano cel w postaci absolutnego podporządkowania sobie jednostki, tak by wykonywała dowolne przydzielone jej zadanie, nie zważając ani na bariery moralne, ani na swoje własne przekonania. Próby stworzenia tzw. mandżurskiego kandydata polegały właśnie na poszukiwaniach w kierunku pozyskania idealnego żołnierza, gotowego do zachowań wbrew instynktowi samozachowawczemu. Ponadto ów zdominowany człowiek miał nie pamiętać automatycznie wykonywanych pod podprogowym sygnałem, czynności. Bardzo podobną wizję „żołnierza przyszłości” przedstawił onegdaj Bogusław Wołoszański w swojej powieści „Operacja Talos”, osadzając jej akcję m.in w nazistowskich Niemczech. W świetle faktu, iż organizacje amerykańskie tuż po II wojnie światowej przejęły część najznamienitszych naukowców niemieckich w ramach akcji PAPERCLIP można przypuszczać, że podwaliny pod działania CIA znajdowały się w dawnych, hitlerowskich laboratoriach i to stamtąd pochodzi koncept bezwzględnie posłusznego wojownika.
W umysłach badanych doprowadzano do wytworzenia się drugiej osobowości, która to po ustalonym i uwarunkowanym sygnale przejmowała kontrolę nad świadomością jednostki. Aby uzyskać właściwy efekt, osłabiano połączenie podmiotu z rzeczywistością, podając mu LSD lub inne substancje psychodeliczne. Poprzez „terapie” z udziałem hipnozy implementowano również fałszywe wspomnienia badanym a te praktyki także czasem skutkowały rozdwojeniem jaźni u „pacjentów”. W ten sposób sprawdzano, czy umysł człowieka można opanować do tego stopnia, aby działał on wbrew prawom natury, nie dbając o nic poza wypełnieniem rozkazu tkwiącego w podświadomości.

ARTICHOKE i MK-ULTRA – ciąg dalszy manipulacji


W 1951 roku projekt BLUEBIRD został przekształcony w ARTICHOKE i kontynuowany pod podobnymi założeniami a w 1953 roku przemianowano go na MK-ULTRA. Pod tym kryptonimem działał do końca lat 60-tych XX wieku. Przez ten okres wprowadzono nowe obszary badawcze, testując skutki podawania podmiotom różnych substancji chemicznych, stosując elektrowstrząsy, nadal używano też hipnozy. Pośród odtajnionych pod naporem opinii publicznej dokumentów znajdują się wzmianki o testowaniu substancji odpowiadających m.in za utrudnianie logicznego myślenia celem zdyskredytowania wiarygodności danej osoby, tabletek wywołujących amnezję, środków pogarszających wydajność oraz obniżających ambicje, powodujących paraliż czy też prowadzących do uszkodzenia mózgu.
Widać zatem, że wojna o umysł w żadnym wypadku nie należy do jednorodnych i jest wręcz dziedziną multidyscyplinarną. Czy się skończyła? Trudno w to uwierzyć, zważywszy na obiecujące rezultaty oraz rosnącą potrzebę kontroli, najczęściej oczywiście dla naszego całkowitego bezpieczeństwa. Dziś projekt stworzenia żołnierza idealnego również nosi nazwę Talos, ale dotyczy już ponoć jedynie inteligentnej zbroi, zwiększającej fizyczne możliwości walczących. Na pewno jednak dorobek powszechnie potępionych projektów nie odszedł w zapomnienie, gdyż posiada zbyt duży potencjał.

Inna strona kontroli umysłu


Do tej pory temat modyfikacji w obrębie mózgu i świadomości pojawiał się w niniejszym artykule nacechowany raczej pejoratywnie. Nie powinno to dziwić, zwłaszcza jeśli takowa ingerencja w prywatny świat wewnętrzny przychodzi narzucona z zewnątrz i niekoniecznie ma na celu szerzyć powszechne szczęście. Pośród sztabów ekspertów pozyskanych przez rządy znalazło się jednak kilku Rosjan, którzy postanowili zdobytą wiedzę pozwolić wykorzystać “szarym obywatelom”, aby ulepszyli swoje życie.

DEIR – metoda kontroli ludzkiego pola energoinformacyjnego


W 2005 roku na polskim rynku ukazała się seria książek Dmitri Wereszczagina traktująca o możliwościach płynących z samodzielnego sprawowania kontroli nad własnym jestestwem. Podający się za eksperta pracującego dla służb rosyjskich Wereszczagin w kilku niegrubych tomach kreśli zarys swoistej filozofii stojącej za psychotroniką, pokazując jak bardzo ludzie oddziałują na siebie wzajemnie i jak bardzo te oddziaływania potrafią być szkodliwe lub toksyczne dla zdrowia oraz samopoczucia. Dalej, niegdyś tajne, wojskowe techniki zostają przerobione na poradnik jak samemu dbać o siebie i jak uwolnić się od sztucznie indukowanych wpływów, jakim poddawany jest świat za pośrednictwem np. środków masowego przekazu.
Z relacji Wereszczagina wynika, że samoświadomość to istna potęga, pozwalająca bronić się nawet przed bronią psychotroniczną a delikatna materia myśli, czy raczej myślokształtów stanowi niezwykłą energetyczną przestrzeń, od której bardzo wiele zależy. Poznając głębiej świat energoinformacyjny można zaś zyskać zdolność do poprawienia swego bytu dzięki synchronizacji z siłami, o których istnieniu zapomina się w dobie wiary w technologię. Z całą pewnością system DEIR stanowi intrygujący wgląd w niekanoniczne, lecz obiecujące obszary ludzkiej wiedzy oraz swoiste zabezpieczenie przed potencjalnie wciąż groźnymi technikami wspomnianymi w niniejszym artykule.


...

Odsłon: 1992 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Pocisk ziemia-mózg, czyli refleksje na temat broni „niekonwencjonalnej” cz. II nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Aleksandra Klasa Aleksandra Klasa Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Kierowca zawodowy (k/m) - transport lokalny - Niemcy 04.06.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Garrel

Brukarz 26.05.2021 Kraj: Austria Miasto: Linz

ZBROJARZ – DANIA (bez języka!) 01.06.2021 Kraj: Dania

CIEŚLA SZALUNKOWY – DANIA (bez języka!) 01.06.2021 Kraj: Dania

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy