Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Jak przygotować się do zagranicznej podróży?

07.08.2014 Autor: Patryk Dzierżawski[ 0 komentarzy ]
Zagraniczna podróż

Zagraniczna podróż
Źródło: wikipedia.pl

Podróż za granicę własnym autem może być łatwa i przyjemna, ale pod warunkiem, że przestrzega się kilku elementarnych zasad. Warto uniknąć potencjalnych problemów w końcu wakacje to czas odpoczynku.

Drogi Czytelniku, ten poradnik pomoże uniknąć Ci przykrych niespodzianek podczas podróży przez Stary Kontynent i cieszyć się wspaniałymi wakacjami. Wystarczy, że poświęcisz 5 minut na zapoznanie się z poniższym materiałem. Zapraszam do lektury!

1. Zainwestuj w GPSWraz z pojawieniem się elektronicznych nawigacji, tradycyjne mapy odeszły do lamusa. Dziś wyruszenie w dłuższą nieznaną trasę bez nawigacji jest podstawowym błędem oraz sprowadzaniem na siebie kłopotów – na dłuższych trasach, kiedy daje już o sobie znać znużenie drogą stosunkowo łatwo się zgubić. Poszukiwanie docelowej trasy może wówczas być naprawdę trudne i zająć nawet kilka godzin!
GPS pomaga zaoszczędzić godziny, które byśmy stracili przeglądając mapę, na bieżąco informuje o zbliżających się manewrach oraz przewiduje czas, w jakim dojedziesz do celu uwzględniając Twoją średnią prędkość!
Jest to niezbędne wyposażenie auta zaradnego kierowcy!

2. Sprawdź zasady ruchu drogowego obowiązujące w danym krajuNależy wziąć pod uwagę to, że nie w każdym kraju panują takie same zasady ruchu drogowego. Tyle ile narodowości, tyle różnych kultur jazdy. Trzeba zwrócić uwagę na inne problemy, z jakimi możemy spotkać się w trasie oraz stosować się do obowiązujących przepisów, aby zachować komfort i bezpieczeństwo podróży.
Warto przed wyruszeniem w podróż poczytać o przeszkodach, jakie mogą nas spotkać w innych państwach podczas jazdy autem. Internet jest darmową skarbnicą wiedzy, warto z niego skorzystać również w tym przypadku.

Więcej informacji na temat przepisów drogowych w różnych krajach Europy można znaleźć tutaj.

3. Przygotuj wszystkie niezbędne rzeczyPrzygotuj wszystko, co będzie Ci potrzebne zarówno w czasie podróży, jak i po dotarciu do punktu docelowego. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w jedzenie oraz zapasy płynów (np. wody mineralnej) na czas podróży.
Zrób listę rzeczy, które ze sobą zabierasz. Nie rób jej na ostatnią chwilę. Warto już tydzień przed wyjazdem pomyśleć o tym, co może być nam potrzebne, wyjąć kartkę z długopisem i po prostu spisać to w formie listy, gdyż ludzka pamięć bywa zawodna.
Staraj się we wszystko zaopatrzyć jeszcze przed wyjazdem, o ile jest to oczywiście możliwe. Raz - jest taniej niż kupując po drodze, dwa - zaoszczędzasz czas.

4. Przygotuj podręcznik pt. „Rozmówki po (…)”Wiele osób nie przywiązuje do tego uwagi, ale co wówczas, gdy GPS nawali, a nie będziemy mieli pod ręką mapy, którą moim zdaniem pomimo posiadania GPS i tak warto zabrać ze sobą?

Moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup podręcznika, który zawiera podstawowe zwroty oraz sformułowania w danym języku. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemu zapytać o drogę czy poprosić kogoś o pomoc.
Ja zazwyczaj już przed dłuższą podróżą staram się przygotować ucząc się podstawowych zwrotów, które mogą być mi potrzebne. Ucząc się całych zdań o wiele łatwiej opanujesz w dłuższej perspektywie czasu cały język oraz zasady gramatyczne. Jest to lepsza metoda niż chyba najczęściej stosowana metoda nauki pojedynczych słów, tak więc nie tylko będziesz przygotowany w nagłych sytuacjach, ale także zwiększysz swoje szanse na naukę nowego języka, które dziś są nieodzownym elementem każdego CV!

Pamiętaj, że uniwersalnym językiem jest język angielski. Dzięki znajomości tego języka bez większych problemów masz szansę dogadać się w większości zakątków świata!

5. Zapoznaj się z obyczajami kraju, który chcesz odwiedzićZgodnie ze znanym powiedzeniem: „co kraj, to obyczaj”, uważam, że należy zapoznać się z obyczajami danego narodu, aby zaoszczędzić sobie wpadek a przy okazji pokazać innym, że znaleźliśmy czas, by zapoznać się z ich tradycjami, sposobem przywitania oraz przekonaniami. Od razu zostaniemy cieplej odebrani! Okazujemy również w ten sposób szacunek dla odrębnej kultury i zostawiamy dobre wspomnienie nie tylko po sobie, ale dana osoba będzie cieplej odbierać ogół narodu, ponieważ nasze dobre cechy automatycznie przypisze do całej zbiorowości.


...

Odsłon: 2992 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Jak przygotować się do zagranicznej podróży? nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Patryk Dzierżawski Patryk Dzierżawski Absolwent politologii (s1) oraz
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Praca WAKACYJNA dla MATURZYSTÓW i STUDENTÓW - zgłoś się już dzisiaj! 31.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems) / Wietze

Operator reachtrucka 26.05.2021 Kraj: Belgia Miasto: Brugia

Pracownik rozbiórkowy – Holandia 21.05.2021 Kraj: Holandia

Monter/Mechanik przyczep rolniczych – Niemcy 01.06.2021 Kraj: Niemcy

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy