Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Obama naciska na Putina, by zmusił rebeliantów do współpracy przy dochodzeniu

22.07.2014 Autor: Barbara Byra[ 0 komentarzy ]
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.
Źródło: www.commonswikimedia.org autorstwo: Center for American Progress Action Fund

Kto ma największy wpływ na separatystów? Czy Rosja posłucha rad Stanów Zjednoczonych? Wypowiedź Baracka Obamy w sprawie katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych na Ukrainie.

Prezydent Barack Obama nalega, by Władimir Putin użył swoich wpływów i namówił powstańców na Ukrainie, aby pozwolili na „bezpośrednie, kompletne, jawne i bez ograniczeń” dojście badaczy do miejsca, gdzie w czwartek spadł samolot linii lotniczych Malaysia Airlines.
Obama potępił separatystów prorosyjskich za zablokowanie wejścia międzynarodowych ekspertów na teren strzelaniny powietrznej. Oskarżył ich także o usunięcie dowodów.
„Wszystko to zachęca do zadania pytania: Co próbują ukryć?” - oświadczył w ogrodzie Białego Domu

Putin odpowiedzialny za bezpieczeństwo dochodzeniaPrezydent wskazał Putina jako odpowiedzialnego za bezpieczeństwo badaczy i zabezpieczenie dowodów strącenia samolotu, którego według Stanów Zjednoczonych i Europy dokonali rebelianci prorosyjscy i ich protektorzy z Rosji.
W ostatnich dniach, niektórzy członkowie rządu Obamy wystawili szereg dowodów, wskazujących na rosyjskie pochodzenie broni, z której zestrzelono samolot oraz fakt, iż separatyści szkolili się u rosyjskich wojskowych.

„Musimy się upewnić czy wszystko jest zgodne z prawdą” – powiedział prezydent USA. „Ze względu na bezpośredni wpływ separatystów, Rosja i prezydent Putin są szczególnie odpowiedzialni za namówienie ich do współpracy przy dochodzeniu. To minimum, które mogą zrobić.”
Obama powiedział, że woli rozwiązanie konfliktu, który wybuchł w lutym na Ukrainie, drogą dyplomatyczną. „Jeżeli Rosja będzie kontynuowała naruszanie suwerenności Ukrainy i pomoc separatystom, zostaną wprowadzone dalsze środki jej izolacji” - dodał prezydent USA.

USA - nie będzie militarnego konfliktuBiały Dom odrzucił pomysł wikłania się militarnie w konflikt. Ci najbardziej optymistycznie podchodzący do sprawy, wierzą, iż tragedia malezyjskich linii lotniczych mogłaby zmusić Putina do ponownego rozważenia pomocy buntownikom i pójścia na układ, który pomógłby ustabilizować kraj.

“Teraz jest moment, aby prezydent Putin, odszedł od strategii, którą przyjął i zajął się na poważnie rozwiązywaniem konfliktu na Ukrainie z szacunkiem dla suwerenności tego kraju i prawa do podejmowania przez niego decyzji”, powiedział Obama.

Brak szacunku - rebelianci wywożą ciała ofiar katastrofyObama ubolewał, że rebelianci usuwają ciała „nie dbając o ich stan i jakiej tragedii doświadczono”. „To obraza dla tych, którzy stracili swoich bliskich. To typ zachowania, który nie znajdzie miejsca we wspólnocie narodów” – powiedział.
W przeciwieństwie do wypowiedzi innych Amerykanów, prezydent unikał bezpośredniego wskazywania Rosji jako winnej zestrzelenia samolotu.
Priorytetem, powiedział, ”jest odzyskanie tego co straciliśmy, dojście do tego co się wydarzyło i przedstawienie faktów”. Dlatego też współpraca z Putinem jest niezbędna, ponieważ Rosja, według Obamy, „ma wielki wpływ na separatystów”.
“Nikt nie zaprzecza: Rosja ich przeszkoliła, wiemy, że ich uzbroiła. Dostali sprzęt wojskowy i broń, przeciwlotniczą włącznie, przywódcy separatystów zaś są obywatelami Rosji." – dodał.
...

Odsłon: 1776 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Obama naciska na Putina, by zmusił rebeliantów do współpracy przy dochodzeniu nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Barbara Byra Barbara Byra Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości języka - również dla par! 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren (Ems) / Wietze

Koordynator (k/m) z j. niemieckim 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Wietze

Fizjoterapeuta 18.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Treuchtlingen

Praca WAKACYJNA dla STUDENTÓW - Niemcy 22.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren (Ems) / Wietze

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... JiVoNUyCjvLABIhl: glVJjwTtpmbGnkcS

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy