Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Letnia Szkoła pomysłem na wspaniałe wakacje

28.01.2013 Autor: Anna Lisicka[ 7 komentarzy ]
Udział w letnich kursach za granicą wiąże się z szeregiem korzyści, jak chociażby poznanie ludzi z całego świata, szlifowanie języka angielskiego, zdobycie ciekawej wiedzy, wzbogacenie swojego CV oraz piękne wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

Udział w letnich kursach za granicą wiąże się z szeregiem korzyści, jak chociażby poznanie ludzi z całego świata, szlifowanie języka angielskiego, zdobycie ciekawej wiedzy, wzbogacenie swojego CV oraz piękne wspomnienia i niezapomniane przeżycia.
Źródło: www.sxc.hu || autor: stroinski

Letnie Szkoły oferowane są przez wiele renomowanych uczelni na całym świecie. Z uwagi jednak na fakt, że większość z nas posługuje się językiem angielskim, warto przejrzeć kursy wakacyjne w Wielkiej Brytanii.

Letnie Szkoły oferowane są przez wiele renomowanych uczelni na całym świecie. Z uwagi jednak na fakt, że większość z nas posługuje się językiem angielskim, warto przejrzeć kursy wakacyjne w Wielkiej Brytanii.
Źródło: www.sxc.hu || autor: Goldcoinz

Cambridge to renomowana uczelnia, mieszcząca się około 96 km na północ od Londynu. Każdy uczestnik Letniej Szkoły ma możliwość uczestniczenia w życiu uczelni oraz zdobywania interesującej wiedzy przez okres 2 tygodni.

Cambridge to renomowana uczelnia, mieszcząca się około 96 km na północ od Londynu. Każdy uczestnik Letniej Szkoły ma możliwość uczestniczenia w życiu uczelni oraz zdobywania interesującej wiedzy przez okres 2 tygodni.
Źródło: www.sxc.hu || autor: sue_r_b

Wielu z nas z sentymentem wspomina swoje wyjazdy na Erasmusa, dlatego wciąż wyszukuje nowych rozwiązań. Jeśli uwielbiasz poznawać nowych ludzi to warto zastanowić się nad alternatywą na wakacje - Letnia Szkoła za granicą!

Każdy z nas chciałby czerpać z wakacji jak najwięcej. Niektórzy skupiają się na odpoczynku od natłoku zajęć, inni na aktywnym spędzaniu czasu, a jeszcze inni na rozwoju. Warto pamiętać, że każdy ze studentów ma tą cenną możliwość zaplanowania swoich wakacji. Oczywiście, niektórzy muszą pracować bądź mają inne obowiązki, jednak ci, którzy pragną mieć z wakacji jakąś korzyść, zadbać o swój rozwój, a tym samym poznać wielu ciekawych ludzi z całego świata, powinni zastanowić się nad zarejestrowaniem się na Letnią Szkołę. Podczas takiego wyjazdu można rozwijać swoje pasje, szlifować znajomość języka, ale też aktywnie wypoczywać.

Gdzie mogę pojechać? Oxford, Cambridge…


Letnie Szkoły oferowane są przez wiele renomowanych uczelni na całym świecie. Z uwagi jednak na fakt, że większość z nas posługuje się językiem angielskim, omówię szkoły oferujące taki program w Wielkiej Brytanii.

Szkoła Letnia to intensywny program nauczania dla studentów. Uczestnicy biorą udział w codziennych zajęciach prowadzonych w małych grupach warsztatowych, ale też udzielają się w życiu uczelni. Maja również czas na podróżowanie i poznawanie ludzi z całego świata. Każdy z programów trwa około 2-3 tygodni oraz odbywa się w okresie wakacji.

Niejeden z nas marzył o studiowaniu na najlepszych Uniwersytetach. Szkoła Letnia okazuje się przepustką dla tych ambitnych, ponieważ można wyjechać np. do Cambridge, Cardiff, Kingston, Oxford, London School of Economics czy wielu innych.

Cambridge University


Ta szanowana uczelnia mieszcząca się około 96 km na północ od Londynu, oferuje międzynarodowym studentom wiele programów związanych z Letnią Szkołą. Przez około 2 tygodnie w okresie wakacyjnym ma się możliwość zdobywania wiedzy z zakresu starożytnych imperiów, historii, średniowiecza czy literatury np. twórczości Shakespear’a. Jeśli interesuje Cię jednak głównie szlifowanie języka angielskiego, można zapisać się na kurs przygotowujący do egzaminu IELTS.

Cambridge umożliwia studentom nocleg w różnych lokalizacjach o różnych standardach, w zależności od wybranego kursu. Jest to forma bed & breakfast oraz obiad, wliczona w cenę Letniej Szkoły. Ceny kursów wahają się od 930 funtów po 4 230 funtów, jednakże przeciętny koszt 2-3 tygodniowej nauki wraz z opłatami wynosi około 1 700 funtów, a w opcji bez zakwaterowania koszt to ok. 1 000 funtów. Na kursy wakacyjne można aplikować do czerwca. Więcej informacji możecie znaleźć pod adresem International Summer Schools na Cambridge University.

Oxford University


Oxford to kolejna renomowana uczelnia mieszcząca się na północny zachód od Londynu, w podobnej odległości jak Cambridge. Każdy z programów trwa około 2 tygodni, a kursy na które można się zapisać dotyczą m.in. kreatywnego pisania, angielskiego dla nauczycieli, angielskiej literatury, historii i polityki, praw człowieka, polityki czy teologii.

Uczestnicy mogą wybrać opcję z zakwaterowaniem bądź bez, przez co ceny wahają się od 1 000 do 2 500 funtów. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat oraz aktywnie uczestniczy w życiu szkoły.

Aby wziąć udział w którymś z programów, np. Creative Writing, należy odwiedzić zakładkę dotyczącą tego kursu, zapoznać się z jego szczegółami oraz wysłać swoją aplikację za pośrednictwem linku zamieszczonego pod odnośnikiem "Apply for this course". Ważne, aby dopełnić wszelkich formalności przed upłynięciem wyznaczonych terminów. Na większość kursów odbywa się kilka rekrutacji. Pierwsza kończy się w lutym, kolejna w marcu, a ostatnia w kwietniu – przedłużane w zależności od ilości zgłoszeń. Każdy, kto jest zainteresowany odbyciem Letniej Szkoły na Oxfordzie, powinien odwiedzić ich stronę internetową, na której znajdują się wszystkie szczegóły.

LSE czyli London School of Economics and Political Science


Jest to szkoła znajdująca się w centrum Londynu, 30 minut piechotą od Hyde Park’u, a 15 minut od Tamizy. Uczelnia oferuje szereg programów Szkoły Letniej głównie z zakresu prawa i ekonomii. Chętni mogą zapisać się na Księgowość i Finanse, Ekonomię, Język Angielski, Stosunki Międzynarodowe, Prawo czy Zarządzanie. Po odbyciu kursu wakacyjnego oraz zaliczeniu egzaminu, każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat.

Programy mogą odbywać się w jednej bądź w dwóch częściach. Pierwsza sesja trwa od 8 do 26 lipca, a druga od 29 lipca do 16 sierpnia. Koszt kursu zależy od tego, czy osoba jest aktualnie studentem czy nie oraz czy chce wziąć udział w jednej części, czy może woli przedłużyć pobyt i odbyć program trwający 6 tygodni. Wersja podstawowa dla studentów to koszt 1 435 funtów, a rozszerzona 2 415 funtów. Osoby nie będące studentami muszą liczyć się z faktem, że cena będzie znacznie wyższa – 1 920 funtów wersja podstawowa, 3 255 funtów rozszerzona.

Minusem tej uczelni jest jednak fakt, że w koszty kursu nie jest wliczone zakwaterowanie, które trzeba oddzielnie opłacić. Szkoła jednak oferuje swoim potencjalnym studentom wiele opcji w tym zakresie. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej LSE.

Dlaczego warto wyjechać na Szkołę Letnią do Anglii?


Każdy z nas powinien czerpać korzyści ze wszystkich pojawiających się możliwości, a programy Szkół Letnich są jedną z nich. Czasami zdarza się jednak, że nie jest to możliwe ze względów chociażby finansowych. Mimo wszystko udział w letnich kursach wakacyjnych za granicą wiąże się z szeregiem korzyści, jak chociażby poznanie ludzi z całego świata, szlifowanie języka angielskiego, zdobycie ciekawej wiedzy, wzbogacenie swojego CV oraz piękne wspomnienia i niezapomniane przeżycia. Jeśli czegoś bardzo chcemy zawsze znajdzie się wyjście z sytuacji. Aby przeskoczyć problem finansowy należałoby w ciągu roku aktywnie oszczędzać bądź wręcz pójść do pracy, a może nawet wziąć kredyt studencki. Jeśli problemem są nasze obawy bądź lęk, że nie podołamy, należy wziąć się w garść i pamiętać, że w przyszłości będziemy żałowali jedynie tego, czego nie zrobiliśmy!

Zachęcam do odwiedzenia strony UKStudentLife, gdzie znajduje się lista uczelni oferujących Letnie Szkoły.

Wszystkich zainteresowanych rozwojem, ale nie koniecznie związanym z wyjazdem z kraju, zapraszam do zapoznania się z artykułem dotyczącym kursów online oferowanych przez renomowane uczelnie - "Kurs Uniwersytety Stanford bez wychodzenia z domu? Zaufaj zdalnemu nauczaniu".

...

Odsłon: 7155 | ranking >>


Komentarze: 7 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Letnia Szkoła pomysłem na wspaniałe wakacje:

Komentarz

Bartek Wiśniewski |

2013-02-07, 09:13

Artykuł o letniej szkole zimą...


Komentarz

Patrycja Pożycka | Redaktor TwojaEuropa.pl

2013-02-07, 12:33

Warto przemyśleć taką propozycję wcześniej. Poza tym, trochę ciepłych tematów w tych zimowych dniach nie zaszkodzi:)


Komentarz

Bartek Wiśniewski |

2013-02-07, 13:09

Tak, warto, ale dla odwiedzającego portal za kilka miesięcy, ten tekst będzie głęboko w archiwum.


Komentarz

Patrycja Pożycka | Redaktor TwojaEuropa.pl

2013-02-08, 09:45

Każdy tekst jest optymalizowany pod kątem wyszukiwarki Google, dzięki temu zainteresowany tematem łatwo go odnajdzie w wynikach wyszukiwania;)


Komentarz

Anna Lisicka |

2013-02-11, 09:51

Aby dostać się do niektórych szkół letnich, należy aplikować już teraz :)


Komentarz

Sprachcaffe | Kursy Językowe za Granicą

2013-03-05, 12:40

Zgadzam się,że tekst jest jak najbardziej na czasie gdyż osoby myślące o wyjeździe w wakacje na naukę języka właśnie na wiosnę podejmują decyzje zakupowe!
W Sprachcaffe również obecnie jest dużo zapytań na okres wakacyjny bo jednak trzeba załatwić ubezpieczenie, lot, urlop, itd.
Mało kto będzie szukał wyjazdu wakacyjnego w same wakacje!
Każda forma nauki języka obcego jest ważna dla Naszego CV tak więc szkoła letnia wydaje się dobrym rozwiązaniem!;-)


Komentarz

www.ed-wise.com

2013-04-12, 21:39

Edwise International (www.ed-wise.com) działa od wielu lat zapewniając studentom i pracownikom możliwość studiowania na brytyjskich uczelniach. Oferujemy szeroką gamę programów studiów w akredytowanych szkołach i na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii.

Mamy umowy z wybranymi uczelniami i studentci nie są zobowiązani do posiadania certyfikatu z języka angielskiego (IELTS). Darmowe lekcje angielskiego będą również na uczelni jeśli uczeń musi poprawić swoje umiejętności z językowe.Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Anna Lisicka Anna Lisicka Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Spawacz / Operator robota spawalniczego – Niemcy 12.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Wybierz miasto

Elektryk budowlany – Frankfurt nad Menem, Niemcy 10.05.2021 Kraj: Niemcy

Elektryk budowlany – Tyrol, Austria 10.05.2021 Kraj: Austria

Stolarz/Monter Mebli 10.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Aschheim

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

W centrum Polski głośno o biotechnologii W centrum Polski głośno o biotechnologii EsqmXvzgrjT: bxzmFVijZqC

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... yWlLDXIEqGfQi: eZCUBwiSOF

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... wsfiHRQgOYLlB: xCuZWyjOQscUE

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... qGbfvAUnIirpBey: xJszuBLAkHXhm

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy