Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Ania Golędzinowska - polska show girl i pisarka, która zna Silvio Berlusconiego

16.07.2011 Autor: Polska Italia[ 0 komentarzy ]
Ania Golędzinowska na urodzinach Ac Milan

Ania Golędzinowska na urodzinach Ac Milan
Źródło: prywatne zbiory A.Golędzinowskiej

Ania G z E.Beretta

Ania G z E.Beretta
Źródło: prywatne zbiory A.Golędzinowskiej

Ania Golędzinowska to jedna z niewielu Polek znanych we Włoszech. Swoją karierę rozpoczęła jako modelka i show-girl, a ostatnio zadebiutowała jako pisarka, wydając swoją biografię „Oczami dziecka”.

W rozmowie z PolskaItalia opowie o swoim życiu we Włoszech.

PolskaItalia: Jak to się stało, że trafiłaś do Włoch?

Ania Golędzinowska: Wyjechałam z Polski w przekonaniu, że jadę do włoskiej agencji modelek. Jednak wkrótce okazało się, że zostałam wywieziona pod Turyn, do nocnego klubu.


Nawiązując do Twojego burzliwego życia we Włoszech, podobno przyczyniłaś się do skazania przestępców, ściągających młode Polki do Włoch i zmuszających je do nierządu?

Tak te informacje pojawiły się nawet na pierwszych stronach polskich gazet. Po kryjomu pomagałam pewnemu dziennikarzowi wytropić zorganizowaną grupę przestępczą, która ściągała tak jak i mnie, młode Polki do agencji towarzyskich do Włoch. Dzięki śledztwu tego dziennikarza, policji udało się schwytać winnych, jednak bez wystarczających dowodów i świadków całą tę szajkę uniewinniono.
Dopiero po 9 latach, kiedy to zdecydowałam się zeznawać w sądzie, udało się ostatecznie skazać winnych, którzy zostali ukarani za ściąganie młodych Polek do Włoch pod przykrywką agencji modelek i zmuszanie ich do nierządu.


Jaki stosunek mają Włosi do Polaków?

Włosi lubią nas Polaków, doceniają nas za naszą kulturę i system wartości. Poza tym, fakt iż Papież Jan Paweł II był Polakiem sprawił, że jesteśmy postrzegani lepiej.


Jak rozpoczęła się Twoja kariera we Włoszech, w końcu nie łatwo wybić się i oglądać swoją twarz we włoskiej prasie i telewizji?

Zobaczyć siebie w telewizji, to było moje marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa. Wszystko wydarzyło się zupełnie przypadkiem. Gdy przyjechałam do Mediolanu tak się złożyło, że poznałam tzw. lokalną bohemę włoskich gwiazd, ludzi biznesu i zaczęłam się obracać w tym towarzystwie. Potem wszystko potoczyło się samoistnie swoim torem. Otrzymałam kilka propozycji pracy w mediach i zaczęłam pojawiać się na okładkach niektórych włoskich czasopism oraz występować w telewizji.


Podobno przyjaźnisz się z rodziną Berlusconi?

Tak utrzymuję kontakty z rodziną Berlusconi, a między innymi z Paolo Enrico Beretta, który jest siostrzeńcem premiera. Tak się składa, że między innymi wczoraj byłam w mediolańskim teatrze Manzoni i również był premier Silvio Berlusconi.


Jak poznałaś Silvio Berlusconi?

Zostałam wysłana przez mojego ówczesnego agenta Lele Mora na prywatne przyjęcie urodzinowe do Rzymu. Moim zadaniem było wyskoczyć z paczki prezentu i zaśpiewać jak Marilyn Monroe angielską wersję „sto lat, sto lat”. Okazało się, że przyjęcie było organizowane dla premiera Włoch - Silvio Belrusconi, o czym ja nie wiedziałam. Gdy ujrzałam przede mną premiera Włoch, poczułam się tak jakby zatrzymało mi się serce. Nie spodziewałam się, że jadę na przyjęcie do premiera. W taki właśnie sposób poznałam premiera Włoch, na jego własnym przyjęciu urodzinowym.


Jakim on jest człowiekiem?

Premier Silvio Berlusconi jest bardzo sympatycznym, zabawnym i dowcipnym mężczyzną. Jako o człowieku nie mogę nic złego o nim powiedzieć. Z kolei w kwestii polityki wolę się nie wypowiadać.


Ostatnio sporo się mówi o przyjęciach u premiera Włoch w jego willi w Arcore. Miałaś okazję w nich uczestniczyć?

Ja uczestniczyłam w wielu przyjęciach i bywałam na kolacjach rodzinnych u premiera w wielu jego posiadłościach, a m.in w willi Arcore, jednak bywałam tam w towarzystwie Paolo.


Włoska prasa, a m.in. „Repubblica” czy „Corriere della Sera” opublikowały Twoje sms-y wysłane do głównej bohaterki skandalu - Ruby, znacie się?

Ja nigdy jej osobiście nie poznałam. To ona sama znalazła mnie na Facebooku i zaczęła do mnie pisać. Gdy wybuchł cały ten skandal i dowiedziałam się, że Ruby ma do czynienia z Lele Mora, skontaktowałam się z nią i ostrzegłam, by się trzymała od niego z daleka. Z kolei Ruby odpowiedziała mi, że Lele Mora jest jedynym, który tak naprawdę jej pomaga. Wówczas przestałam odpowiadać na jej telefony.


Z tego co się dowiedziałam, również i ty współpracowałaś z Lele Mora i to chyba nie były pozytywne doświadczenia?

Tak, to prawda. Miałam pewną nieprzyjemną sytuację podczas przyjęcia, w którym uczestniczyłam jako hostessa reklamująca pewną znaną markę włoskiego piwa. Gdy zrozumiałam podczas tej imprezy, że dziewczyny od Lele Mora są stawiane w dwuznacznych sytuacjach do takiego stopnia, że mogą być mylone przez niektórych gości z dziewczynami gotowymi na wszystko, zerwałam tę współpracę z Lele Mora tego samego wieczoru. Od tej pory już dla niego nigdy więcej nie pracowałam.


Podobno zarzucasz niektórym polskim portalom i prasie, iż niesłusznie określa cię mianem eskort, skąd te pomówienia?

Tak to prawda. Niektóre polskie portale plotkarskie opublikowały pewne zdarzenia i moje słowa wyrwane kompletnie z kontekstu, sugerując tym samym, iż byłam jedną z dziewczyn uczestniczących w domniemanych orgiach u premiera. A to są kompletne bzdury. Poza tym prawdziwy dziennikarz dzwoni do osoby zainteresowanej i sam osobiście pyta się o jej wersję wydarzeń, zamiast wypisywać niestworzone rzeczy. Oni powinni być dumni z Polek, którym udaje się za granicą, a nie tylko oczerniać.


Z kolei we Włoszech masz i swoich obrońców, a m.in siostrzeńca premiera - Paolo Enrico Beretta?

Paolo zna mnie bardzo dobrze. Znamy się z resztą już od trzech lat. Byłam przy nim gdy zmarła jego mama, siostra Silvio Berlusconiego. Nasza znajomość jest czysto platoniczna, mimo że bardzo często się spotykamy. W zasadzie, od mojego powrotu z Medjugorie, zmieniłam moje życie i w rezultacie od roku nie wychodzę prawie w ogóle z domu. W związku z tym, od czasu do czasu spotykam się tylko z kilkoma bliskimi przyjaciółmi bądź z Paolo np. w restauracji. On to rozumie i szanuje moje decyzje. W związku z tym broni mnie, ponieważ zna prawdę i nie chce by niesłusznie insynuowano rzeczy, które nie miały miejsca, a przy okazji mnie oczerniano.


Powróćmy do Twojej książki. „Con gli occhi di bambina” jest Twoją biografią o poszukiwaniu utraconej niewinności, dlaczego taki tytuł?

Tytuł nawiązuje do moich trudnych przeżyć i do mojej przeszłości. Wszystkie fakty i zdarzenia są autentyczne i bez retuszu. Nie pozwoliłam nic zmienić mojemu wydawcy czy podkoloryzować.


Dlaczego umieściłaś w przedmowie Twojej książki cytat Jana Pawła II – „Non abbiate paura. Serenita è farsi portare dal Signore”?

Zdecydowałam się umieścić ten cytat, ponieważ Jan Paweł II jest dla mnie bardzo ważną osobą. Cenię go ze względu na to, jakie wartości przekazywał, za jego człowieczeństwo, dobroć i prostotę.

Poza tym, gdy obracałam się w światku mediolańskiej bohemy i brałam narkotyki, pewnego dnia zobaczyłam moich znajomych, którzy na książce z ilustracją Jana Pawła II wciągali kokainę. To co zobaczyłam bardzo mnie zabolało i poruszyło. Tak jakby to był jakiś znak dla mnie. Od tamtej pory starałam się skończyć z narkotykami.


Nie zabrakło ci odwagi, by pisać o Twoich trudnych relacjach z rodziną i tragicznych, bardzo osobistych wydarzeniach z Twojego życia. Nie bałaś się tego publicznego „uzewnętrznienia”?

Moja historia nie jest jedyną. Bywają jeszcze bardziej trudne przypadki i tragiczne historie osób, które nie mogą mówić o tym co je spotkało czy ze strachu, czy też ze wstydu. W związku z tym, opisując moje życie chciałam udowodnić, że bez względu na to skąd się wywodzisz, czy z biedoty, czy też ze środowiska narkomanów, posiadając marzenia, możesz je zawsze zrealizować. Publikując moją książkę chciałam dać wszystkim nadzieję.


Jesteś osobą publiczną, nie zastanawiałaś się, że poprzez opublikowanie Twojej biografii, w której opisujesz swe trudne dzieciństwo, skomplikowane relacje z mamą oraz tak dramatyczne wydarzenia, jak gwałt, możesz samej sobie zaszkodzić?

Ja nie mam nic do ukrycia, nigdy nikogo nie zabiłam, ani się nie sprzedałam. W książce przyznałam się do moich błędów i opisałam to, co przeżyłam. Ci, którzy przeczytają moją książkę mogą to zaakceptować albo i nie. Ostatecznie to inni mają powody, by się wstydzić.


Jesteś jedną z niewielu Polek, która napisała książkę po włosku i wydała ją najpierw we Włoszech, a nie w Polsce. Jak to się stało?

Najpierw napisałam książkę, a potem oczywiście dzięki pomocy Flavio Pagano zostały naniesione poprawki językowe. Niektórzy sugerują, że książka została wydana dzięki pomocy moich znajomych, ponieważ wydawnictwo Piemme Gruppo Mondadori należy do rodziny Berlusconi. Jednak w rzeczywistości, nie otrzymałam żadnej pomocy z ich strony.


„Con occhi di bambina" jest książką, która łączy w sobie elementy kryminału, romansu, książki przygodowej i gatunku w stylu o poszukiwaniu siebie. Rozumiem, że te wszystkie elementy składają się na Twoje burzliwe życie?

Faktycznie książka jest moją biografią i przedstawia fakty takie, jakie miały miejsce. Powtarzam, ja nie mam nic do ukrycia i nie mam czego się wstydzić.


Piszesz również o poszukiwaniu wiary, to chyba nie jest modny temat w dzisiejszych czasach?

Nie tak do końca. Obecnie coraz więcej ludzi wierzących chciałoby móc z kimś porozmawiać o swojej wierze, ale po prostu się wstydzi przyznać do tego, że wierzy w Boga.


Co Ci się przydarzyło w Medjugorie, czy ta pielgrzymka miała jakiś szczególny wpływ na twoje życie?

Czułam w głębi duszy, że muszę pojechać do Medjugorie. Gdy tam przebywałam, pewnego dnia wspinając po wzniesieniach i pokonując stacje drogi krzyżowej w okolicach sanktuarium, miałam moment zwątpienia. Chciałam poddać się, zejść na dół i pójść do baru na piwo. Wówczas tak jakby ktoś dodał mi sił i dał do zrozumienia, że ja muszę skończyć tę drogę krzyżową i przejść ją do końca. Gdy dotarłam na szczyt, padłam na kolana i zaczęłam się modlić.

Przebywając w Medjugorie odwiedziłam również stowarzyszenie „Nowe horyzonty”, prowadzone przez siostry zakonne. Tam uczestniczyłam w spotkaniu z osobami, które przeżyły m.in. masowy gwałt albo miały problemy z narkotykami, a dzięki wierze i modlitwie udało im się powrócić do Boga. Po tych doświadczeniach kontynuowałam moją wędrówkę po Medjugorie i wróciłam do Mediolanu spokojniejsza.
Gdy wierzysz w Boga, nie zadajesz sobie zbędnych pytań, bo znasz już na nie odpowiedzi.


Czy Twoja książka pojawi się w Polsce?

Odezwało się do mnie pewne katolickie wydawnictwo świętego Pawła. Być może po rozwiązaniu niektórych kwestii organizacyjnych, typu dokonanie tłumaczenia na język polski, książka ukaże się również i w Polsce.


Podobno interesujesz się kwestiami, dotyczącymi przemocy wobec kobiet i dzieci. Co konkretnie robisz w tym kierunku?

Rzeczywiście problem przemocy wobec dzieci i kobiet jest mi szczególnie bliski. Chciałam przekazać część mojego honorarium ze sprzedaży biografii, a także umieścić w mojej książce dane konta bankowego niektórych włoskich organizacji zajmujących się obroną praw kobiet i dzieci. Organizacje te nie były zainteresowane moją propozycją. Jednak ostatnio nawiązałam kontakty z pewnym polsko-włoskim stowarzyszeniem zajmującym się właśnie kwestią przemocy wśród kobiet i dzieci.


Jakiś czas temu w nawiązaniu do ujawnionego przypadku księdza pedofila, we włoskich mediach ukazał się twój komunikat, w którym apelujesz by wprowadzono ustawę o kastracji księży pedofilów?

Nie tylko księży, ale wszystkich tych, którzy wykorzystują bezbronne dzieci. Takie osoby, które mimo podjętej próby leczenia nadal krzywdzą dzieci, należałoby poddawać kastracji chemicznej. Jestem za wprowadzeniem tego typu ustawy, która będzie mogła chronić niewinne dzieci, a nie bezkarnych pedofilów.
Bez względu na to, czy są to pedofile księża czy osoby świeckie, powinny być ukarane za to co czynią.
A ja nie mam nic przeciwko księżom, ja jestem przeciw pedofilom.


Jakie masz plany na przyszłość: studia czy kariera?

Mam nadzieję, że w przyszłości albo założę rodzinę, albo być może rozpocznę studia teologiczne. Na chwilę obecną nie mam jeszcze konkretnych planów. Teraz kończę szkołę i chłonę wiedzę, której tak mi kiedyś brakowało. Czas pokaże, co się będzie ze mną działo. Niedługo jadę na kilka tygodni do sanktuarium w Medjugorie do sióstr zakonnych, by zastanowić się, co chcę zrobić z moim życiem .


Błysk fleszy i kamer telewizyjnych już cię nie pociągają, a co z planami aktorskimi?

W tej chwili flesze i kamery telewizyjne mnie nie interesują, nie zależy mi na „czerwonym dywanie”.
Jeśli pojawiam się w telewizji, to tylko w związku z moją książką „Con gli occhi di bambina”, a na niektórych przyjęciach pojawiam się tylko z konieczności. Poza tym, bardziej cię szanują gdy mniej bywasz i rzadziej pokazujesz się w towarzystwie.
Co do aktorstwa, to aktorką można być nie tylko w telewizji, ale w każdym innym miejscu. Będąc aktorką, można na przykład rozbawiać dzieci z sierocińca.


Czym teraz się zajmujesz?

Obecnie pracuję nad kolejną książką, tym razem będzie to triller z motywem religijnym.

Dziękuję za rozmowę.

Ania Golędzinowska od miesiąca przebywa w Medjugorie w stowarzyszeniu prowadzonym przez siostry zakonne. Zrezygnowała z kontraktu proponowanego przez bilionera z Porto Cervo, ponieważ obawiała się, iż „świat pozorów i sztuczności” spowoduje, że znów zejdzie na niewłaściwą drogę.

Obecnie Ania poinformowała na swoim profilu na Facebooku, iż w Mejdugorie oddaje się modlitwie i postom, czytając dzienniki świętej Faustyny Kowalskiej.


Monika Zakrzewska

...

Odsłon: 13081 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Ania Golędzinowska - polska show girl i pisarka, która zna Silvio Berlusconiego nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Polska Italia Polska Italia PolskaItalia to miejsce wirtualnych
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Spawacz MIG/TIG – Holandia (opłacone zakwaterowanie) 01.06.2021 Kraj: Holandia

Pracownik (k/m) uboju i rozbioru - praca blisko granicy 19.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Sohland an der Spree

Hydraulik instalacji grzewczych i sanitarnych – Niemcy 01.06.2021 Kraj: Niemcy

Kierowca zawodowy (k/m) - transport lokalny - Niemcy 19.05.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Garrel

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... iwDscuoPFLear: NLScBZfVqiCUQhzJ

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy