Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Paryż: Gdzie spać za mniej niż 30 euro za dobę?

09.05.2011 Autor: Agnieszka Galezewska[ 1 komentarz ]
Paryz widziany z okna metra nr 6

Paryz widziany z okna metra nr 6
Źródło: Agnieszka Galezewska

Notre Dame de Paris

Notre Dame de Paris
Źródło: Agnieszka Galezewska

Paryz, widok z Placu Concorde

Paryz, widok z Placu Concorde
Źródło: Agnieszka Galezewska

Wieza Eiffl'a

Wieza Eiffl'a
Źródło: Agnieszka Galezewska

Jeśli chciałbyś wybrać się do stolicy francuskiej, ale jedynym problemem jest znalezienie taniego noclegu, zapoznaj się koniecznie z poniższym tekstem!

Paryż posiada doskonale rozwiniętą i bardzo zróżnicowaną pod względem standardów i cen bazę noclegową. Idealne miejsce noclegowe znajdą tu dla siebie osoby podróżujące w interesach i oczekujące wysokiej jakości obsługi hotelowej. Najdroższa noc w luksusowej komnacie królewskiej w hotelu George V, przy Polach Elizejskich w Paryżu to wydatek rzędu 11 tysięcy euro za dobę na jedna osobę.

W centrum Paryża o dach nad głową jest bardzo ciężko. Chyba że ma się naprawdę dużo szczęścia i jest się bardzo obeznanym. Pamiętajmy, by rezerwować nocleg kilka tygodni wcześniej.
Przeciętna cena za jedną noc w trzygwiazdkowym hotelu w centrum Paryża waha się od 150 do 200 euro za osobę. "To prawie 800 złotych dziennie" - skarży się internauta – "kogo na to stać!?" No właśnie…! Ten, kto nigdy w stolicy francuskiej nie bywał, nie wie, ze istnieje wiele innych, tańszych sposobów na wynajem dachu nad głową.

Tanie hotele


Nieco tańszymi od standardowych 3-gwiazdkowych, są komfortowe hotele sieci „Accord” (Novotel, Mercure, Ibis, Etap) lub „Citéa”, bo za jedną noc żądają od 77 euro od osoby, nawet w centrum Paryża z parkingiem wliczonym w cenę. No tak, ale to nadal bardzo drogo! Za komfort należy zapłacić słoną sumkę! W sieci „Eurohotele” noclegi są o kilkanaście euro tańsze niż w sieci Accord, ale to wciąż drożyzna!
(Lista eurohoteli w Paryżu na www.eurohotel.fr/contact.html).

Najtaniej jest na przedmieściach stolicy francuskiej (banlieu), pod warunkiem, iż nie jest to blisko lotnisk Orly, Roissy czy Beauvais i daleko od Disneylandu, gdzie ceny noclegów, ze względu na dużą ilość turystów, są już wygórowane (od 49 euro minimum). Na przykład na jeden nocleg w europejskiej sieci hoteli „Balladins” Balladins Accueil (dzielnica XIX i XIV) musisz przeznaczyć około 80 euro za dobę, bez śniadania. Za ten sam komfort na przedmieściach, tyle że kilkanaście kilometrów dalej od centrum, zapłacisz około 35 euro, poza sezonem. Zatem jest jedna zasada: im dalej od centrum Paryża, tym taniej! "Hotel jest bardzo czysty i zadbany" – przyznaje Kasia i Tadek, byli klienci hotelu w Mareuil–Lès-Meaux, niedaleko Paryża – "ale często, późnym wieczorem brakowało cieplej wody" – dodają.
No tak, ale oddalając się od centrum, należy doliczyć wysokie koszty biletów transportu podmiejskiego. Sytuacja jest o wiele prostsza, gdy dysponujesz własnym samochodem.
Bardzo popularne w Paryżu są małe, zgrabne hoteliki, mniej komfortowe, ale za to bardzo zadbane, usytuowane w północnej części stolicy u stóp dzielnicy Montmartre, niedaleko placu Pigalle. Miejsce to jest nazywane dzielnicą arabską, gdyż zamieszkane jest w większości przez mieszkańców Maghrebu. Uchodzi za miejsce bardzo brudne i zaniedbane. Dlatego mówi się, że jest tutaj taniej (od 37 euro za dobę, za osobę). Nie oznacza to wcale, że takie musi też być lokum, które wynajmiesz! Masz prawo wyboru, wszystkie informacje i zdjęcia znajdują się na stronach internetowych (zdarza się nierzadko, że są one wyolbrzymione, bardzo piękne, a na miejscu realia są zupełnie inne).

Noclegi niedrogie jak na Paryż to 30-50 euro za osobę na dobę (pokoje prywatne):
 • Hotel d’Amiens, rue du Faubourg Poissonnière, 75010, Paryz
 • Hotel Angleterre Montmartre, 6 rue Bervic - 75018 Paris
 • Hotel Montmartre Clignancourt, 4 RUE CLIGNANCOURT 75018 PARIS
 • Hotel Fiat 36, rue de Douai - 75009 Paris
 • Hotel Mary’s 15, rue de Malte - 75011 Paris
 • Schronisko Bastille - 6, rue Trousseau – Paryż
 • Hotel Bonsejour Monmartre - 11,rue Burq 75018

Paryż - hosteleBardzo popularne w ciągu ostatnich lat, szczególnie wśród młodych stały się hostele (w skrócie host), inaczej nazywane schroniskami młodzieżowymi. Hostele - tanie miejsce tymczasowego zakwaterowania o standardzie różniącym się od hotelu głównie ilością miejsc w pokojach, łóżkami piętrowymi i współdzieleniem części wyposażenia oraz pomieszczeń przeznaczonych dla gości (np. wspólna kuchnia / łazienka). Najczęstszymi gośćmi w hostelach są studenci i osoby uczące się z różnych krajów. Pokoje w hostelach to najczęściej tzw. dormy lub dormitoria (droitoir), czyli pomieszczenia z wieloma łóżkami. Wieloosobowy oznacza w tym wypadku zazwyczaj pokoje z 6-12 łóżkami, mogą być przeznaczone dla obu płci, męskie lub żeńskie. Podział na dormy męskie i żeńskie nie we wszystkich krajach świata jest przestrzegany. W hostelach można znaleźć także pokoje indywidualne: 1-, 2-, 3-osobowe. Cena pokoju wzrasta, jeśli znajduje się w nim łazienka, w innym wypadku łazienka jest współdzielona i znajduje się blisko pokoju. Ceny hosteli są jednak niższe niż ceny hoteli. Jest to również dobre miejsce na poznanie ciekawych ludzi. Pokoje wieloosobowe lub tzw. droitoir są zazwyczaj o wiele tańsze od lokum prywatnego.
Spis niedrogich hosteli na terenie całej Francji, których ceny wahają się od 22-35 euro za dobę znajduje się na stronie Hostels in France: Book a Cheap Hostel in France - HostelBookers.com lub Hostele Francja schroniska - Tanie noclegi we Francji - Hostelsclub.com (tutaj możesz dokonać rezerwacji i sprawdzić cenę).

Plusem hosteli jest położenie blisko centrum Paryża oraz znajdujące się obok supermarkety, piekarnie i pralnie publiczne. Posiłki można przygotowywać w pełni wyposażonej kuchni. Bywa, że hostele oferują posiłki, ale wtedy cena noclegu wzrasta do 35 euro za dobę od osoby. Na miejscu jest Internet i faks do dyspozycji gości. Hostele zazwyczaj nie przyjmują kart płatniczych, dlatego należy wyposażyć się w gotówkę! Często rezerwując nocleg przez Internet, pobierany jest depozyt w wysokości ceny jednej nocy.

Inne noclegi - auberge


Innym rodzajem schronisk młodzieżowych są oberże (auberge), inaczej nazywane schroniskiem młodzieżowym lub turystycznym (uwaga - bez limitu wiekowego!)
"Polecam jedynie dla żądnych przygód, którym nie straszne są pchły, całonocne libacje na korytarzach oraz nocleg w 8-osobowym pokoju bez okien" – oznajmia internauta, ceny rzeczywiście są symboliczne...
Najbardziej znanymi paryskimi oberżami są „BVJ” (Bureau de Voyages de la Jeunesse):
 • BVJ Louvre, znajdująca się 5 minut od Luwru i BVJ Quartier Latin”, znajdująca się miedzy Katedra Notre-Dame, Sorboną i Ogrodami Luksemburskimi. Obie noclegownie są otwarte 24h na dobę, oferują komfortowe pokoje z własną lub wspólną łazienką i toaletą. Usługi dostępne są w siedmiu rożnych językach (brak polskiego). Oberże proponują gratisowy dostęp do Internetu. Na przeciwko budynku znajduje się pralnia i sklepy spożywcze. Cena za jeden nocleg od osoby wynosi około 29 euro, ze śniadaniem, ze zniżką dla kilkuosobowych grup.
 • Oberża „Cité des Sciences”, położona 200m od Parku Vilette, w którym bardzo często odbywają się imprezy kulturalne (wystawy, koncerty, sztuki teatralne) proponuje pokoje 4–osobowe z osobną, w pełni wyposażoną kuchnią oraz dostęp do Internetu niestety odpłatny.
 • AIJ : Budget Youth Hostel in Paris - „to jest tani, miły hostel i bardzo zadbany, zatrzymałam się tam, kiedy byłam w Paryżu - 9 lat temu!” - mówi Ewa z internetowego forum.

Spis oberży (cała Francja) na www.fuaj.org/-Auberges- (Strona Fédération Unie des Auberges de Jeunesse (F.U.A.J.) - Federacja Schronisk Mlodziezowych


W XII i XIII dzielnicy Paryża istnieją dwa „Międzynarodowe Centra Noclegowe w Paryżu” (Les Centres Internationaux des Sejours de Paris – CISP, www.cisp.fr): Centrum Maurice-Ravel oraz Kellermann, proponujące aż 175 pokoi, w tym 365 miejsc sypialnych. Dla przykładu jedna noc w 8-osobowym pokoju ze wspólną łazienką i ubikacją kosztuje 21 euro. W cenę wliczone jest śniadanie. Za pokój „indywidualny”, czyli 1-osobowy zapłacisz dwa razy więcej. Dodatkowo za 11,20 euro można zjeść bardzo dobry obiad, na który składa się: napój, przystawka, danie główne, ser lub/i deser oraz kawałek chleba. Cena jednak nie należy do najniższych. Uwaga: ceny restauracyjnej kolacji, przypominającej drugi obiad, są o wiele wyższe. Rezerwacji można dokonać na ich stronie internetowej, która istnieje również w języku angielskim. Dodatkowo centra organizują wycieczki z przewodnikiem, wystawy i inne imprezy kulturalne, z których można skorzystać gratis lub za niewielką opłatą. Lista centrów noclegowych na:
www.portailj.paris.fr (rubryka „se loger” i nastepnie „hébergement temporaire”).


Noclegownie za 30 euro za noc lub mniej (centrum i okolice Paryża):
 • Woodstock - http://www.woodstock.fr/wd-data/vf.htm (znajduje się w północnej części Paryża)
 • 3 Ducks Hostel - 3DUCKS - Hostel w Paryżu (XV dzielnica)
 • Hostels Aloha - Aloha : Hostel w Paryżu od 1989
 • Hostels Montclair, Oops Budżet Hotel - Le Montclair Hostel - Paris, Oops ! Hostel - Paris (26 euro na wspólnej sali “drotoir”)
 • Hostel Blue Planet - Hostel Blue Planet - Hostel w Paryż, Francja - rezerwacja online - Hostelsclub.com
 • St Christopher’s Inn Paris - St Christopher's Inn Paris - Hostel w Paryżu, Francja - rezerwacja online - Hostelsclub.com
 • Noclegownia Kellermann i Maurice-Ravel www.cisp.fr
 • Noclegownia BVJ: www.bvjhotel.com
 • Oberża “Leo Lagrange”, 107 Rue Martre, 92110 Clichy, tel. (33)(0)1 41 27 26 90
 • Oberża « Jules Ferry », 8 bld Jules Ferry, 75011 Paris, (33)(0)1 43 57 55 60
 • Oberża “Paris, Le d’Artagnan”, 80, Rue Vitruve, 75020 Paryz, (33)(0)1 40 32 34 56
 • Młodzieżowa Oberża “Cité des Sciences”, 24, rue des 7 Arpents
 • 93310 LE PRE-SAINT-GERVAIS, ajprestgervais@wanadoo.fr.
 • « Perfect Hotel and Hostel », kontakt: welcome@paris-hostel.biz
 • Kemping w Paryżu, Allé du Bord de l’Eau, 75016, tel. (0033)(0)1.45.24.30.00. (nocleg od 20 euro za osobę, doba).

Poleca się również stowarzyszenie polsko-francuskie „Cosmopolite Village”, które udostępnia pokoje gościnne we własnej siedzibie (noclegi@cosmoville.eu), www.cosmoville.eu).
Sprawdzone i komfortowe pokoje wynajmuje Stacja Naukowa PAN w Paryżu (Scientific Centre of the Polish Academy of Sciences in Paris, rezerwacja.parispan@free.fr). Najtańsze noclegi znajdziesz w polskim dziewczęcym „foyer” w miejscowości Bagneux (15 minut od centrum)
Foyer Saint Maximilien Kolbe
95/97 rue de Verdun,
92220 Bagneux
tel:0146633292
fax:0146649309

Noclegi niedaleko słynnych lotnisk paryskich:
 • Euro Hotel Orly Rungis – 7km od stolicy, - EUROHOTEL EN FRANCE
 • Agil Hotel Paris Orly – http://www.agil-draveil.com/chambres.htm, (pokój 2-osobowy - 59 euro)
 • Hipotel Paris Nord Villepinte - Hipotel Paris Nord Villepinte - Hotel w Paryżu - Roissy, Francja - rezerwacja online - Hostelsclub.com (miejsca również dla niepełnosprawnych)
 • Suites By MdB - www.suitesbymdb.com
Na banlieu, przedmieściach Paryża znajduje się wiele kempingów, zazwyczaj czynnych i dostępnych latem i wiosną. Za namiot i przyczepy opłaty są zbliżone: 20-30 euro/doba.


Agnieszka Galezewska
(dziennikarz dla "Pracy i nauki za granicą")

...

Odsłon: 19341 | ranking >>


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu Paryż: Gdzie spać za mniej niż 30 euro za dobę?:

Komentarz

Jadziek

2011-08-28, 19:23

Polecam podroz na hiszpanska wyspę Lanzarote. Noclegi nawet za 20 euro osoba w apartamentach z lazienka i aneksem kuchennym:

http://jadwigasz.wordpress.com/category/viva-espana/Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Agnieszka Galezewska Agnieszka Galezewska Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik (k/m) ds. wprowadzania danych - wsparcie działu HR 02.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Lingen (Ems)

Fizjoterapeuta 18.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Jockgrim

Fizjoterapeuta 31.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bayreuth

Pracownik (k/m) magazynu z wyposażeniem łazienek - bez znajomości języka 15.07.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Emsbüren

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... WHO będzie debatować nad dokładniejszymi regulacjami... JiVoNUyCjvLABIhl: glVJjwTtpmbGnkcS

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa... aAufpnJFmsVxWZX: hAlSnGKktWqbTJ

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... vbQNazOX: zfoKWTJE

W centrum Polski głośno o biotechnologii... coxSUeHCL: KfGNFYVqMX

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy