Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Plakat

Plakat
Źródło: Plai Festival

Banat Village Museum

Banat Village Museum
Źródło: Joanna Sidor

Organizatorzy VII edycji Plai

Organizatorzy VII edycji Plai
Źródło: Joanna Sidor

Od 2012-09-14 do 2012-10-14

Plai Festival - festiwal zorganizowany w całości przez wolontariuszy

Dodano: 15.10.2012 Autor: Joanna Sidor [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Koncerty / festiwale
Kraj: Rumunia Miasto: Timisoara
Miejsce: Banat Village Museum
WWW: www.plai.ro/en/
Cena: Od 35 do 70 LEI

Plai to jedyny w swoim rodzaju festiwal. Zorganizowany w całości przez wolontariuszy, w kraju gdzie idea wolontariatu nie jest rozpowszechniona jak w krajach Europy Zachodniej.


Każda edycja przyciąga tłumy młodych ludzi chętnych do wsparcia wydarzenia. W tym roku organizatorów Plai wsparli wolontariusze z Polski, Japonii, Włoch, Chorwacji, Hiszpanii, Brazylii, Chin i Słowacji.

Scena siódmej edycji festiwalu gościła takie gwiazdy jak Patrice & The Superpowers (Niemcy), a także nowości na rynku, m.in. Fatoumata Diawara (Mali) i Blue Nipple Boy (Rumunia). Pierwszego dnia wyprzedane zostały wszystkie bilety i tym samym pobity został rekord frekwencji festiwalu.

Interesująca jest lokalizacja samego koncertu. Scena festiwalu znajduje się pomiędzy zabytkowymi budynkami i chatami Banat Village Museum w Timisoarze. W poszczególnych domach odbywają się rozmaite warsztaty, wydarzenia i imprezy. Nasz pobyt urozmaicą różnego rodzaju szkolenia, pokazy filmów a nawet silent disco.

To na co warto zwrócić uwagę to bardzo dobra baza gastronomiczna festiwalu. W przerwach pomiędzy koncertami lokalni restauratorzy przy swoich stoiskach uraczą nas tradycyjnym gulaszem, japońskimi temakami czy indyjskim potrawami. Do współpracy w ramach festiwalu zaproszone zostały także kultowe miejsca i bary Timisoary takie jak Scartz czy El Che, gdzie przy dźwiękach klubowej muzyki możemy napić się drinka czy piwa.

Warto docenić profesjonalizm i marketingowy zmysł organizatorów. Sponsorami i głównymi partnerami wydarzenia są największe firmy działające w Timisoarze oraz browar Ciuc. Plai śmiało zadomowił się na rynku europejskich festiwali, co potwierdzają nagrody przyznawane na przestrzeni ostatnich lat: w 2009 w kategorii "kultura i sztuka" Civil Society Gala i w 2008 roku za najlepszy rumuński projekt - wyróżnienia przyznawanego za promocję europejskiej tożsamości. W tym roku Plai kandyduje do miana najlepszego małego festiwalu w konkursie Europe Festival Awards 2012.

Tym co nas z pewnością zadowoli to ceny biletów. Za jednodniową wejściówkę zapłacimy 35 lei (35 złotych), natomiast za trzydniowy karnet - 70. Piwo lane Ciuc to koszt ok. 3 lei. W cenie biletu organizatorzy oferują miejsce na kempingu na terenie skansenu. Ceny zakwaterowania w Timisoarze również nie należą do najwyższych, koszt noclegu w hostelu waha się pomiędzy 8 a 15 euro, za hotel 20-30.

Jedynym minusem organizacji jest brak dogodnego połączenia komunikacją miejską. Pomiędzy centrum (Bastion) a Banat Village Museum kursuje co pół godziny autobus, jednak w nocy, po zakończeniu koncertu, będziemy musieli zamówić taksówkę (kurs do centrum to koszt ok. 15 lei).

Plai jest z pewnością wydarzeniem, które warto wziąć pod uwagę planując następny sezon koncertowy. Swoisty mix współczesnej muzyki i tradycyjnego otoczenia, z także wolontariacki charakter przedsięwzięcia nadaje przedsięwzięciu niespotykany wymiar.


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Plai Festival - festiwal zorganizowany w całości przez wolontariuszy nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-
Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Podobne wydarzenia

XXXI Międzyarodowe Warsztaty Folklorystyczne 03.07.2015 Autor: Łukasz Jekiel [ 0 komentarzy ]

Singing Europe 2014 08.08.2014 Autor: Piotr Kurek [ 0 komentarzy ]

Bydgoski Festiwal Nauki 28.05.2014 Autor: Agnieszka Dyrcz [ 0 komentarzy ]

Europejski Poeta Wolności 19.03.2014 Autor: Natalia Golik [ 0 komentarzy ]

Spraoi – uliczny festiwal w Waterfold 02.08.2013 Autor: Konto Usunięte [ 0 komentarzy ]

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Komisjoner/Pracownik magazynu (k/m) - okolice Berlina 07.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bydgoszcz

Pracownik produkcji (k/m) - blisko granicy - Bautzen 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bautzen

Operator wózka widłowego (k/m) - Niemcy 13.01.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bad Sobernheim

Elektromonter, elektryk, niemiecki Pracodawca 28.12.2020 Kraj: Niemcy Miasto: Gütersloh

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy