Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2012-01-02 do 2014-12-31

Doskonalenie "Chlebem Powszednim" Nauczyciela Zawodu

Dodano: 18.01.2012 Autor: Agnieszka Sulewska [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Fundusze Unijne
Kraj: Polska Miasto: Olsztyn
Miejsce: Biuro Projektu
Adres: ul. Wilczyńskiego 25E lok. 012 10-686 Olsztyn
WWW: doskonaleniechlebem.pl
Cena: Wstęp wolny

Ruszył Projekt „Doskonalenie„Chlebem Powszednim”Nauczyciela Zawodu”-wyjątkowa szansa by nabyć profesjonalne umiejętności związane funkcjonowaniem przedsiębiorstwa piekarsko-cukierniczego.


Z początkiem nowego roku ruszył Projekt „Doskonalenie „Chlebem Powszednim” Nauczyciela Zawodu”. Jest to wyjątkowa szansa by całkowicie bezpłatnie nabyć profesjonalne umiejętności związane z praktycznym i teoretycznym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa piekarsko-cukierniczego.

Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę branży piekarsko-cukierniczej ciągle rośnie. Jednak absolwenci szkół zawodowych – potencjalni kandydaci na szefów kuchni, mistrzów piekarstwa i cukiernictwa – są nieprzygotowani do podjęcia pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach czy prestiżowych cukierniach. Brakuje osób, które kształciłaby swoich uczniów w sposób dostosowany do prężnie rozwijających się przedsiębiorstw z branży piekarsko-cukierniczej.
I tu pojawia się Projekt „Doskonalenie „Chlebem Powszednim” Nauczyciela Zawodu”, który jest doskonałym lekiem na ten problem.
Głównym celem jest wypracowanie wspólnie z przedsiębiorcami i szkołami nowego podejścia do nauczania praktycznego. Podczas Projektu Uczestnicy/czki, pod czujnym okiem ekspertów, wzbogacą swój warsztat pracy. Wszystko po to, aby ich uczniowie zdobyli odpowiednie przygotowanie do podjęcia pierwszej pracy i osiągania tytułów mistrza sztuki kulinarnej.
Projekt skierowany jest do aktywnych zawodowo Nauczycieli/ek Przedmiotów Zawodowych oraz Instruktorów/ek Praktycznej Nauki Zawodu Kucharz i pokrewnych oraz Technik Technologii Żywności i pokrewnych z całej Polski.
Wyjątkowym rozwiązaniem zastosowanym w Projekcie, jest dostosowanie praktyk do osobistego profilu zawodowego Uczestnika/czki – opracowanego przez wysokiej klasy ekspertów. Umiejętne połączenie części teoretycznej i praktycznej sprawi, że Uczestniczki/cy udoskonalą zarówno merytoryczny jak i metodyczny warsztat pracy.
Dzięki współfinansowaniu Projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udział jest całkowicie bezpłatny. Zapewnione jest całodniowe wyżywienie, noclegi, materiały piśmiennicze, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i profesjonalny strój kucharski z logotypami tego prestiżowego Projektu oraz zwracane są wszelkie kosztu dojazdów.
Projekt realizowany jest przez MPJ Mirosław Łęczycki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kucharzy Polskich.
Mirosław Łęczycki od 11 lat prowadzi sieć zakładów piekarsko-cukierniczych, które cieszą się wielkim zaufaniem mieszkańców Warmii i Mazur. Piekarnie zostały włączone do prestiżowej sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. Właściciel przesiębiorstwa – Mirosław Łęczycki, uzyskał dyplomy mistrzowskie w zawodach piekarz i cukiernik oraz uprawnienia IPNZ. Wiedzą swą dzieli się z uczniami szkół zawodowych, którzy chętnie wybierają jego piekarnie na miejsce pierwszych praktyk zawodowych.
Partnerem jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, które prowadzi Pomorską Akademię Kulinarną. Odbędą się tam dwudniowe zjazdy – spotkania diagnozujące. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się wysokiej klasy specjaliści branży gastronomicznej i cukierniczej: Mistrzowie Świata w Grillowaniu i BBQ, Laureaci Oskarów Kulinarnych oraz Mistrzowie oraz wice mistrzowie Polski w wielu konkurencjach kulinarnych i cukierniczych. Współzałożycielem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich jest Krzysztof Szulborski - mistrz świata BBQ 2006. Jest on ekspertem merytorycznym Projektu. Krzysztof Szulborski odniósł wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej jak i światowej. Jest zapraszany jako juror na prestiżowe konkursy w Polsce m.in. Sielawa Blues, Olimpiada Smaku, Kuchnia Włoska, Kuchnia Regionalna, Zielone Czapki.

Projekt realizowany jest na podstawie umowy podpisanej z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Postaw na swój rozwój! Zgłoś się już dziś!
Więcej informacji na temat Projektu znajdziecie Państwo na stronie www.doskonaleniechlebem.pl.


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Doskonalenie "Chlebem Powszednim" Nauczyciela Zawodu nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy