Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2011-10-19 do 2011-10-19

Budapeszteński Jesienny Festiwal Artystyczny

Dodano: 26.09.2011 Autor: Agata Kowal [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Węgry Miasto: Budapeszt

Jesienny Festiwal w Budapeszcie to znakomite wydarzenia dla miłośników ulicznych przedstawień, muzyki, tańca, teatru, filmu – twórczości artystycznej w ogóle.


W dniach 10-19 października 2011 w Budapeszcie odbędzie się już 19 edycja Jesiennego Festiwalu Artystycznego. Jest to największa taka impreza w Europie, łącząca wszystkie dziedziny sztuki. Festiwal organizowany jest na najwyższym poziomie artystycznym. Zapraszane są światowe produkcje z samego topu, ale jednocześnie promowane są najlepsze rodzime produkcje. Widzowie mogą obejrzeć spektakle teatralne, przedstawienia tańca nowoczesnego, projekcje filmów, wystawy fotograficzne itd. Ten festiwal to znakomita okazja aby poznać sztukę i kulturę naszego wieku.

W tym roku zaproszone są światowe talenty z kilkunastu krajów, a program Festiwalu jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Zawiera on między innymi Wystawę Rzeźbiarstwa, Festiwal Tańca, Festiwal Żywności, czy specjalne programy przygotowane przez Operę Narodową. Ponadto w całym mieście – na ulicach, placykach, w galeriach można będzie uczestniczyć w niesamowitej ilości przeróżnych pokazów i wystaw sztuki współczesnej.

Równie ważne co program Festiwalu jest miejsce, w którym się odbywa. Budapeszt jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto jest gęsto nasycone zabytkami, architektonicznymi perełkami, salami koncertowymi – to stolica zarówno bogata historycznie i nowoczesna.


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Budapeszteński Jesienny Festiwal Artystyczny nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy