Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2011-05-25 do 2011-05-25

Debata "Czy obywatele mają wpływ na działania Brukseli?"

Dodano: 25.05.2011 Autor: Anna Michalska [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Polityka / społeczeństwo
Kraj: Polska Miasto: Warszawa
Miejsce: Siedziba Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1 (XII p. Aula A)
Adres: Plac Defilad 1 Warszawa
Cena: Wstęp wolny

Biuro Informacyjne PE w Polsce oraz Collegium Civitas zapraszają na spotkanie z delegacją Komisji ds. Konstytucyjnych PE „Deficyt demokracji w UE - czy obywatele mają wpływ na działania Brukseli?"


Delegacja Komisji ds. Konstytucyjnych Parlamentu będzie przebywać w Warszawie z roboczą wizytą poprzedzającą przejęcie przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Tradycyjnym punktem podobnych wizyt jest spotkanie ze studentami kierunków związanych z Unią Europejską.

Program wizyty przewiduje spotkania z przedstawicielami Sejmu i Senatu oraz z Ministrem Spraw Zagranicznych i Sekretarzem Stanu ds. Europejskich. Udział w wizycie potwierdzili posłowie: Carlo CASINI, Constance LE GRIP, Rafał TRZASKOWSKI (Europejska Partia Ludowa, EPL), Enrique Guerrero SALOM, Zita GURMAI (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów, S&D) i Andrew DUFF (Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, ALDE).

Komisja ds. Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim zajmuje się sprawami związanymi z opracowywaniem i wdrażaniem traktatów europejskich, stosunkami między instytucjami europejskimi oraz między Parlamentem Europejskim i parlamentami narodowymi, europejskimi partiami politycznymi, a także za zmianami w regulaminie samego Parlamentu. W trakcie obecnej kadencji (2009-2014) komisji przypadły w udziale bardzo ważne zadania związane z wdrożeniem Traktatu z Lizbony, zwłaszcza w odniesieniu do rozdziałów mających na celu przybliżenie Unii jej obywatelom.

Debata będzie prowadzona w języku angielskim (bez tłumaczenia na polski).

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na poczęstunek.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod numerem telefonu 22 826 02 52 lub e-mail: hanna@propager.com.  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Debata "Czy obywatele mają wpływ na działania Brukseli?" nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy