Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2010-10-08 do 2010-10-08

Moskwa - Pietruszki

Dodano: 07.10.2010 Autor: Marta Półtorak [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Polska Miasto: Kraków
Miejsce: Centrum sztuki Współczesnej SOLVAY
Adres: ul. Zakopiańska 62, Kraków
WWW: CSW SOLVAY
Cena: Od 20 do 20 PLN

Centrum Sztuki Współczesnej Solvay zaprasza na Pseudo-autobiograficzny poemat rosyjskiego pisarza Wieniedikta Jerofiejewa w wykonaniu Teatru MIST.


Moskwa- Pietruszki to historia opisująca alkoholika-intelektualistę Wieniczkę jadącego pociągiem na 125-kilometrowej trasie z Dworca Kurskiego w Moskwie do Pietuszek- do ukochanej i dziecka.

Pietuszki - cel podróży - opisywane jest w utworze jako miejsce idealne, utopijne. Droga Wieniczki do Pietuszek jest osobistą, krzyżową drogą radzieckiego pisarza, który aby żyć, musi pić. Oniryczna jazda, mijane stacje, stają się wielkim, tragikomicznym obrazem zniewolenia.

Teatr MIST również wsiadł do pociągu na szeroki tor, aby razem z Wienią dojechać do Pietuszek, gdzie „dniem i nocą nie milkną ptaki, gdzie zimą i latem nie przekwita jaśmin”.

Reżyseria: Stanisław Michno
Występuje: Wojciech Michno


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Moskwa - Pietruszki nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy