Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Około 6 tys. uczestników weźmie udział w ponad stu seminariach, warsztatach, debatach, obejrzy wystawy i skorzysta z okazji do nawiązania kontaktów.

Około 6 tys. uczestników weźmie udział w ponad stu seminariach, warsztatach, debatach, obejrzy wystawy i skorzysta z okazji do nawiązania kontaktów.
Źródło: www.ec.europa.eu/regional_policy

Od 2010-10-04 do 2010-10-07

„Europa 2020”: konkurencyjność, współpraca i spójność wszystkich regionów

Dodano: 08.09.2010 Autor: Piotr Twardysko [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Konferencje / szkolenia
Kraj: Unia Europejska Miasto: Bruksela
Miejsce: Siedziba Komitetu Regionów
Adres: Rue Belliard 101 B-1049 Bruksela
WWW: www.ec.europa.eu/regional_policy
Cena: Wstęp wolny

W dniach 4–7 października 2010 r. po raz ósmy zostanie zorganizowany w Brukseli Europejski Tydzień Regionów i Miast „Open Days”.


Około 6 tys. uczestników weźmie udział w ponad stu seminariach, warsztatach, debatach, obejrzeć wystawy i skorzystać z okazji do nawiązania kontaktów dzięki inicjatywie Komitetu Regionów (KR-u) i Komisji Europejskiej, działających we współpracy z regionami i miastami z całej Europy, firmami, bankami, stowarzyszeniami międzynarodowymi i środowiskami naukowymi. Siedziba KR-u stanie się miejscem spotkań Open Days. Powstaną w niej dwie wioski tematyczne ukazujące najlepsze sprawdzone rozwiązania i działania lokalne związane ze zmianą klimatu oraz współpracą transgraniczną w Europie. W Komitecie Regionów znajdzie się także oficjalne centrum prasowe dla 250–300 dziennikarzy.

Open Days
to impreza organizowana każdego roku przez Komitet Regionów, który jest zgromadzeniem przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych UE, oraz Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej (DG REGIO). W 2010 r. w Open Days zaangażuje się także 28 partnerstw regionalnych, które będą organizatorami jednej trzeciej z ponad 130 konferencji i seminariów mających się odbyć w dniach 4–7 października w Brukseli. KR i DG REGIO zorganizują pozostałe dwie trzecie imprez.

Ósma edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast będzie poświęcona kwestiom reformy polityki spójności po 2013 r. oraz lokalnego wymiaru strategii „Europa 2020”. Podczas warsztatów i seminariów analizowane będą trzy zasadnicze elementy: konkurencyjność, współpraca i spójność. Ich uczestnicy skoncentrują się na tym, jakie są obawy i potrzeby regionów i miast tuż przed przyjęciem przez Komisję Europejską jej 5. sprawozdania w sprawie spójności. Tym samym przeanalizują stan obecny i dokonają oceny, która będzie następnie kształtować postrzeganie przez Komisję polityki po 2013 r.

W imprezie Open Days uczestniczyć będzie także Parlament Europejski oraz prywatne firmy i instytucje finansowe. Te ostatnie pokażą, jaką rolę odgrywają partnerstwa publiczno prywatne w rozwijaniu „bardziej ekologicznej gospodarki” i „współpracy terytorialnej” – każdemu z tych haseł poświęcona będzie „tematyczna wioska” KR-u. Ponadto na uniwersytecie Open Days spotkają się najlepsi naukowcy i badacze w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego, aby na problem unijnej polityki spójności spojrzeć z bardziej akademickiego punktu widzenia.

W sumie w tegorocznej edycji Open Days ma wziąć udział 6 tys. uczestników, reprezentujących władze lokalne, regionalne i krajowe, środowisko akademickie, administrację UE oraz media. Dodatkowo pod hasłem „Europa w moim regionie/mieście” w całej Europie odbędzie się 260 lokalnych wydarzeń, dzięki którym idea imprezy dotrze do ponad 25 tys. odbiorców.

Wstępny program imprezy jest już dostępny na stronie internetowej na której możliwa jest także rejestracja:
http://ec.europa.eu/regional_policy/conferences/od2010/registration.cfm?nmenu=500

Komunikat prasowy Komitetu Regionów  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie „Europa 2020”: konkurencyjność, współpraca i spójność wszystkich regionów nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy