Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Tegoroczne warsztaty prowadzone będą pod czujnym okiem doświadczonej trenerki.

Tegoroczne warsztaty prowadzone będą pod czujnym okiem doświadczonej trenerki.
Źródło: SXC

Od 2010-08-22 do 2010-08-29

MAITRI - JOGA, RELAKSACJA, MEDYTACJA

Dodano: 19.08.2010 Autor: Urszula Cimoch [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Polska
Miejsce: OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE
Adres: Nowe Kawkowo 52A
WWW: TUiTERAZ.eu

W dniach od 22 do 29 sierpnia w Nowym Kawkowie odbędą się warsztaty 'Maitri'.


Nieustannie „pracujemy nad sobą”, by zmienić się na lepsze. Walczymy ze sobą, bo uważamy, że jesteśmy pełni wad, nad którymi musimy usilnie pracować, by osiągnąć szczęście.... Najczęściej zapominamy o najważniejszym, podstawowym elemencie.

Maitri (z sanskr.) to pełna miłości, bezwarunkowa życzliwość i dobroć; to bezwarunkowa samoakceptacja i przyjazne nastawienie do samego siebie. Maitri to współodczuwanie ze sobą będące podstawą współczucia dla innych. Maitri nie jest pobłażliwością, ale łagodnością nie-osądzania, rezygnacją z walki i surowości. To jest podstawa medytacji.

Jak pisze Pema Cziedryn, „skupienie się na swoim umyśle – takim jaki on jest w tej chwili, i na swoim ciele takie, jakie ono jest w tej chwili, to nic innego jak czułość okazywana sobie, innym i całemu światu”. Chodzi o to, by we własnym umyśle i ciele poczuć się jak w domu. Tylko w taki sposób można rozwinąć w sobie bezwarunkową otwartość i znieść bariery, które oddzielają nas od nas samych i od innych.

Joga i medytacja może być nie tyle „pracą nad ciałem”, co tańcem - braniem udziału w tym, co się właśnie wydarza, radosnym zanurzeniem się w przepływie życia, otwieraniem zmysłów, umysłu i serca.

Sylwia Hanff zaprasza na warsztat Maitri – joga, relaksacja, medytacja. W programie poranne powitanie słońca i medytacja „Życie w oddechu” (pranayama), w ciągu dnia sesje jogi kundalini oraz wieczorna relaksacja i medytacja (jogiczna, medytacja w ruchu, chodzona, medytacja labiryntu).

Joga Kundalini to jeden ze starożytnych, indyjskich systemów rozwoju zawierający techniki ruchu, oddechu, medytacji i mantry. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym oraz stymuluje umysł, daje nam stabilność i pewność siebie. Joga Kundalini-joga świadomości to dynamiczna joga polegająca na umiejętnym pobudzaniu energii kundalini – kreatywnej energii świadomości. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało i umysł, zwiększa świadomość siebie i świata, daje poczucie jedności i pełni.

Praktyka obejmuje:

krije - usystematyzowane zestawy ćwiczeń,
pranajamę - techniki oddechowe,
mudry - pozycje dłoni zamykające obieg energii,
mantry - pracę z wibracją dźwięków,
medytacje statyczne i dynamiczne.

Jednoczesne wykorzystanie tych technik pozwala na pracę z całą strukturą energetyczną człowieka, pomaga uwolnić i oczyścić zablokowane w ciele emocje, które nie pozwalają nam na realizację naszego potencjału, daje możliwość głębokiego doświadczenia siebie, poszerza świadomość, otwiera na kontakt ze światem, wzmacnia intuicję i umiejętność odczuwania radości życia.

Sylwia Hanff


Ukończyła filozofię na UW, nauczycielka medytacji labiryntu (Veriditas Trained Labyrinth Facilitator - kurs Veriditas/USA); nauczycielka jogi kundalini wg. przekazu Yogi Bhajana (Międzynarodowy Certyfikat KRI, USA); od 15 lat zajmuje się różnymi technikami medytacji i rozwoju osobistego; tancerka butoh, performerka, choreografka, reżyserka; instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała (certyfikat Instytutu Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Od wielu lat prowadzi różne warsztaty pracy z ciałem i medytacji w ruchu www.medytacjalabiryntu.pl

Harmonogram dnia


Przed śniadaniem: Powitanie słońca i pranayama - medytacja oddechu 30 min.
Po śniadaniu: sesja jogi kundalini 1,30 h
Po południu: sesja jogi kundalini 1,30 h
Po kolacji: medytacja

CENY


Warsztat „Maitri – joga, relaksacja, medytacja”: 400 zł
Koszty zakwaterowania i wyżywienia: 35-69 zł cena pokoju w zależności od opcji noclegowych oraz 53 zł dzienny koszt wyżywienia.


(źródło: pora.pl)


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie MAITRI - JOGA, RELAKSACJA, MEDYTACJA nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy