Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2010-09-24 do 2010-09-26

MAAT FESTIVAL 2010

Dodano: 19.08.2010 Autor: Urszula Cimoch [ 1 komentarzy ]
Kategoria: Koncerty / festiwale
Kraj: Polska Miasto: Lublin

W dniach 24-26 września w Lublinie odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Maat Festival 'PRZESTRZEŃ CIAŁA'.


MAAT FESTIVAL to prezentacja jednych z najnowszych i najważniejszych światowych poszukiwań z zakresu ruchu i działań oscylujących wokół sztuki najnowszej wykorzystującej w swoich działaniach język ciała oraz formy z nim związane. Działania prezentowane przez festiwal stoją często w opozycji do powszechnych kanonów i wzorców - wpisują się tym samym w kontynuację nurtu szeroko rozumianej, światowej awangardy. Ideą festiwalu jest prezentacja tych zjawisk w sztuce i artystów, którzy podjęli ryzyko i wypracowali własny, oryginalny i unikatowy język wypowiedzi mający nieoceniony wkład w sztukę lokalną i światową. Szeroko rozumiana wielokulturowość w ujęciu postaw artystycznych – które łączą i dzielą - jest punktem odniesienia działań proponowanych przez ‘MAAT FESTIVAL’.

Głównym zjawiskiem, które przedstawił ‘MAAT FESTIVAL’ podczas swojej pierwszej edycji ‘FORMY PROWADZENIA CIAŁA’ było zjawisko tańca buto – jednej z najmłodszych i najbardziej oryginalnych oraz fascynujących technik tanecznych. Festiwal gościł najznamienitszych światowych tancerzy buto - Daisuke Yoshimoto z zespołem (Japonia) oraz Kana Katsurę (Japonia/USA)

Tegoroczna edycja została nazwana ‘PRZESTRZEŃ CIAŁA’ – celem imprezy jest ukazanie ciała w ruchu, tańcu, działaniu – w całej jego złożoności. Do uczestnictwa w festiwalu zostali zaproszeni doświadczeni, wybitni artyści – oraz ci, którzy są u początku swojej drogi.

Niech słowa Piny Bausch staną się dla nas wszystkim mottem ‘nie interesuje mnie to jak ludzie się poruszają ale co ich porusza’.


(źródło: pora.pl)


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do wydarzenia MAAT FESTIVAL 2010:

Komentarz

NaCzasie

Oddam wejściówkę od zaraz!!!
Kto pierwszy, ten lepszy - zdobądź wejściówkę na Międzynarodowy Maat Festiwal w Lublinie, organizowany przez tamtejsze Centrum Kultury! Festiwal rozpoczyna się 23.09 i trwa 3 dni. Osoba, która pierwsza napisze maila na adres jagoda@na-czasie.pl i poda swoje dane z telefonem kontaktowym otrzyma od nas podwójny karnet na Festiwal!!!
Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy