Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Oktoberfest 2010 jak nakazuje tradycja rozpocznie się na przełomie września i października

Oktoberfest 2010 jak nakazuje tradycja rozpocznie się na przełomie września i października
Źródło: WikipediaCommons

Od 2010-09-18 do 2010-10-04

Oktoberfest

Dodano: 03.08.2010 Autor: Urszula Cimoch [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Inne wydarzenia
Kraj: Niemcy Miasto: Monachium
WWW: Oktoberfest.de
Cena: Wstęp wolny

Dożynki chmielowe w Monachium w Bawarii.


Oktoberfest odbywa się corocznie od 1810 roku na przełomie września i października i jest jednym z największych na świecie festynów ludowych. W ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających wynosiła sześć milionów.

W trakcie trwania festynu spożywane jest około pięciu milionów litrów piwa, sprzedawanego w litrowych kuflach.

Ceny w 2010 rokuCena za Mass (litrowy kufel piwa) na Oktoberfest wahać się będzie od 8,30 do 8,90 euro. W minionym roku najwyższe ceny były do 8,60 euro. Wzrosną też ceny za napoje bezalkoholowe. Woda kosztować będzie przeciętnie 7,30 euro za litr ( w ubiegłym roku 6,63), Spezi 7,90 euro (7,76€ w zeszłym roku).

Godziny otwarciaSerwowanie piwa:
10:00 - 22:30 (od poniedziałku do piątku)
9:00 - 22:30 (soboty, niedziele i święta)

Namiot otwarty będzie do godziny 23:30. "Käfer Wiesn-Schänke" oraz "Weinzelt" - do 1 w nocy. Ostatnie drinki serwowane będą kwadrans po północy.  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Oktoberfest nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy