Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2010-07-19 do 2010-07-23

Warsztaty land art i finałowy wernisaż prac pt. „Ogród Królowej Bony”

Dodano: 16.07.2010 Autor: Beata Matuszewska [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Polska Miasto: Kraków
Miejsce: Willa Decjusza
Adres: Kraków, ul. 28 lipca 1943 roku 17a
WWW: http://www.villa.org.pl

Po raz pierwszy w programie Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza zrealizowana zostanie nowa forma warsztatów artystycznych, tj. warsztaty land art.


Po raz pierwszy w programie Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza, która w tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty, zrealizowana zostanie nowa forma warsztatów artystycznych, tj. warsztaty land art. Land art jest rodzajem działalności twórczej, której obszarem i kontekstem działania jest szeroko rozumiana przestrzeń ziemi, pejzaż środowiska naturalnego.

Tematem przewodnim warsztatów, które poprowadzi Andrzej Renes - artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli - będzie dwór królowej Bony. Powstałe w ich efekcie wielkogabarytowe kompozycje nawiązywać będą do elementów architektury renesansowej i kultury dworskiej, dzięki czemu nie tylko w naturalny sposób wpiszą się w przestrzeń zespołu pałacowo-parkowego Willi Decjusza, ale staną się idealną scenografią do lipcowych pokazów tańców historycznych i koncertów muzyki dawnej.

Wernisaż prac powstałych w efekcie warsztatów odbędzie się 23 lipca br. o godz. 18.00, a będzie je można oglądać do 2 sierpnia, tj. do zakończenia tegorocznej edycji Festiwalu Tańców Dworskich.

Koordynacja projektu:
Katarzyna Kopeć – katko@villa.org.pl  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Warsztaty land art i finałowy wernisaż prac pt. „Ogród Królowej Bony” nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy