Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2010-05-28 do 2010-05-28

Emir Sokolović - Parys albo Chrystus na próżno ukrzyżowany

Dodano: 25.05.2010 Autor: Marta Półtorak [ 1 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Polska Miasto: Kraków
Miejsce: Scena Tęcza
Adres: ul. Praska 52
WWW: SCENA Tęcza
Cena: Wstęp wolny

Paris ili zalud je razapinjati Krista - tak brzmi oryginalny tytuł sztuki, traktującej o odwiecznym dylemacie wyboru pomiędzy Mądrością, Bogactwem a Miłością.


Juz w najbliższy piątek 28 maja o godzinie 18:00 krakowska Scena Tęcza zaprasza na polską premierę spektaklu Parys albo Chrystus na próżno ukrzyżowany, sztuki przełożonej przez Agnieszkę Żuchowską-Arent.

Paris ili zalud je razapinjati Krista
- tak brzmi oryginalny tytuł - to sztuka napisana przez Emira Sokolović bośniackiego poetę i dramaturga, to współczesna refleksja oparta na mitologicznym wyborze Parysa pomiędzy Mądrością, Bogactwem a Miłością.

Występują: Nina Osucha, Mateusz Braś, Wiktor Lis, Bartosz Ochoński, Anna Cesarz
Agnieszka Żuchowska-Arent

Przekład i inscenizacja:
Agnieszka Żuchowska-Arent

Emir Sokolović - urodzony w 1961 roku w Zenicy (Bośnia i Hercegowina) autor zbiorów poezji (np. wydany we Włoszech w 1983 roku dwujęzyczny zbiór Dove e perché Gdje i zato), dramatów i powieści. W 2004 roku jedynie w postaci audiobooka ukazuje się powieść Oslobaanje wydany przez Stowarzyszenie Niewidomych. W 2007 roku ukazuje się wydana na DVD Apokalipsa - intermedialny projekt skierowany do osób niesłyszących.

Zobacz jak powstawał spektakl

YOUTUBE http://youtube.com/watch?v=P-Uhj6Y-F-0
FACEBOOK http://www.facebook.com/pages/Parys-albo-Chrystus-na-prozno-ukrzyzowany/297098263354  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze: 1 Dodaj komentarz

Komentarze do wydarzenia Emir Sokolović - Parys albo Chrystus na próżno ukrzyżowany:

Komentarz

JanetteBURRIS33

The loan suppose to be useful for guys, which are willing to organize their company. In fact, it is easy to get a commercial loan.
Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy