Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Dni Portugalii w Łodzi 14-18 maja 2010

Dni Portugalii w Łodzi 14-18 maja 2010
Źródło: Anna Janicka-Galant

Od 2010-05-14 do 2010-05-18

Dni Portugalii w Łodzi

Dodano: 11.05.2010 Autor: Piotr Anuszczyk [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Polska Miasto: Łódź
Miejsce: Teatr Mały - Manufaktura, Klub Nauczyciela, Portobello
WWW: Dni Portugalii
Cena: Wstęp wolny

W najbliższy piątek, 14 maja, rozpoczyna się w Łodzi Festiwal Dni Portugalii, który potrwa 5 dni do wtorku. Celem organizatorów jest przybliżenie Polakom języka, kultury i sztuki tego pięknego kraju.


W ciągu tych kilku dni odbędą się pokazy filmowe, koncerty, spektakl teatru portugalskiego, wystawy, pokazowe lekcje języka portugalskiego, warsztaty tańca fandango, spotkania kulturowe z Portugalią a także degustacje potraw i win portugalskich (na część imprez wstęp jest wolny).

Dni Portugalii w Łodzi


Organizatorem Dni Portugalii jest Centrum Języków Romańskich, które zachęcone sporym zainteresowaniem, z jakim spotkał się ubiegłoroczny Konkurs Wiedzy o Portugalii "Gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna", w tym roku postanowiło dodać do niego kolejne wydarzenia prezentujące język i kulturę tego pięknego kraju. Warto spróbować sił w Konkursie, bo na zwycięzcę czeka nagroda w postaci jednego semestru dowolnego kursu językowego prowadzonego przez Centrum Języków Romańskich, które dla pozostałych uczestników także ufundowało nagrody w postaci książek, albumów, płyt i dyplomów. Znajomość języka portugalskiego nie jest wymagana. :)

Najciekawsze wydarzenia


Imprezy polecane przez Żanetę Cornily, dyrektorkę Festiwalu, jako szczególnie warte uwagi:
  • Koncert zespołu Yankel band "Noc w Lizbonie" w Portobello w piątek o 19.
  • Koncert Tuna Académica da Universidade Fernando Pessoa "Wyprawa do Porto w rytmach tradycyjnej muzyki studenckiej" w Klubie Nauczyciela w sobotę o 19.
  • Spektakl z udziałem grupy teatralnej Uniwersytetu Warszawskiego - Pisca Pisca w Teatrze Małym w Manufakturze w niedzielę o 16.
  • Multimedialne lekcje pokazowe języka portugalskiego w Centrum w sobotę i poniedziałek o 17 (wstęp wolny, zapisy).

Bilety do nabycia w Centrum Języków Romańskich a szczegółowy program dostępny jest na stronie Festiwalu.

Źródło: Tekst Anny Janickiej-Galant


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Dni Portugalii w Łodzi nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy