Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Jarmark Egremont Crab Fair and Sports organizowany jest w Egremont zawsze w trzecią sobotę września. To właśnie wtedy rozgrywa się mistrzostwa świata w strojeniu min.

Jarmark Egremont Crab Fair and Sports organizowany jest w Egremont zawsze w trzecią sobotę września. To właśnie wtedy rozgrywa się mistrzostwa świata w strojeniu min.
Źródło: bigevil600

Od 2010-09-18 do 2010-09-18

Mistrzostwa Świata w strojeniu min w Egremont

Dodano: 28.04.2010 Autor: Piotr Anuszczyk [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Koncerty / festiwale
Kraj: Wielka Brytania Miasto: Egremont
Miejsce: Jarmark Egremont Crab Fair and Sports
Adres: Egremont w północno - zachodniej Anglii
WWW: Egremont Crab Fair and Sports
Cena: Wstęp wolny

18 września 2010 roku w miasteczku Egremont w północno-zachodniej Anglii odbędzie się coroczny jarmark Egremont Crab Fair and Sports.


Ergemont Crab Fair and Sports


Jarmark organizowany jest od roku 1267, kiedy to król Henryk III nadał miasteczku Egremont przywileje targowe. W dokumencie opisującym te prawa znalazła się wzmianka o jarmarku mającym się odbywać w miasteczku na początku września każdego roku.

Obecnie jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych jarmarków w Europie. Przede wszystkim jest to najstarsza tego typu impreza w Wielkiej Brytanii i jedna z najstarszych w naszej części świata. Jednak jeszcze bardziej istotny jest fakt, że podczas jarmarku można zakosztować autentycznych średniowiecznych rozrywek na równi z tymi o wiele bardziej współczesnymi.

Grymaśne mistrzostwa


W ramach jarmarku corocznie organizowane są mistrzostwa świata w jednej z najbardziej niecodziennych dyscyplin - w robieniu grymasów (są to tak zwane the World Gurning Championships). Ich uczestnicy wykrzywiają twarze, mają założone chomąto, a wygrywa ta osoba, której udało się zrobić najśmieszniejszą minę. Zawody te rozgrywane są w kategoriach dla mężczyzn, kobiet i juniorów. Osoby chętne do wzięcia udziału w mistrzostwach zjeżdżają się nie tylko z całej Anglii, lecz nawet i z całego świata. Chociaż nie ma pewności co do genezy tego zabawnego konkursu, to historycy przypuszczają, że okoliczności jego powstania mogły wcale nie być zabawne – najprawdopodobniej związane bowiem były z przedrzeźnianiem tzw. „głupków wioskowych”, na których zarzucano chomąto i zmuszano do robienia zabawnych min w zamian za parę łyków piwa.

Uwaga na jabłka


Jednak mistrzostwa te nie są jedynym średniowiecznym akcentem imprezy. Warto wiedzieć, że swoją nazwę jarmark zawdzięcza powstałej w Egremont jeszcze w średniowieczu tradycji rozdawania po zbiorach dzikich jabłek (ang. „crab apples”). Do dnia dzisiejszego tradycja ta kontynuowana jest w ramach tzw. parady wózków z jabłkami (the Parade of the Apple Cart), której uczestnicy rzucają jabłkami w tłum zebrany na głównej ulicy miasta.

Co roku rozgrywanych jest także wiele wydarzeń sportowych, takich jak biegi uliczne czy wyścigi rowerowe, a także wystawy psów (w tym również psów ras rzadkich) i zwierząt gospodarskich. Do bardziej współczesnych atrakcji dostępnych w ramach jarmarku należą m.in. wyścigi motocyklowe.

Kiedy wybrać do Egremont


Jarmark Egremont Crab Fair and Sports organizowany jest w Egremont zawsze w trzecią sobotę września. Dokładniejsze informacje na temat przebiegu tegorocznych imprez będzie można uzyskać już wkrótce na oficjalnej stronie jego organizatorów: [www.egremontcrabfair.com].


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Mistrzostwa Świata w strojeniu min w Egremont nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-
Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

Drzemlikowice, Polska, 23.09.2017 - 23.09.2017
European mime & butoh workshop

więcej wydarzeń >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Pracownik prefabrykacji - Irlandia Płn 11.08.2017 Kraj: Wielka Brytania

Monter klimatyzacji - wentylacji we Francji (okolice Lyon) 28.07.2017 Kraj: Francja Miasto: Lyon i okolice

Kelner, kelnerka 17.08.2017 Kraj: Wielka Brytania Miasto: Skegness

Kierowca CE – BDF z chłodnią - Stuttgart 12.08.2017 Kraj: Niemcy Miasto: Badenia Wirtembergia, okolice Stuttgartu

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiewww.ubezpieczeniaoc.org.pl Bodix Perlo pisze: Kończy się wam ubezpieczenie oc, ac i nie chcecie przepłacać. Zapraszam na >> 17.08.2017 10:13     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieKierowca CE – przyczepa z dźwigiem – 2600 do 3200 € LUKSMANN pisze: LUKSMANN poszukuje kandydata do pracy w niemieckiej firmie transportowej na stanowisko: Kierowca >> 14.04.2017 11:29     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieKierowca CE – transport mebli – podwójna obsada – 2400 € LUKSMANN pisze: LUKSMANN poszukuje kandydata do pracy w niemieckiej firmie transportowej na stanowisko: Kierowca >> 14.04.2017 11:27     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieKierowca CE – przewóz mebli – międzynarodówka LUKSMANN pisze: LUKSMANN poszukuje kandydata do pracy w niemieckiej firmie transportowej na stanowisko: Kierowca >> 14.04.2017 11:27     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieKierowca C+E plandeka 3/1, €1900-€2000 + diety Pola Materka pisze: Werker Sp. z o. o. jest agencją świadczącą usługi w zakresie zintegrowanego >> 10.03.2017 10:56     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy