Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Festiwal Cytryny w Menton

Festiwal Cytryny w Menton
Źródło: pl.franceguide.com

Parady i tańce podczas Święta cytryny

Parady i tańce podczas Święta cytryny
Źródło: pl.franceguide.com

Od 2010-02-12 do 2010-03-03

Festiwal Cytryny w Menton - 77 edycja

Dodano: 02.02.2010 Autor: Łukasz Matuszewski [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Koncerty / festiwale
Kraj: Francja Miasto: Menton
Miejsce: Menton (Riwiera Francuska)
Adres: Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, w departamencie Alpes-Maritimes
WWW: www.feteducitron.com
Cena: Wstęp wolny

Zobacz wspaniałe defilady oraz monumentalne konstrukcje stworzone z pomarańczy i cytryn. Tegoroczny temat przewodni to "Menton tworzy kino" - polecamy!


Menton to niewielka miejscowość na Lazurowym Wybrzeżu, w pobliżu granicy z Włochami. Znana jest z organizacji Festiwalu Cytryny oraz z uprawy owoców, które rosną tu na każdym rogu. Miasteczko jest o wiele spokojniejsze od innych miejscowości turystycznych w regionie.

Święto Cytryny w Menton to wydarzenie naprawdę wyjątkowe, które każdego roku przyciąga rzesze uczestników. Przybywają by podziwiać defilady oraz monumentalne konstrukcje, stworzone wyłącznie z pomarańczy i cytryn.

Święto tradycyjnie zaczyna się w Mardi Gras, czyli Francuski tłusty wtorek.

Na terenie ogrodów Biovès (Jardins Biovès), odwiedzający mogą także oglądać dwanaście gigantycznych obrazów, które co roku opowiadają inną historię.
Temat przewodni 77 edycji to „Menton tworzy kino” («Menton fait son cinéma »). Z tej okazji miasto Menton przygotowało różne animacje:
  • « Parada złotych owoców », w niedziele 14, 21 i 28 lutego, dziesięć powozów udekorowanych cytrusami krążących brzegiem morza w świątecznej, imprezowej atmosferze. Widzowie moga podziwiać procesję z przyłączyć się do artystów i spacerować trasą pochodu.
  • « Parady nocne » : w czwartki 18 i 25 lutego
  • Ogrody Biovès pełne światła: w tym magicznym miejscu podziwiać będzie można przedstawienie światła i dźwięku.
  • Wystawy: « Festiwal Orchidei » będzie okazją do przyjrzenia się z bliska najpiękniejszym gatunkom i okazom tych kwiatów. Z kolei podczas « Salonu Rzemiosła » można będzie obejrzeć dzieła i wyroby lokalnych twórców.

Przez cały czas trwania 77 święta Cytryny, liczne dodatkowe animacje będą organizowane w całym mieście...

Źródło:
http://pl.franceguide.com/77-edycja-%C5%9Awi%C4%99ta-Cytryny-w-Menton.html?NodeID=1&EditoID=214936


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Festiwal Cytryny w Menton - 77 edycja nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-
Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Podobne wydarzenia

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie 25.09.2014 Autor: Aleksandra Klasa [ 0 komentarzy ]

Festiwal „de la Merce” 22.09.2014 Autor: Aleksandra Klasa [ 0 komentarzy ]

VII Festiwal Muzyki Filmowej 28.08.2014 Autor: Piotr Kurek [ 0 komentarzy ]

Yoga Festival Berlin 16.06.2013 Autor: Dawid Olejnik [ 0 komentarzy ]

Festiwal w Wiedniu – „Wiener Festwochen” 10.05.2013 Autor: Magdalena Szot [ 0 komentarzy ]

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Kurier w Niemczech 08.01.2018 Kraj: Niemcy

ELEKTRYK BUDOWLANY - AUSTRIA 16.01.2018 Kraj: Austria

Murarz – praca w Niemczech – okolice Stuttgartu 29.12.2017 Kraj: Niemcy

Cieśla - zbrojarz - betoniarz do Niemiec 10.01.2018 Kraj: Niemcy Miasto: Drezno, Erfurt, Hanower, Frankfurt nad Menem, Hamburg, Monachium itd.

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkieSexi randki pisze: Szukasz ciekawych portali randkowych lub kamerek online? Porad jak optymalnie ustawić >> 10.11.2017 16:50     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieNajlepsza konferencja controllingowa w Polsce już 22 listopada w Warszawie! Akademia Controllingu Sp. z o.o. pisze: Już 22 listopada zapraszamy na 45 edycję bezpłatnej konferencji „Jak prawidłowo >> 09.10.2017 11:42     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu pisze: Jeżeli poszukujesz prostego i bezpiecznego oprogramowania, które umożliwi >> 29.08.2017 16:17     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiewww.ubezpieczeniaoc.org.pl Bodix Perlo pisze: Kończy się wam ubezpieczenie oc, ac i nie chcecie przepłacać. Zapraszam na >> 17.08.2017 10:13     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieKierowca CE – przyczepa z dźwigiem – 2600 do 3200 € LUKSMANN pisze: LUKSMANN poszukuje kandydata do pracy w niemieckiej firmie transportowej na stanowisko: Kierowca >> 14.04.2017 11:29     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy