Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Od 2010-01-22 do 2010-02-08

Dni litewskie w „Al Pomodoro”

Dodano: 24.01.2010 Autor: Łukasz Matuszewski [ 0 komentarzy ]
Kategoria: Kultura / sztuka
Kraj: Polska Miasto: Warszawa
Miejsce: Restauracje Al Pomodoro
Adres: Bemowo - „Al Pomodoro”, ul. Szeligowska 4 ( róg Połczyńskiej), czynna codziennie 12.00 – 22.00, tel. rezerwacje i dostawy (022) – 357 69 69; Ursus - „Al Pomodoro”, ul. Dzieci Warszawy 27 A ( osiedle Skorosze) czynna codziennie 12.00-22.00, tel. rezerwacje i dostawy ( 022) –303 97 00
WWW: www.alpomodoro.com.pl

Dni litewskie organizowane przez Centrum Informacji Turystycznej Litwy. Oprócz poznania dań kuchni litewskiej będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną tego kraju.


Za oknami prawdziwa zima, zatem jest to najlepszy czas do skosztowania dań z sycącej i smakowitej kuchni litewskiej. Centrum Informacji Turystycznej Litwy wraz z restauracjami „Al Pomodoro” zapraszają na kulinarną wycieczkę na Litwę. Przy daniach wyśmienitej kuchni litewskiej będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną Litwy i zaplanować wyjazd do tego kraju.

W czasie Dni Litewskich w „Al Pomodoro” dostępne będą przewodniki turystyczne, informatory kulturalne, mapy Litwy - zarówno do przejrzenia na miejscu, jak i zabrania ze sobą.

Goście w zabawach i konkursach będą mogli wygrać nagrody ufundowane przez Centrum Informacji Turystycznej Litwy. Dzieci także będą miały swój konkurs – w końcu ”Al Pomodoro” to restauracje przyjazne dzieciom.

A to wszystko przy wymienionych niżej daniach kuchni litewskiej:

Przystawki:


Dorsz w musztardzie - kawałki wędzonego dorsza przykryte sosem śmietanowo-musztardowym podawane z pieczywem

Bliny z anchois - wykwintne placki z mąki gryczanej z dodatkiem kwaśnej śmietany i anchois

Bliny ze śmietaną – wykwintne placki z mąki gryczanej oblane kwaśną śmietaną

Zupa:


Kołduny w rosole – oryginalne kluski mięsne utopione w rosole

Dania główne:
Cepeliny z mięsem – tradycyjne kluski ziemniaczane z farszem mięsnym okraszone chrupiącą słoninką podawane z sałatką żmudzką

Czarcie zrazy – roladki wieprzowe z boczkiem i owocami jałowca podane z kaszą gryczaną i sałatką żmudzką

Deser:


Jabłka w kieszeniach – pieczone pierożki z kruchego ciasta z farszem z jabłek z rodzynkami polane gęstym sosem waniliowym


Więcej informacji:
Bartłomiej Kowal
Dyrektor CIT Litwy
Tel. (22) 696 98 15
Mob. +48 515 139 830
info@litwatravel.com


  • UWAGA: Treść komunikatów dotyczących wydarzeń pochodzi od ich organizatorów i redakcja nie ponosi za nią odpowiedzialności.

0 osób lubi to


Komentarze Dodaj komentarz

Wydarzenie Dni litewskie w „Al Pomodoro” nie zostało jeszcze skomentowane - bądź pierwszy!Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy