Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Weronika Surówka
Punkty:
220 pkt. ranking >>

Weronika Surówka

Miejscowość: Kraków


Kawa espresso – włoski smak Kuchnia

Kawa espresso – włoski smak

Chociaż niektórzy jej korzeni dopatrują się już w starożytnym Rzymie, kawa espresso znana jest pod tą nazwą dopiero od 1930r. Mocny napój postawi na nogi nawet po nieprzespanej nocy.

12.12.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 7581

Kosowo - historia konfliktu Historia

Kosowo - historia konfliktu

Kosowo ogłosiło niepodległość w lutym 2008 roku. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości zaczął opiniowanie tej decyzji. A co de facto jest przyczyną konfliktu w Kosowie?

06.12.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 38446

Feria de Agosto - hiszpański festiwal Zwyczaje

Feria de Agosto - hiszpański festiwal

Corocznie, w drugim tygodniu sierpnia, Malaga staje się sercem hiszpańskiej kultury. Rozpoczyna się bowiem najhuczniejsza w tym mieście zabawa, trwająca aż 9 dni Feria de Agosto.

15.11.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 6602

Monako – małe państwo świata Warto zobaczyć

Monako – małe państwo świata

Monako to najdroższe i najmniejsze (po Watykanie) państwo świata. Łagodny klimat, bajeczne krajobrazy i korzystna polityka fiskalna czynią to miejsce rajem dla turystów, biznesmenów i mieszkańców.

16.10.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 6545

Czy Kościół zaakceptuje prezerwatywy? Społeczeństwo

Czy Kościół zaakceptuje prezerwatywy?

Podczas trwającego w Watykanie synodu, relator kardynał Turkson, opowiedział się za stosowaniem prezerwatyw przez małżonków dotkniętych wirusem. Okazało się, że jego słowa zostały zmanipulowane.

11.10.2009 [ 5 komentarzy ] Liczba odsłon: 6120

San Fermin – zabawa i krew Zwyczaje

San Fermin – zabawa i krew

Dziesiątki tysięcy ludzi zebranych pod Plaza de Consistorial w Pampelunie. Wszyscy ubrani na biało, czekają na znak. Nagle burmistrz daje sygnał – wraz wystrzeloną rakietą rozpoczyna się San Fermin.

15.09.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 5280

Kawa po wiedeńsku - niepowtarzalny smak Austrii Kuchnia

Kawa po wiedeńsku - niepowtarzalny smak Austrii

Mglisty poranek. Aromat świeżo parzonej kawy kieruje nasze kroki do małej kawiarni. Siadamy przy oknie i rozpoczynamy kolejny dzień. Oto smak wiedeńskiego klimatu.

14.09.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 11196

Habanera – hiszpańskie tango o kubańskich korzeniach Zwyczaje

Habanera – hiszpańskie tango o kubańskich korzeniach

Habanera położyła podwaliny pod tango– niezwykle popularny rodzaj tańca towarzyskiego. Milongi, gdzie się je tańczy, przepełnione są klimatem trochę zapomnianej przez historię, klimatycznej Hiszpanii.

11.09.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 5874

Corrida – rzeź czy tradycja? Kultura i sztuka

Corrida – rzeź czy tradycja?

Co roku na arenach corridy ginie kilkadziesiąt tysięcy byków, a kilku matadorów jest śmiertelnie ranionych. Nic jednak nie wskazuje, aby corrida przestała być chlubą Hiszpanii.

25.08.2009 [ 5 komentarzy ] Liczba odsłon: 10383

Praca w Europie dla Polaków Rynek pracy

Praca w Europie dla Polaków

Mówi się, że Polacy pracują wszędzie - Polonia jest liczna w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech... gdzie jednak dostać najlepszą pracę, kogo poszukują firmy i na jakie możemy liczyć zarobki?

22.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4525

1  2  Dalej >>  Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy