Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Tomasz Repeta
Punkty:
621 pkt. ranking >>

Tomasz Repeta

Autor miesiąca: Marzec 2013


Girogio Napolitano prezydentem  Włoch Polityka

Girogio Napolitano prezydentem Włoch

Co za bzdura. Kto w dzisiejszych czasach nie ma elastycznych poglądów. Wiadomo, że podwaliny komunistyczne, nigdy nie ujdą z głowy prezydenta Włoch. Ale został wybrany przez elektorat, po raz kolejny. Solidne wotum ufności od społeczeństwa, daje znak, że polityka, poglądy i działalność Girogio Napolitano jest aprobowana !

22.04.2013 [ 6 komentarzy ] Liczba odsłon:

Girogio Napolitano prezydentem  Włoch Polityka

Girogio Napolitano prezydentem Włoch

Spójrzmy prawdzie w oczy i zastanówmy się, czy jakikolwiek polityk starający się o urząd prezydenta, był całkowicie apolityczny? Nonsens. A upodobania polityczne prezydentów uważam za bardzo ciekawy temat :)

22.04.2013 [ 6 komentarzy ] Liczba odsłon:

Girogio Napolitano prezydentem  Włoch Polityka

Girogio Napolitano prezydentem Włoch

Polityka i definicja? Toć to najbardziej niezdefiniowana sfera życia! Zapomnijmy o definicjach i zobaczmy, jak dzisiaj wszystko wygląda.

22.04.2013 [ 6 komentarzy ] Liczba odsłon:

Niemcy jednym z najbiedniejszych społeczeństw UE? Społeczeństwo

Niemcy jednym z najbiedniejszych społeczeństw UE?

Tak jak wspomniane jest w artykule, do raportu były liczne zastrzeżenia. Wszystko związane jest z techniką i docelowym punktem raportu. Niemniej dane opublikowane przez EBC wykazały to, że społeczeństwo niemieckie jest jednym z biedniejszych.

17.04.2013 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Wczasy na Cyprze - czy kryzys osłabił zainteresowanie turystów? Informacje i porady

Wczasy na Cyprze - czy kryzys osłabił zainteresowanie turystów?

Wydaje mi się, że zainteresowanie tym krajem nie spadnie. Warunki o których wspominasz przyciągają turystów. Chyba, że ewentualnym skutkiem kryzysu byłyby diametralne wzrosty cen związanych z wypoczynkiem.

05.04.2013 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:

Polacy przeciwni wprowadzeniu euro Społeczeństwo

Polacy przeciwni wprowadzeniu euro

Jest to pewien sposób usprawnienia np. transakcji finansowych. Nastroje antyrządowe są według mnie nie na miejscu. Decyzja o przystąpieniu do UE również była decyzją społeczną, a więc większość opowiedziała się o przystąpieniu do wspólnoty i zatwierdzeniu późniejszych zobowiązań. Zresztą w stereotypie Polaka istnieje też przesąd o tym, że społeczeństwo polskie ciągle narzeka i narzeka, idąc najprostszą ścieżką... Zamiast działać :)

01.04.2013 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Korzyści z przystąpienia do strefy euro Finanse

Korzyści z przystąpienia do strefy euro

Fajnie, że poruszane są korzyści przystąpienia do euro. Wciąż słyszy się o negatywach, stratach i niezadowoleniu społecznym.

28.03.2013 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Praca w Norwegii najlepiej płatną pracą w Europie Rynek pracy

Praca w Norwegii najlepiej płatną pracą w Europie

Rząd wybrany został przez elektorat. Decyzję o wyborze rządu zaliczamy więc do świadomej. Kadencja rządu nie trwa wiecznie, wszystko zależy od następnych wyborów. Niemniej tendencje emigracji obywateli są widoczne w Polsce od wielu, wielu lat... W czym tkwi problem? Problem społeczeństwa żyjącego w Polsce to przede wszystkim brak świadomości tego, jak wiele może np. zdziałać poprzez oddanie głosu w wyborach i świadome przeglądanie programów politycznych danych partii. Tymczasem ludzie ślepo wierzą w to, co podają media. Które nie da się ukryć są stronnicze.

23.03.2013 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Kontrowersyjny podatek od depozytów bankowych na Cyprze Gospodarka

Kontrowersyjny podatek od depozytów bankowych na Cyprze

Nie wydaje mi się, żeby opodatkowanie było ostatecznym warunkiem pomocy dla Cypru ze strony UE. Wierzę w to, że europejska władza dojdzie do swoistego rodzaju porozumienia wobec, którego Cypr, czy tego będzie chciał, czy nie, będzie miał zobowiązania. Wątpię też w to, że Rosja wykaże dobrą wolę, dając kolejną pożyczkę, patrząc na to, że poprzednia nie została spłacona. Władze Cypru i ich mieszkańcy powinni liczyć się z tym, że w tak fatalnej sytuacji liczy się konsensus i nikt nie wyjdzie z pomocną ręką od tak o.

22.03.2013 [ 4 komentarze ] Liczba odsłon:

Kontrowersyjny podatek od depozytów bankowych na Cyprze Gospodarka

Kontrowersyjny podatek od depozytów bankowych na Cyprze

Właściwie to Rosja już odmówiła pomocy dla Cypru. Jednym słowem Cypr jest w poważnych tarapatach ! :)

22.03.2013 [ 4 komentarze ] Liczba odsłon:

1  2  3  Dalej >>  


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy