Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Pavel Tourtsevitch
Punkty:
321 pkt. ranking >>

Pavel Tourtsevitch

Rusycysta

Miejscowość: Łódź


Unijna ładowarka Nauka i Technologie

Unijna ładowarka

W poniedziałek najwięksi producenci telefonów komórkowych podjęli decyzję o rozpoczęciu współpracy na nowej płaszczyźnie. A mianowicie, chodzi o ładowarki, które mają zostać wystandaryzowane tak, aby pasowały do każdego aparatu.

29.06.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2703

Putin na Białorusi Polityka

Putin na Białorusi

O czym rozmawiał Putin z Łukaszenką i co z tego wynikło?

07.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4901

Putin z oficjalną wizytą w Finlandii Polityka

Putin z oficjalną wizytą w Finlandii

3 czerwca 2009 roku Władimir Putin odbył swoją trzynastą wizytę. Tym razem pojechał do Finlandii, aby omówić kwestie obustronnej współpracy w energetyce, handlu i branży drzewnej.

07.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2359

Rosyjski metr kwadratowy - ceny mieszkań w Rosji Nieruchomości

Rosyjski metr kwadratowy - ceny mieszkań w Rosji

Według danych centrum analitycznego GED Analitycs, na początku grudnia średnia cena metra kwadratowego dla pomieszczeń mieszkalnych na rynku wtórnym 14 największych miast Rosji wynosiła 2300 euro. Miasta te zamieszkuje 20% całej ludności Rosji (28 mln. ludzi). Skoncentrowane są w nich główne źródła finansów i przemysłu, a także intelektualne i polityczne zasoby kraju.

04.06.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 16191

Nord Stream – współpraca przy gazie Gospodarka

Nord Stream – współpraca przy gazie

Magistrala gazowa Nord Stream biegnąca dnem morza Bałtyckiego połączy Rosję i Unię Europejską. Tą linią transportowany będzie gaz ziemny mający zaopatrywać w przyszłości przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe.

01.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2500

Wojna u progu: czy Rosja jest gotowa? Polityka

Wojna u progu: czy Rosja jest gotowa?

Od ostatniego miesiąca sytuacja na Półwyspie Koreańskim szybko rozwija się w kierunku konfrontacji zbrojnej. Powstała tam klasyczna eskalacja konfliktu wśród opozycji, w którym to jedna ze stron dąży do maksymalnego zaostrzenia sytuacji.

01.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 1868

Jak Zachód „walczy” z Rosją o Europę Wschodnią? Polityka

Jak Zachód „walczy” z Rosją o Europę Wschodnią?

Na wschodniej granicy Unii Europejskiej rozgrywa się współczesna wersja wielkiej gry. Można dostrzec analogię do współzawodnictwa strategicznego między Rosją a Wielką Brytanią w Azji Środkowej w XIX wieku. Wtedy miejscem starć były państwa azjatyckie, takie jak np. Afganistan, Tybet, które stanowiły strefę buforową dla brytyjskich posiadłości oddzielającą Indie od Rosji. Aktualnie „gorącą linią” można nazwać granice wschodniej i południowo-wschodniej Europy, a szczególnie ostra walka toczy się o wpływy UE i Rosji na Ukrainie.

01.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 1777

Nie pije, nie pali - zdrowy Rosjanin Zdrowie

Nie pije, nie pali - zdrowy Rosjanin

Połowa Rosjan jest mniej więcej zadowolona ze stanu zdrowia swojej rodziny. W jaki sposób troszczą się oni o swoje zdrowie? Czy często uprawiają sport? Czy udaje się im skutecznie odpoczywać? Przyjrzyjmy się wynikom badań Wszechrosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej.

01.06.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 3881

Koleją na Wschód Informacje i porady

Koleją na Wschód

Aby uniknąć problemów podróżując koleją do Rosji musimy zatroszczyć się wcześniej o kilka ważnych spraw. Załatwianie wyjazdu i pobytu w Rosji uważa się za kłopotliwe i czasochłonne, ale patrząc z drugiej strony, dzięki tym doświadczeniom posiądziemy cierpliwość bliską anielskiej.

01.06.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2111

Rosjanie żądają broni Społeczeństwo

Rosjanie żądają broni

Rosjanie domagają się liberalizacji ustawy o broni. Efektem miałaby być możliwość zakupu i posiadania broni palnej.

01.06.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 1651

<< Wstecz  1  2  3  Dalej >>  

...

Inne informacje

Języki: Rosyjski, Angielski Hobby: podróże, Filozofia, Fotografia, Wschodnie sztuki walki, Kulinaria,Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy