Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Branża: Opieka / Au pair

Opiekun/ opiekunka samotnej podopiecznej od 24.05 !

Kraj: Niemcy Miasto: 85598 Baldham
Dodano: 16.05.2017 OGŁOSZENIE ARCHIWALNE
E-mail: jsarnowski@professionalcare24.pl
Firma : Professional Care 24

Numer oferty: 209/2017
Miejsce pracy: 85598 Baldham
Firma: Professional Care sp. z o.o.
Termin: od 24 maja!

Professional Care Sp. z o.o. to certyfikowana agencja zatrudnienia u numerze KRAZ: 15277. Zatrudniamy opiekunki/opiekunów osób starszych, którzy świadczą usługi w domu pacjenta na terenie Niemiec. Zależy nam na budowaniu długotrwałej i pozytywnej współpracy z naszymi pracownikami. Umożliwiamy podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez ukończenie kursu opiekuna osoby starszej, obejmującego część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy szkolenia, które odbywa się w Domu Pomocy Społecznej, uzyskują certyfikat zawodowy. Celem zmniejszenia bariery językowej udostępniamy bezpłatne materiały do nauki języka niemieckiego. Jeśli po przeczytaniu naszej oferty jesteś przekonana/y, że opieka nad osobami starszymi w Niemczech to zajęcie dla Ciebie, skontaktuj się z nami.
Certyfikat Agencji Zatrudnienia: 15277

Opis Stanowiska:
Pani 77 l., 168 cm, 58 kg, mieszka samotnie. Choruje na stwardnienie zanikowe boczne, pani komunikuje się jedynie za pomocą specjalnego komputera. Ma inkontynencję częściową moczu i kału (nosi pieluszki- konieczne zmienianie pieluszek). Pani jest zainteresowana tym co się wokół niej dzieje, otwarta oraz wymagająca, wymaga podejścia z szacunkiem, ponieważ umysłowo nie jest ograniczona, lecz w mowie i w motoryce. Potrzebuje pomocy w higienie intymnej, myciu-kąpieli w łóżku, myciu włosów. Wsparcia w ubieraniu-rozbieraniu się, transfer wózek-łóżko (pani pomaga w niewielkim stopniu), przekładaniu w łóżku, jedzeniu i piciu (zmiksowany pokarm). Przychodzi również Pflegedienst- (1 lub 2 x w tyg.) – pielęgnacja ciała i higiena podstawowa). Do obowiązków należeć będzie gotowanie, zakupy, zmywanie, pranie, prasowanie, sprzątanie, wizyty do lekarza; czasem: podlewanie kwiatków, lekkie prace ogrodowe, pomoc w sprawach biurowych (odbiór poczty, segregacja dokumentów). Dla opiekunki/opiekuna przewidziano osobny pokój z łazienką i Internetem.

Wymagania:
Gotowość do podjęcia pracy na min. 2 miesiące, dobra znajomość języka niemieckiego.
Oferujemy:
Legalną pracę dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech (druk A1, ZUS), kartę EKUZ uprawniającą do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w Niemczech. Bezpłatny dojazd do Klienta. Bezpłatne wyżywienie. Zarobki od 800 do 1400 euro netto w skali miesiąca. Uzależnione od znajomości języka. Składka ZUS odprowadzana od średniej krajowej - 4252 PLN. Praca jest świadczona na podstawie umowy zlecenia. Dla każdego nowego kandydata, który przyjdzie osobiście podpisać umowę, przewidziano prezent w postaci słownika tematycznego (polsko-niemieckiego), stworzonego specjalnie dla Opiekunów Osób Starszych w Niemczech.


Forma kontaktu


Kontakt:
Professional Care Sp. z o.o. ul. Graniczna 9/1b 87-100 Toruń tel.
(56) 471 30 03, 512-897-967, 534 934 134 lub mail:rekrutacja@professionalcare24.pl
Link do formularza aplikacyjnego on-line: http://www.professionalcare24.pl/kontakt.html
Prosimy o dopisanie do CV następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)".

UWAGA NA OSZUSTÓW:
Ze względu na coraz częstsze oszustwa za pośrednictwem ogłoszeń o pracę za granicą, prosimy wnikliwie analizować treść ogłoszeń i sprawdzać wiarygodność firmy dodającej ogłoszenie (np. czy posiada wpis w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia).

Zachowaj szczególną ostrożność jeżeli:

  • wymagana jest jakakolwiek opłata za pośrednictwo (agencje zwykle biorą opłatę od pracodawcy, oszuści zwykle wymagają płatności od pracownika i na tym zarabiają)
  • w ogłoszeniu nie ma podanego numeru telefonu, albo jest tylko numer komórkowy
  • adres email jest z darmowego serwisu, np. @gmail.com, @op.pl, @o2.pl, @interia.pl, @wp.pl, @onet.pl itp. Godne zaufania Agencje posługują się adresem email z nazwa firmy po „małpie” np. @nazwafirmy.pl
  • pensja jest podejrzanie wysoka lub/i wymagane jest przesłanie zdjęcia, młody wiek, ładny wygląd (zdarzają się przypadki zmuszania do prostytucji!)
Pozdrawiamy,
Redakcja portalu TwojaEuropa.pl
Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy