Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Mateusz Kożuchowicz
Punkty:
151 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Mateusz KożuchowiczTurcja - państwo kandydujące Polityka unijna

Turcja - państwo kandydujące

Unia Europejska przyjmuje Turcję już za dwa lata? To, niestety, raczej głos kurtuazji, a w najlepszym wypadku optymizmu. Między Turcją, a wieloma państwami UE wciąż bowiem zbyt wiele kwestii spornych.

08.05.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4420

Jakie zmiany wprowadza dyrektywa o niedyskryminacji? Polityka unijna

Jakie zmiany wprowadza dyrektywa o niedyskryminacji?

W dniu 2 kwietnia 2009 roku Parlament Europejski przegłosował nową unijną dyrektywę, która zakazuje jakiejkolwiek dyskryminacji, w tym także gejów i lesbijek. Dyrektywa dotyczy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, wiek, niepełnosprawność, religię czy przekonania.

29.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2392

Komisja Europejska a palenie tytoniu Zdrowie

Komisja Europejska a palenie tytoniu

Choć UE już dawno narzuciła palaczom poprzeczkę, to Ci nadal chętnie ją podnoszą.

29.04.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 5268

Co Ci daje obywatelstwo UE? Polityka unijna

Co Ci daje obywatelstwo UE?

Obywatelstwo UE to ciekawa sprawa. Kilka obowiązków i dużo uprawnień. Jak ktoś chce, to z możliwości, jakie daje ta instytucja skorzysta, a jak nie, pozostaną mu tylko obowiązki. Wybór jest prosty, dlatego warto poznać swoje prawa.

29.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 13120

Schuman i Monnet - spryciarze Historia UE

Schuman i Monnet - spryciarze

Swego czasu Robert Schuman, jeden z ojców założycieli UE, myśląc nad wizją powojennej Europy doszedł wraz z Jean’em Monnet’em do genialnych wniosków. Wiedział jedno - wszystkie tereny, które były arenami działań wojennych nasiąknęły nacjonalizmem. Ludzie zaczęli się utożsamiać ze swą narodowością i państwem jak nigdy dotąd. Nierzadko podział był prosty i klarowny, przebiegający według klucza obywatelstwa - „swój” i „obcy”. Tym ciężej było wymyślić sposób na rozpylenie między narodami europejskimi potrzeby głębokiej integracji.

21.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 5361

Na co chorują polskie stocznie? Polska w Unii

Na co chorują polskie stocznie?

„Nurtuje mnie, dlaczego człowiek najbardziej lubi dyskutować o sprawach, o których nie ma bladego pojęcia?”- to było ponoć jedno z ulubionych pytań Leonarda Da Vinci.

Pewnie każdy z nas nieraz takie rozmowy prowadził. Niejednokrotnie również patrzyliśmy z zażenowaniem jak pocą się inni, którym wiedza nie jest niezbędna do opisu i tłumaczenia rzeczywistości. Ostatnio na przykład możemy podziwiać wspaniały spektakl, dramat w istocie, o tym jak Komisja Europejska chce obrabować polskie stocznie. Da Vinci wykupiłby bilet w pierwszym rzędzie.

21.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2536

Wspólnotowy azyl Polityka unijna

Wspólnotowy azyl

Unia Europejska rozpoczęła tworzenie Wspólnego Europejskiego Systemu Azylowego (CEAS). W tym celu Ministrowie Sprawiedliwości krajów członkowskich chcą powołania specjalnego Europejskiego Urzędu Wsparcia ds. Polityki Azylowej, który opracuje nowe unijne regulacje w tej materii. Powstaje pytanie: czy nowy system i agencja będą receptą na obecny, kulejący, system polityki azylowej?

15.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 7897

Unia zachęca do nauki języków obcych Polityka unijna

Unia zachęca do nauki języków obcych

Po co języki? Unia Europejska od lat prowadzi politykę, której celem jest pogłębianie wśród społeczeństw europejskich potrzeby nauki języków obcych.

15.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 9978

Reformy Traktatu z Lizbony Polityka unijna

Reformy Traktatu z Lizbony

Interesującym wycinkiem reform, jakie przewiduje Traktat z Lizbony jest zagadnienie wzmocnienia roli Parlamentów Narodowych w funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Kwestia jest ważka, bo kłębi w sobie propozycje, na które od lat czekają nie tylko zwolennicy UE, ale także eurosceptycy.

15.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4148

Amnesty International o karze śmierci Polityka

Amnesty International o karze śmierci

Kara śmierci. Pod tą wymowną nazwą kryje się jedna z najbardziej kontrowersyjnych instytucji prawnych w dziejach świata. Dozwolone prawnie pozbawienie życia sprawcy ciężkiego przestępstwa. Odpłata i zemsta w najbardziej surowej i brutalnej postaci. Mimo to w Europie przechodzi do lamusa, a na świecie coraz więcej państw zaczyna wysyłać katów na bezrobocie.

15.04.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3208
Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy