Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Marta Banaś
Punkty:
140 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Marta BanaśSanatoria na Ukrainie - Truskawiec, Szkło i Ałuszta Zdrowie

Sanatoria na Ukrainie - Truskawiec, Szkło i Ałuszta

Warto się zastanowić nad wyjazdem do sanatorium za granicę np. na Ukrainę, gdzie ośrodki sanatoryjne, bez wątpienia, reprezentują wyższy standard, niż w Polsce.

22.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 24672

Taizé- Duchowa odnowa dla każdego chrześcijanina Kultura i sztuka

Taizé- Duchowa odnowa dla każdego chrześcijanina

Na rekolekcje do ekumenicznej wspólnoty z Taizé, małej wioski położonej w Burgundii można przyjeżdżać o każdej porze roku. Jednak najwięcej pielgrzymów odwiedza tę francuską wioskę latem. Tydzień spędzony w Taize to czas wyciszenia, modlitwy i refleksji nad istotą chrześcijaństwa.

21.07.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 6575

Wakacje na Ukrainie Informacje i porady

Wakacje na Ukrainie

Planując wakacje na Ukrainie warto się zastanowić, czy skorzystać z usług biura turystycznego, czy też może samemu zaplanować wyjazd. Poniżej krótki poradnik dla tych którzy zdecydowali się zwiedzać Ukrainę samochodem, na własną rękę i według własnego pomysłu.

20.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 16369

Coraz więcej otyłych Europejczyków! Zdrowie

Coraz więcej otyłych Europejczyków!

Raport Parlamentu Europejskiego nie pozostawia wątpliwości. Waga Europejczyków stale wzrasta. Szacuje się, że w dwudziestu siedmiu państwach Unii, 14 milionów dzieci ma nadwagę, a trzy miliony już cierpi na otyłość. Natomiast w niektórych państwach członkowskich nadwagę wykazuje ponad połowa dorosłych, a 20-30% z nich nie uniknie otyłości.

18.07.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 2547

9 Międzynarodowy Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY już niedługo! Kultura

9 Międzynarodowy Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY już niedługo!

Już za kilka dni, bo 23 lipca rozpocznie się we Wrocławiu festiwal filmowy ERA NOWE HORYZONTY, który potrwa do 2 sierpnia. W ty roku oprócz pokazów konkursowych prezentowane będzie najnowsze kino szwedzkie i kanadyjskie. Nie zabraknie także retrospektyw, m. in. Krzysztofa Zanussiego i Piotra Dumały

16.07.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2218

Piknik Naukowy - bliskie spotkania ze Światem Nauki Nauka i Technologie

Piknik Naukowy - bliskie spotkania ze Światem Nauki

Piknik Naukowy organizowany corocznie przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio, to największa w Europie impreza popularyzująca naukę. W 2005 roku impreza została wyróżniona przez Komisję Europejską. Komisja stwierdziła, że Piknik jest jednym z 10 wzorcowych europejskich projektów obszaru "Nauka i społeczeństwo"

14.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 2972

Tegoroczne festiwale: Glastonbury i Roskilde już za nami Kultura

Tegoroczne festiwale: Glastonbury i Roskilde już za nami

Kilka dni temu zakończył się polski, ósmy już Heineken Open’er festiwal. No i co tu dużo mówić, możemy być dumni, że taka impreza odbywa się właśnie u nas. Według brytyjskiego “The Sunday Times” Open’er znajduje się w dwudziestce najciekawszych imprez w Europie. Pisząc o tej imprezie nie można jednak nie wspomnieć o dwóch innych największych w Europie festiwalach muzycznych - Glastonbury i Roskilde, które bez wątpienia stanowiły inspirację dla organizatorów rodzimego Open’era

11.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4193

Polityka energetyczna UE : jaką rolę odgrywa w niej Rosja? Polityka unijna

Polityka energetyczna UE : jaką rolę odgrywa w niej Rosja?

O tym, że energetyka była od początku jednym z najistotniejszych elementów integracji europejskiej, świadczyło powołanie w 1951 roku Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej (EURATOM) w 1957 roku. W kolejnych latach integracji państwa członkowskie formułowały co jakiś czas nowe priorytety i strategie działań dotyczące polityki energetycznej. A jak przedstawia się dzisiaj sytuacja tej jednej za najważniejszych polityk UE?

10.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 7615

ELSA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa Staże i praktyki

ELSA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa

W dzisiejszych czasach przed prawnikami i studentami prawa stoi nie lada wyzwanie. Mianowicie, muszą oni poznać i zrozumieć odmienne systemy prawne państw, tak aby jak najbardziej usprawnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, nie tylko na obszarze Unii Europejskiej, ale również całej Europy. Próbę sprostania temu trudnemu zadania podjęli członkowie stowarzyszenia ELSA.

09.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 3743

Studiujesz?  - Przyłącz się do AEGEE! Wymiana studencka

Studiujesz? - Przyłącz się do AEGEE!

Studenckie organizacje i stowarzyszenia od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Kiedyś tego typu formacje zrzeszały studentów o podobnych zainteresowaniach i miały głównie lokalny charakter, gdyż najczęściej działały w ramach jednej uczelni. Obecnie jest mnóstwo organizacji i stowarzyszeń akademickich, których działalność wykracza daleko poza granice jednego miasta czy uczelni, a swoim zasięgiem obejmuje wiele państw. Przykładem międzynarodowej organizacji, zrzeszającej studentów z całej Europy jest AEGEE

29.06.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 3787
Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy