Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Łukasz Reszczyński
Punkty:
261 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Łukasz Reszczyński

Miejscowość: Toruń
WWW: http://www.psz.pl/blogi/2006-Lreszczynski1/


Żarówki energooszczędne zastąpią tradycyjne Nauka i Technologie

Żarówki energooszczędne zastąpią tradycyjne

Od 1 września nie dostaniemy już w sklepie popularnej „setki” do naszych domowych lamp. Według najnowszego pomysłu UE tradycyjne żarówki mają zastąpić żarówki energooszczędne.

30.08.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 4777

Samochodem przez Albanię Samochodem po Europie

Samochodem przez Albanię

Podróżowanie samochodem po Albanii to wyzwanie dla prawdziwych zawodowców. Mimo iż pojęcie „kodeksu drogowego” w tym kraju jest raczej mało znane, to jednak warto przyjrzeć się bliżej obowiązującemu prawu na drogach Albanii.

23.08.2009 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon: 13196

Serbski problem demograficzny Zdrowie

Serbski problem demograficzny

Przewiduje się, że do 2050 roku populacja demograficzna Serbii zmniejszy się o około 20%. Oznaczałoby to, że obecna liczba 7,3 miliona ludności w tym kraju obniżyłaby się w ciągu 40 lat o prawie półtora miliona.

19.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 7629

Eurobasket 2009 w Polsce tuż tuż... Sport

Eurobasket 2009 w Polsce tuż tuż...

Na początku września 16 najlepszych reprezentacji koszykarskich mężczyzn naszego kontynentu zmierzy się w turnieju o mistrzostwo Europy.

15.08.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 2501

Czy warto założyć firmę w Serbii? Własna firma

Czy warto założyć firmę w Serbii?

Po latach upokorzeń i izolacji Serbia wraca dziś do łask europejskiej wspólnoty. Jako kandydat na członka UE zobowiązana jest do wprowadzania licznych refom gospodarczych. Sytuacja ta sprawia, że kraj ten staje się powoli znakomitym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej. Planując własny biznes warto zatem pomyśleć o Serbii.

14.08.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 8007

Runet, czyli Iwan Groźny w sieci - raport o rosyjskim internecie Nauka i Technologie

Runet, czyli Iwan Groźny w sieci - raport o rosyjskim internecie

Rosja już dawno utraciła swoją mocarstwowość, jednak sprytem i intrygą nadal chce odgrywać rolę światowej potęgi. Mimo to jest dziedzina, gdzie bez pozorów Rosjanie mogą nadawać ton całemu światu – to Runet, czyli rosyjski internet.

13.08.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 4540

Raport Komisji Europejskiej – prawie 1/3 obywateli UE nigdy nie skorzystała z internetu Nauka i Technologie

Raport Komisji Europejskiej – prawie 1/3 obywateli UE nigdy nie skorzystała z internetu

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej prawie połowa obywateli UE korzysta z Internetu codziennie. Co ciekawe jednak prawie jedna trzecia, głównie osób starszych i bezrobotnych z obszarów wiejskich nigdy nie miała okazji „surfować w sieci”.

11.08.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 2638

Biznes w Albanii Własna firma

Biznes w Albanii

Jeszcze do niedawna określeniem „dobry biznes w Albanii” można by rozbawić niejednego Europejczyka. Po kilkunastu latach izolacji kraj ten dźwignął się z ruin i powoli, lecz systematycznie pnie się w górę. Sytuacja taka jest znakomitą szansą dla zdolnych biznesmenów na podbicie albańskiego rynku.

11.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 6282

Jak biznes to tylko w Macedonii Własna firma

Jak biznes to tylko w Macedonii

Dobry biznes musi charakteryzować się oryginalnością, o którą coraz trudniej na coraz bardziej nasyconych rynkach zachodnioeuropejskich. Warto zatem pomyśleć o państwach, które przez pryzmat swojego rozwoju przyjmą nas - biznesmenów z otwartymi rękoma. Takim krajem może być Macedonia.

10.08.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 10378

Guča - rusza 49. festiwal trębaczy Kultura i sztuka

Guča - rusza 49. festiwal trębaczy

Na początku sierpnia już po raz 49. niewielka miejscowość położona w centralnej Serbii ponownie zabrzmi tysiącami trąbek i okrzyków bawiącej się publiczności. To Guča! Największy festiwal orkiestr dętych na świecie.

05.08.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 6579

1  2  Dalej >>  Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy