Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Łukasz Matuszewski
Punkty:
770 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
GrecjaGrecjaPolskaPolska

Łukasz Matuszewski

Wydawca TwojaEuropa.pl

Miejscowość: Łódź
WWW: Łukasz Matuszewski - Goldenline.pl


RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008? Aktualności

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008?

@Tomasz Wspomnieliśmy o tym już w pierwszym akapicie raportu :) O opóźnieniach było ostatnio głośno w mediach, dlatego nie chcieliśmy powtarzać tych samych informacji. Oczywiście masz rację - wielu beneficjentów przeliczyło się myśląc, że otrzyma refundację dużo wcześniej. My złożyliśmy wniosek o płatność na początku grudnia - zakładamy, że przelew będzie dopiero w okolicy marca/kwietnia. Jeśli beneficjent nie otrzymał zaliczki ani płatności pośredniej to w przypadku nie zrealizowania projektu raczej nie będzie żadnych konsekwencji. W innym wypadku prawdopodobnie będzie musiał oddać pieniądze z odsetkami ustawowymi. Jeśli natomiast chodzi o realizację wskaźników, PARP będzie naszym zdaniem elastyczny - nikomu nie zależy na wpędzeniu w długi kilkuset młodych przedsiębiorców... @Paweł Kaczorowski Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem. Zakładamy, że całkowity brak strony (nawet zaślepki graficznej) może świadczyć o: 1. zawieszeniu projektu, rezygnacji z umowy 2. prowadzeniu prac "w ukryciu" przed konkurencją Zwracamy jednak uwagę, że jeśli projekt się kończy np. w styczniu 2011 to przedłużanie startu promocji może być ryzykowne, szczególnie jeśli ktoś jako wskaźnik podał ilość unikalnych użytkowników lub przychody. Myślę, że najbliższe 2 miesiące pokażą, które projekty rzeczywiście wystartują. Rozpoczynanie promocji zaraz przed wakacjami w większości przypadków może nie być dobrym pomysłem.

10.02.2010 [ 22 komentarzy ] Liczba odsłon:

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008? Aktualności

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008?

@Wiesław Z serwisem spotkałem się już wcześniej, jednak nie wiedziałem z którego jest naboru a w tytule projektu nie było podanej nazwy - stąd brak w raporcie. Dane obiektywne: Serwis już wystartował i to chyba kilka miesięcy temu. Niestety ruch wg. Alexa jest znikomy. PR: 2, Alexa: 1,6 mln Jeśli chodzi o moją subiektywną opinię: Jest to doskonały przykład, że za niewielkie pieniądze można stworzyć bardzo dobry serwis - jest innowacyjny, dobrze wykonany, filmiki są świetne, z przyjemnością przeszedłem przez kilka zadań. Niestety... przy tak małej kwocie dofinansowania na płatną promocje pewnie już niewiele zostanie - byłoby bardzo szkoda aby projekt przeszedł bez echa, bo zasługuje na popularność. Pozostaje bardzo efektywnie wydawać pieniądze (SEO, AdWords, mailingi, ePR) oraz szybko znaleźć silnych partnerów! Może MEN znalazłoby jakieś granty, lub mogło oficjalnie promować serwis wśród dyrektorów szkół => nauczycieli? Ewentualnie nawiązać współpracę z dużym portalem szkolnym (np. sciaga.pl ?). Powodzenia przy promocji oraz rozwoju modelu biznesowego! @Łukasz Plutecki Odpisałem Ci również u Artura. Jeśli chodzi o populizm, w notce prasowej rzeczywiście pozwoliliśmy sobie na kilka chwytów medialnych - sam raport jest jednak bardzo rzeczowy i operujemy na faktach, unikamy subiektywnych ocen czy oskarżeń. Co do Alexa i PR – częściowo masz rację, dlatego przy pierwszym ocenianym projekcie “Supervisor GPS Web Monitoring Service” napisaliśmy “system jest skierowany do wąskiego grona firm transportowych, więc ocena projektu po ilości ruchu na stronie nie jest zasadna” :) Nie istnieją wskaźniki sprawdzające się w każdym przypadku, jednak większość przeanalizowanych projektów jest skierowana do szerokiej grupy odbiorców i będzie wymagała znacznej ilości użytkowników. Czekamy zatem na Twój szerszy wpis na blogu i dalszą polemikę ;)

10.02.2010 [ 22 komentarzy ] Liczba odsłon:

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008? Aktualności

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008?

@baldhorse Na stronie beneficjenta one99.pl nie ma ani słowa o zapiso.pl, jest za to opis projektu mRezerwacja - nie mieliśmy zatem podstaw do dalszego drążenia tematu, szukania, dzwonienia itd. @pp Konieczność zwrotu dofinansowania zaistnieje prawdopodobnie w skrajnych przypadkach, np. gdy ktoś drastycznie naruszy harmonogram lub w ogóle nie osiągnie celów na poziomie produktu (np. nie stworzy e-usługi). Gdy ktoś osiągnie nieco mniejsze rezultaty (np. nieco mniejszy przychód niż podawał) i dobrze to uzasadni, PARP naszym zdaniem powinien być elastyczny. Ale o to trzeba zapytać PARPu, nie nas :) W tej chwili PARP będzie już wymagał lepszego uzasadnienia biznesowego i przedstawienia prognoz zwrotu inwestycji. W pierwszych naborach rzeczywiście nie było na to takiego nacisku. W planach ma być punktowane np. czerpanie dochodów z źródeł poza reklamą (czyli z kluczowych dla POIG 8.1 e-usług) oraz z kierowania oferty poza Polskę. Moim zdaniem zmiany bardzo pozytywne. A co do przeczuć, prawdopodobnie większość projektów nie odniesie sukcesu, wiele może mieć problemy ze zwrotem inwestycji. Ale z takimi ocenami trzeba poczekać jeszcze przynajmniej rok. @JaceK, JacekM Alexa jest chyba najlepszą publicznie dostępną metodą szacowania ruchu na danym serwisie. Google Trends nie mają danych dla małych serwisów, Megapanel podobnie... Oczywiście nie jest to metoda doskonała, ale przecież nie tworzyliśmy na tej podstawie żadnego rankingu, punktacji... Jedno jest pewne, żaden z badanych serwisów nie zyskał sobie jeszcze znaczącej popularności - to bez wątpienia można stwierdzić na podstawie Alexa Rank. Jaka jest przyczyna? Prawdopodobnie wszyscy działania reklamowe planują na ten rok. Dlatego dopiero za minimum rok przekonamy się kto osiągnie prawdziwy sukces.

10.02.2010 [ 22 komentarzy ] Liczba odsłon:

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008? Aktualności

RAPORT: Beneficjenci POIG 8.1 - jak wypada pierwszy nabór 2008?

@Darek - nie chcieliśmy robić nagonki, ale moim zdaniem media muszą patrzeć na ręce wydających publiczne pieniądze i nie ma w tym nic złego. Jeśli dzięki takim raportom "margines" o którym piszesz będzie mniejszy i mniej osób będzie przeznaczało kasę z podatków europejczyków na "felgi do fury" to było warto :)

10.02.2010 [ 22 komentarzy ] Liczba odsłon:

Czy kryzys ekonomiczny Grecji pogrąży sąsiadów? Gospodarka

Czy kryzys ekonomiczny Grecji pogrąży sąsiadów?

Nie ja pisałem/redagowałem artykuł, ale w imieniu redakcji dziękuję za słuszne uwagi - tekst został poprawiony.

03.02.2010 [ 4 komentarze ] Liczba odsłon:

Maria Mileńko zwyciężczynią konkursu "I love Europe" Kultura

Maria Mileńko zwyciężczynią konkursu "I love Europe"

W imieniu zespołu TwojaEuropa.pl serdeczne gratulacje! Odkąd zobaczyliśmy plakat w redakcji od razu gorąco trzymaliśmy kciuki, bo był zwyczajnie najlepszy. Hasło bardzo spójne z grafiką, pomysł świetnie dopasowany do osób młodych, bardzo przyjemna pastelowo-czarna kolorystyka. Bardzo chętnie zawiesilibyśmy reprodukcję u nas w redakcji - czy będzie to w jakiś sposób możliwe? (np. plik graficzny?) A może plakat będzie dostępny w szerokiej sprzedaży, np. w salonach Empik? W mojej opinii powinien być - może się przyczynić do promocji tematyki Europejskiej w Polsce i nie tylko :) Trzymamy kciuki na przyszłość i będziemy śledzić Pani poczynania! Pozdrawiam, Łukasz Matuszewski Wydawca TE

01.02.2010 [ 4 komentarze ] Liczba odsłon:

Polka na walizkach – 3 kraje w 6 lat Polonia

Polka na walizkach – 3 kraje w 6 lat

Świetny wywiad, bardzo pozytywny - uśmiech mi z twarzy nie schodzi :)

31.01.2010 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon:

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego jednak we Wrocławiu Społeczeństwo

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego jednak we Wrocławiu

Niestety geografia jest bezlitosna i Łódź znów przegrała w przedbiegach :/

26.01.2010 [ 5 komentarzy ] Liczba odsłon:

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego jednak we Wrocławiu Społeczeństwo

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego jednak we Wrocławiu

@Piotr T Gratulujemy Piotrze :) Kolejny raz widać, że Wrocław po Warszawie wyraźnie wybija się wśród polskich miast. @Piotr A To prawda, tam promocja UE bardziej by się przydała, jednak geograficznie mają oni bliżej do Wawy niż mieli w tej chwili np. Wrocławianie. Myślę, że Wrocław jest dobrym wyborem - tam będą z tego największe korzyści bo tam jest dużo biznesu i duża chęć do działania. Tylko Łodzi jak zawsze szkoda, ale trudno - największą szansą na odwrócenie losów naszego miasta jest teraz Europejska Stolica Kultury 2016!

26.01.2010 [ 5 komentarzy ] Liczba odsłon:

Legalizacja narkotyków wg. eksperta [wywiad] Zdrowie

Legalizacja narkotyków wg. eksperta [wywiad]

Obawiam się, że największą korzyść z tzw. "medycznej marihuany" będą miały koncerny farmaceutyczne. Rozwiązaniem mógłby być dostęp w aptekach i sklepach zielarskich do zwykłej marihuany (natury, nie wspomaganej nie wiadomo czym chemii) na receptę. Dodatkowo dla osób chorych możliwość hodowania krzaczków na własny użytek.

12.01.2010 [ 35 komentarzy ] Liczba odsłon:

<< Wstecz  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Dalej >>  


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy