Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Łukasz Matuszewski
Punkty:
770 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
GrecjaGrecjaPolskaPolska

Łukasz Matuszewski

Wydawca TwojaEuropa.pl

Miejscowość: Łódź
WWW: Łukasz Matuszewski - Goldenline.pl


Kopenhaga - mini przewodnik przez zabytki i atrakcje Warto zobaczyć

Kopenhaga - mini przewodnik przez zabytki i atrakcje

Cześć Radek. Dorzuciłem linka na końcu artykułu :)

14.04.2010 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon:

Katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem Polityka

Katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Lotnisko nie miało systemu naprowadzania samolotów, nawierzchnia była w złym stanie, betonowa. Pas do lądowania był za krótki na takie samoloty. Podobno proponowano pilotom lądowanie na 2 innych lotniskach. Samoloty były stare, słynęły z awaryjności. Czy zaostrzone zostaną w końcu procedury bezpieczeństwa i czy wymienią te gruchoty?

10.04.2010 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Polsko-włoski gang fałszerzy euro zatrzymany Gospodarka

Polsko-włoski gang fałszerzy euro zatrzymany

Autorzy mają dużą dowolność w doborze tematów, co zapewnia, że trafiamy do różnych osób. Zarówno tych szukających "kryminałków" jak i tych zainteresowanych informacjami, których w innych mediach nie znajdą. Ale fakt, będziemy się starać pisać głównie o unikalnych informacjach :)

08.04.2010 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Prawa muzułmanów zagrożone w najbogatszych państwach UE Społeczeństwo

Prawa muzułmanów zagrożone w najbogatszych państwach UE

Obawiam się, że powolnej islamizacji Zachodu nie da się już uniknąć. Musieliby całkowicie zamknąć i uszczelnić granice oraz deportować co najmniej połowę już obecnych imigrantów - a to oczywiście niemożliwe, a także niemoralne (przymusowa deportacja). Zmienić natomiast trzeba system, który zamiast asymilować, powiększa niechęć i przepaść. Zacząć by należało od skończenia z dyskryminacją na rynku pracy, bo tak na prawdę to właśnie z biedy i braku równości wynika 90% problemów z ludnością muzułmańską (bieda = deprawacja społeczna = radykalizacja poglądów, także religijnych = zwiększanie dystansu od społeczności lokalnej = zamieszki itp.) Burki i meczety to już sprawa wtórna. Urosły do rangi "symbolu problemu muzułmańskiego" tylko przez o wiele większe, ale mniej widoczne problemy. Polecam obejrzeć film Prorok, który właśnie wchodzi do kin. Pokazuje, że to właśnie francuski system prowadzi do radykalizacji i "wychowuje" przestępców. Muzułmanin (podobnie jak Katolik) o wiele chętniej przychyli się do idei państwa laickiego, jeśli będzie miał z tego tytułu takie same korzyści co ludność rdzenna (kasa, przywileje, wolność). Dla nich to oznacza brak kasy i zakazy... Obyśmy u nas nie popełniali tych samych błędów i nie "wychowywali" sobie wrogów we własnym kraju... @ankh - poprawność polityczna nie jest problemem - jej alternatywą jest zwiększanie polaryzacji i konfliktów. Problemy są gdzie indziej. Jak nie poprawność, to co? Coraz ostrzejsze ruchy wobec muzułmanów? Publiczne obrażanie ich? To doprowadzi do jeszcze większych zamieszek. Na Zachodzie są ich miliony, nie da się z nimi walczyć, nie da się wygrać siłą...)

12.03.2010 [ 11 komentarzy ] Liczba odsłon:

Kto i jak bankrutował w Europie Historia

Kto i jak bankrutował w Europie

Dziękujemy bardzo za zwrócenie uwagi - już poprawione. Przekażemy autorowi aby doszlifował swe umiejętności w tym zakresie :) Redakcja

04.03.2010 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon:

Wyniki III naboru POIG 8.1 są już znane Aktualności

Wyniki III naboru POIG 8.1 są już znane

@vojciechs Niestety wśród planowanych zmian jest również zapis utrudniający sprzedaż udziałów spółki przez 3 lata trwałości projektu, co w praktyce może oznaczać brak możliwości pozyskania inwestora... Zamierzenie urzędników było słuszne, ukrócić branie pieniędzy przez duże firmy tworzące nowe spółki specjalnie dla działania 8.1 - niestety w praktyce zapis ten może utrudnić życie również udanym startupom. Pozostaje liczyć, że urzędnicy będą interpretować przepisy na korzyść beneficjentów. @Asesor Nie doszukiwałbym się tutaj złej woli urzędników - raczej brak wystarczającej wiedzy osób, które tworzyły przepisy. Wprowadzane w najbliższym czasie zmiany są w większości pozytywne, więc jak widać urzędnicy zdobyli sporo doświadczenia dzięki pierwszym 4 naborom i już wiedzą co było nie tak i co zmienić. Natomiast jeśli chodzi o dwa niemal identyczne projekty, widziałem takie przypadki już we wcześniejszych listach umów o dofinansowanie... Z jednej strony możliwe, że oba wnioski sprawdzały inne osoby i nikt później dokładnie nie przewertował pełnej listy (niestety z opóźnień wynika, że mają w PARPie bardzo dużo roboty i mało czasu na dokładne sprawdzanie szczegółów). Z drugiej strony możliwe, że nie ma też odpowiednich przepisów, które urzędnikowi pozwoliłyby na odrzucenie takich podobnych wniosków (teraz podobno ma się to zmienić). Winy raczej doszukiwałbym się w dużych firmach, które bezczelnie zabierają pieniądze małym i młodym firmom, dla których działanie 8.1 zostało stworzone. Dlaczego internauci i media nie rozliczają dużych firm? Może wtedy w obawie o swoją markę nie odważyłyby się wykorzystywać tak powszechnie luk w przepisach?

03.03.2010 [ 4 komentarze ] Liczba odsłon:

Absurdalne przepisy w Unii Europejskiej Prawo

Absurdalne przepisy w Unii Europejskiej

Boże, chroń nas przed biurokracją!

28.02.2010 [ 4 komentarze ] Liczba odsłon:

Władysław Bartoszewski kończy 88 lat Polityka

Władysław Bartoszewski kończy 88 lat

Co prawda nie jestem w tej tematyce ekspertem, ale tytułem profesora często określa się osoby wykładające i jest to określenie grzecznościowe, szczególnie żywe w starszych pokoleniach (tak jak często mówi się "profesor" na nauczycieli w szkole średniej). Władysław Bartoszewski wykłada gościnnie na uniwersytetach, z tego względu, moim zdaniem, grzecznościowo można go tak nazywać. A czy Bartoszewski jest osobą skromną czy nie, to już inna sprawa ;)

18.02.2010 [ 13 komentarzy ] Liczba odsłon:

Władysław Bartoszewski kończy 88 lat Polityka

Władysław Bartoszewski kończy 88 lat

@Rabbit Hole: część komunistów się pochowała w norach, część przefarbowała ;) (oczywiście nie mówię tu o W. Bartoszewskim)

18.02.2010 [ 13 komentarzy ] Liczba odsłon:

Zespół EUROPE znowu w Polsce Kultura

Zespół EUROPE znowu w Polsce

Dzięki za linka, zdjęcia są bardzo udane - zapraszamy do publikacji chociaż części z nich w nowym artykule a najlepiej jako wpis na grupie dyskusyjnej (można założyć nową grupę w razi braku odpowiedniej)

10.02.2010 [ 10 komentarzy ] Liczba odsłon:

<< Wstecz  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Dalej >>  


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy