Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Kaja Galińska
Punkty:
80 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Kaja GalińskaKontrowersyjna wizyta Benedykta XVI Społeczeństwo

Kontrowersyjna wizyta Benedykta XVI

Ów "zgniły kapitalizm" zrobił tam jednak na tyle, że dalej tysiące Polaków w wyemigrowaniu do Wielkiej Brytanii widzi jedyną szansę na godne życie.

15.09.2010 [ 5 komentarzy ] Liczba odsłon:

Najtrudniejszy szlak Tatr Zachodnich Warto zobaczyć

Najtrudniejszy szlak Tatr Zachodnich

Artykuł fajny, ale brakuje mi jednej ważnej informacji - Rohacze znajdują się już po stronie słowackiej, na terenie TANAP-u (słowacki odpowiednik Tatrzańskiego Parku Narodowego), a tam od 1 listopada do 15 czerwca ruch turystyczny powyżej schronisk i magistrali tatrzańskiej jest zamknięty.

07.09.2010 [ 6 komentarzy ] Liczba odsłon:

Prezydent Komorowski uda się z roboczą wizytą do Belgii, Francji i Niemiec Polityka

Prezydent Komorowski uda się z roboczą wizytą do Belgii, Francji i Niemiec

W kontekście zagranicznych wizyt prezydenta niesamowicie ciekawym zagadnieniem jest jego ostatni manewr "tajnej" wizyty na Litwie. Na długo przed ogłoszeniem wyników wyborów prezydenckich w Polsce, litewscy komentatorzy niemalże jednogłośnie oceniali, iż wybór Komorowskiego znacząco osłabi stosunki polsko-litewskie. Dodatkowo obustronne relacje pogorszyły informacje o planach dotyczących pierwszych zagranicznych wizyt prezydenta - nie dość, że plany nie obejmowały Wilna, ale w dodatku także żadnego z państw naszego regionu. Dlatego z jednej strony półoficjalna wizyta (wakacje połączone ze spotkaniem z prezydentem Litwy) w tym państwie korzystnie wpłynęła na postrzeganie Komorowskiego przez Litwinów, z drugiej jednak może być odebrana jako zdeprecjonowanie wagi wizyt oficjalnych w Paryżu czy Berlinie, co może się negatywnie odbić na ambitnych planach ożywienia współpracy weimarskiej.

24.08.2010 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon:Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy