Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Wyniki ostatniego konkursu na e-dotacje: przedsiębiorcy czują się oszukani

09.03.2010 Autor: Radek Witkiewicz [ 2 odpowiedzi ]

Komentarz

Radek Witkiewicz

2010-03-09 14:12:18

Drugi nabór wniosków na dotacje w ramach działania 8.1 PO IG, który odbył się w październiku, podobnie jak pierwszy nabór - cieszył się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Nabór trwał tylko cztery dni, a wpłynęło ponad 2 800 wniosków.
W ubiegłym tygodniu PARP opublikował wyniki naboru. Wtedy rozpętała się burza. Okazało się, że pieniądze uzyskało zaledwie 335 podmiotów, które zgłosiły się do agencji pierwszego i drugiego dnia konkursu.

Sprawę szeroko komentowała prasa:
1. wyborcza.biz
2. forsal.pl
Dzień przez naborem, na stronie PARP-u ukazała się informacja, że moment złożenia wniosku nie będzie miał wpływu na ocenę, najważniejsza będzie jakość projektu. Jednocześnie w dokumentacji konkursowej widniał zapis o kolejności zgłoszeń. Powyższe informacje wzajemnie się wykluczały.
Oburzeni przedsiębiorcy domagają się od PARP-u oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przyznania dodatkowych pieniędzy na konkurs. W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie negocjacyjne między przedsiębiorcami a przedstawicielami MRR i PARP-u. Rozmowy będą kontynuowane w czwartek.

Na stronie www.web.gov.plPARP zamieścił informacje dotyczące ostatniego naboru wniosków. Wg PARP-u wszystkie projekty złożone w ramach konkursu zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Najważniejszym kryterium podczas oceny była jakość złożonych wniosków. Dodatkowo podkreśliła, że ok. 70 % złożonych wniosków zostało negatywnie ocenionych podczas oceny merytorycznej.

Z zainteresowaniem czekamy na wyniki tego sporu. Miejmy nadzieję, że rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla obu stron konfliktu.


Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-03-09 17:37:58

Warto jeszcze dodać, że przedsiębiorcy uczestniczący w spotkaniu założyli stronę, na której można poczytać więcej na temat ich stanowiska i opinii:
http://oszukaniprzezparp.pl/

Co ciekawe po spotkaniu z PARPem zmienili nazwę strony na "Szukający rozwiązania z PARP"
Wygląda to na przełom ;)
(adres strony pozostał ten sam)

Oby udało się dojść do porozumienia bez drogi sądowej. Powodzenia


Komentarz

Radek Witkiewicz

2010-03-17 11:27:19

Nie będzie dodatkowych pieniędzy dla przedsiębiorców!

[url]http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/406613,nie_bedzie_wiecej_pieniedzy_na_e_biznes.html


...


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy