Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Antykorupcja w Praktyce

14.01.2013 Autor: Zbigniew Sokołowski [ 2 odpowiedzi ]

Komentarz

Zbigniew Sokołowski

2013-01-14 13:54:40

System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym SPZK jest unikalnym systemem opracowanym wspólnie przez Krajową Izbę Gospodarczą i Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. SPZK ten wspomaga działania firm i instytucji które chcą zwiększyć zaufanie do rzetelności i bezstronności ich działania. SPZK jest oparty o podejście procesowe i można zastosować w firmach i instytucjach posiadających certyfikowany system zarządzania jakością według normy ISO 9001 lub chcących wdrożyć system zintegrowany ISO 9001 i SPZK.

SPZK stanowi element kultury organizacyjnej, którego zadaniem jest ograniczenie ryzyka występowania zjawisk o charakterze korupcyjnym. To część systemu zarządzania ukierunkowanego na zapewnienie zaufania, że organizacja wdrożyła rozwiązania eliminujące lub w znacznym stopniu ograniczające możliwość występowania zjawisk korupcyjnych i rozwiązania te nadzoruje i doskonali. SPZK skupia się na przyczynach a nie na skutkach działań korupcyjnych stanowiąc standard do wdrożenia w organizacjach, a więc wypracowania zasad postępowania, stosownych polityk, procedur i sposobów pomiaru.

Wiecej na stronie Krajowej Izby Gospodarczej Biura Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA [object TextRange]


Komentarz

Grzegorz Laskowski

2013-01-31 10:09:32

Czy należy wprowadzić Ustawową dymisję Sejmu i innych polityków nie potrafiących uchwalić dodatniego budżetu?

http://wiecznaplaneta.pl/kmpz.html


Komentarz

Dariusz Paczkowski

2015-05-06 12:55:35

Poznałbym chętnie wyniki funkcjonowania przepisów.


...


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy