Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Gazet van Antwerpen o katastrofie - kiepski dowcip belgijskiej gazety...

19.04.2010 Autor: Łukasz Matuszewski [ 5 odpowiedzi ]

Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-19 13:10:34

Zaraz po katastrofie pod Smoleńskiem belgijska Gazet van Antwerpen opublikowała rysunek satyryczny przedstawiająca orła polskiego wbitego we flagę jak w ziemię z podpisem "Polski orzeł wylądował"... Wyjątkowy brak taktu, wyczucia momentu i kompletny brak szacunku...

Polska ambasada w Belgii złożyła już zażalenie, jednak redaktor naczelny gazety, Pascal Kerkhove powiedział, że nie zamierza przepraszać. Mówi "rola redakcji ogranicza się do sprawdzenia, czy rysunek nie zawiera treści rasistowskich lub nie narusza dóbr osób prywatnych"

Nie przyszło mu do głowy, że naruszył dobra prywatne kilku milionów Polaków...

Karykatura na temat katastrofy pod Smoleńskiem z belgijskiej Gazet van Antwerpen

Informacja za: Dziennik Wschodni


Komentarz

Piotr Twardysko

2010-04-19 16:11:32

Natychmiast tu lądujcie! To jest rozkaz! To ja jestem prezydentem! - w ten sposób parodiuje Lecha Kaczyńskiego sławny niemiecki komik Urban Priol, odnosząc się do katastrofy samolotu pod Smoleńskiem.

Skandaliczny skecz został pokazany w publicznej niemieckiej telewizji ZDF na żywo w kolejnym odcinku programu pt. Neues aus der Anstalt (Nowości z zakładu) 13 kwietnia, a więc w trzy dni po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku, w których zginęło 96 osób udających się na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/245676,skandaliczna-satyra-na-lecha-kaczynskiego-w-niemieckiej-zdf,id,t.html

Za Polska Gazeta Wrocławska/ Dziennik Zachodni


Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-19 18:22:53

Polepszają nam się stosunki z Rosjanami to niektórzy chcą zrobić wszystko, by nam się pogorszyły z Niemcami i Belgami...

Całe szczęście to są tylko odosobnione przypadki nieuniknione w krajach demokratycznych. Nie zmienia to faktu, że stanowcza większość Europejczyków się z nami solidaryzuje i również ma mieszane uczucia w stosunku do tego typu żartów!

Wielu Anglików i Francuzów jest złych na swoich rządzących, że się nie pojawili na uroczystościach. W końcu koleje, samochody i śmigłowce normalnie mogą funkcjonować mimo chmury pyłu wulkanicznego.


Komentarz

Piotr Twardysko

2010-04-19 21:54:06

Amerykanie też są źli na swojego prezydenta.


Komentarz

Paulina Bogacz

2010-04-19 22:13:02

Imponujące jest to jaką drogę pokonał prezydent Saakaszwili, by dotrzeć na pogrzeb (Waszyngton -> Włochy -> Turcja -> Ukraina itd.) Przez to stał się niejako bohaterem, który pokonał wszelkie trudności, by oddać hołd prezydentowi Polski. Podziękowania dla niego za ten gest płyną strumieniami: "Podziękuj prezydentowi Gruzji za piękny gest"

Pewnie teraz przywódcy, którzy zrezygnowali z przyjazdu zazdroszczą mu determinacji, która postawiła go w tak dobrym świetle - i słusznie.


Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-19 22:37:04

Piotr Twardysko napisał:Amerykanie też są źli na swojego prezydenta.
Podobno grał w golfa w trakcie uroczystości...

Co do Saakaszwiliego to pięknie się Kaczyńskiemu odwdzięczył za wsparcie przeciwko Rosji. To tym bardziej ciekawe, że Putin z takim zaangażowaniem podszedł do sprawy mimo silnego tarcia między nim a naszym prezydentem.

cytat:Pewnie teraz przywódcy, którzy zrezygnowali z przyjazdu zazdroszczą mu determinacji, która postawiła go w tak dobrym świetle - i słusznie.

Pewnie tak, ale nie ma co ukrywać, że wielu polityków zagranicznych go nie lubiło i raczej za nim nie płaczą... często stawał na drodze ich interesów, a my w Polsce niestety rzadko to docenialiśmy...


...


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy