Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Współczesna fantastyka

13.04.2010 Autor: Łukasz Matuszewski [ 9 odpowiedzi ]

Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-13 23:54:18

Joanna Dudek napisał:Zainteresowania...hmmm...wciąż rozwijam, obecnie na etapie ponownego odkrywania Sherlocka Holmesa i zachwytu nad polską fantastyką:)
Kontynuując wątek fantastyki - która jej polska część najbardziej Cię zachwyca :)
Pilipiuk, Sapkowski czy może Lem?

REDAKCJA:
Dyskusja przeniesiona z tematu: Poznajmy się


Komentarz

Joanna Dudek

2010-04-13 23:55:20

Łukasz Matuszewski napisał:Joanna Dudek napisał: Zainteresowania...hmmm...wciąż rozwijam, obecnie na etapie ponownego odkrywania Sherlocka Holmesa i zachwytu nad polską fantastyką:) Kontynuując wątek fantastyki - która jej polska część najbardziej Cię zachwyca :) Pilipiuk, Sapkowski czy może Lem?
Jej piękniejsza część tj. Maja Lidia Kossakowska, a konkretnie jej anielska seria, czyli "Siewca Wiatru" i tego typu konotacje. Poza tym obowiązkowo Sapkowski:)


Komentarz

Marcin Jaszczyk

2010-04-13 23:56:14

Apropos Pilipiuka to zbiór opowiadań "Rzeźnik drzew" powalił mnie na kolana i sporo czasu minęło zanim się podniosłem, otrzepałem i zacząłem kroczyc dalej.


Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-13 23:56:32

Joanna Dudek napisał: Jej piękniejsza część tj. Maja Lidia Kossakowska, a konkretnie jej anielska seria, czyli "Siewca Wiatru" i tego typu konotacje. Poza tym obowiązkowo Sapkowski:)
Ja się właśnie przymierzam do Obrońców Królestwa, choć szczerze mówiąc im więcej mam pracy i spraw na głowie, tym bardziej mnie ciągnie do czegoś lekkiego i wesołego w stylu Świata Dysku czy historyjek o bimbrowniku amatorze ;)


Komentarz

Joanna Dudek

2010-04-13 23:57:54

cytat: Ja się właśnie przymierzam do Obrońców Królestwa, choć szczerze mówiąc im więcej mam pracy i spraw na głowie, tym bardziej mnie ciągnie do czegoś lekkiego i wesołego w stylu Świata Dysku czy historyjek o bimbrowniku amatorze ;)
Obrońcy są nieźli, podobnie jak "Żarna niebios", jednak pełną kwintesencje tego stylu znajdziesz w Siewcy. A Swiat Dysku leży sobie radośnie u mnie na półce i też czeka na swoją kolej, WAKACJE przybywajcie!!!


Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-13 23:58:19

Joanna Dudek napisał:A Swiat Dysku leży sobie radośnie u mnie na półce i też czeka na swoją kolej, WAKACJE przybywajcie!!!
O nie, Świat Dysku to cała biblioteka. Chyba jeden z najpłodniejszych pisarzy naszych czasów. Ja wypożyczam - nie mam tyle miejsca na półkach ;)


Komentarz

Marcin Jaszczyk

2010-04-14 19:15:42

Łukasz Matuszewski napisał:...czy historyjek o bimbrowniku amatorze ;)
no, no bez takich mi tu :-P
Status 'amatora' w tej dziedzinie Jakub W. ma już dawno za sobą :-)
ja amatorem - wypraszam sobie


Komentarz

Paulina Bogacz

2010-04-14 23:30:02

A jakie są wasze ulubione postacie u Pratchetta? ja jestem zauroczona Śmiercią (czytając Morta nie mogłam oprzeć się urokowi tej postaci!) i jego słabością do kotów...:)


Komentarz

Łukasz Matuszewski

2010-04-15 01:04:11

Marcin Jaszczyk napisał:no, no bez takich mi tu :-P Status 'amatora' w tej dziedzinie Jakub W. ma już dawno za sobą :-)
No fakt, w tej profesji już dawno zrobił doktorat. Chodziło mi oczywiście o egzorcystę amatora ;) (chociaż w tej dziedzinie w zasadzie też nie ma sobie równych!)

Paulina Bogacz napisał:A jakie są wasze ulubione postacie u Pratchetta? ja jestem zauroczona Śmiercią (czytając Morta nie mogłam oprzeć się urokowi tej postaci!) i jego słabością do kotów...:)

Zgadzam się co do Śmierci! Szalenie interesujący "facet". Zaczynałem swoją przygodę od Morta - chociaż nie uważam tej książki za najlepszą z serii, to jest bardzo dobra. Ale moje ulubione cykle to o Wiedźmach i o Straży. Nie wiem czemu ale czytając o Magach i NU szybko staje się senny ;)

Postacie: Niania Ogg (takie babcie to ja lubię :), Sir Samuel Vimes (twardziel i pantoflarz zarazem), Angua (typ "chłopczycy"), Marchewa (jedna z lepszych scen w całej serii kiedy w "Bogowie, honor, Ankhmorpork" przemawia do bandy łobuzów - majstersztyk)

Ale muszę przyznać, że Śmierć zawsze ma najlepsze wejścia (z zaskoczenia) i najlepsze kwestie (miło mieć zawsze ostatnie zdanie :)

Generalnie cała galeria przerysowanych typów ludzkich + obfity komentarz do wydarzeń politycznych, społecznych, kulturowych, czy technicznych (chochliki :)


Komentarz

Marcin Jaszczyk

2010-04-15 02:48:23

Nie będę ogryginalny. Bez dwóch zdań: Śmierć.
Ale wogóle moja ulubiona postacią literacką jest dr. Traven z powieści Roberta Strattona klik, klik. Na jej podstawie kinematografia polska wygenerowała jakis czas temu totalnego knota pt. "Klątwa doliny węży". W rolę głównego bohatera wcielił się Roman Wilhelmi zaś partnerowała mu Ewa Sałacka. Do historii przeszły dwie sceny: Ewa Sałacka pod prysznicem oraz transformacja w przerażające monstrum:

Szczególną uwagę proszę zwrócić na stojące na wysokim poziomie efekty specjalne :-P
Ale powieść całkiem fajna, taka "awanturniczo przygodowa fantastyka", lekka, przyjemna, można połknąć w jeden wieczór


...


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy