Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Aleksandra Wawdejuk
Punkty:
400 pkt. ranking >>
Ulubione kraje Ranking
Nie podano

Aleksandra Wawdejuk

Autor miesiąca: Lipiec 2009


Młodzież w działaniu Wymiana studencka

Młodzież w działaniu

Program młodzież w działaniu skierowany jest do osób w wieku od 13 do 30 lat. W jego ramach organizowane są wymiany, konferencje i szkolenia. Oferta zagranicznych wyjazdów jest bardzo szeroka i dotyczy nie tylko państw członkowskich. Warto się zatem z nią zapoznać.

15.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4408

Polska polityka regionalna od kuchni Polska w Unii

Polska polityka regionalna od kuchni

Na okres 2007 – 2013 w ramach polityki regionalnej Polsce zostało przyznane 67,3 mld euro, co oznacza, że jesteśmy aktualnie jej największym beneficjentem. Jak wygląda realizacja tej polityki w naszym kraju? Co jest naszym priorytetem na najbliższe kilka lat? O tym wszystkim poniżej.

15.07.2009 [ 1 komentarz ] Liczba odsłon: 6554

Zasady prawa wspólnotowego Cz. 2 Subsydiarność i proporcjonalność Prawo

Zasady prawa wspólnotowego Cz. 2 Subsydiarność i proporcjonalność

Pogłębiająca się integracja europejska wywołuje w niektórych kręgach obawy przed nadmierną ingerencją unii w sprawy krajowe. Aby uniknąć takiej sytuacji do prawa pierwotnego wprowadzono zasady subsydiarności i proporcjonalności.

15.07.2009 [ 2 komentarze ] Liczba odsłon: 11133

Polityka regionalna w pigułce: cele i zasady Polityka unijna

Polityka regionalna w pigułce: cele i zasady

Praca na rzecz rozwoju regionów stanowi dzisiaj jeden z głównych priorytetów Unii Europejskiej. Polityka regionalna jest formą działalności, która przysparza władzom unijnym coraz więcej zwolenników w nowych krajach członkowskich. To właśnie one są jej głównymi beneficjentami.

14.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 16033

Sylwetka wielkiego wygranego - Jerzy Buzek Polityka

Sylwetka wielkiego wygranego - Jerzy Buzek

Za kandydaturą Buzka opowiedziało się 555 posłów. W ten sposób Polak został oficjalnie wybrany przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Będzie sprawował tą funkcję przez najbliższe 2,5 roku, a potem zastąpi go przewodniczący socjalistów Martin Schulz. Bez wahania można powiedzieć, że fotel przewodniczącego PE jest obecnie najważniejszym ze stanowisk piastowanych przez Polaków w organizacjach międzynarodowych.

14.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4137

Instytucje unijne według Traktatu Lizbońskiego Instytucje

Instytucje unijne według Traktatu Lizbońskiego

Traktat z Lizbony stanowi ważny etap reformy instytucjonalnej Unii Europejskiej. Dokument ten wiele kwestii porządkuje i upraszcza. O najważniejszych zmianach, które wprowadza w głównych organach, przeczytacie poniżej.

13.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 10880

Małe i średnie przedsiębiorstwa Dla kogo i na co?

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Jesteś właścicielem małej lub średniej firmy? Wydaje Ci się, że fundusze unijne są dostępne tylko dla dużych przedsiębiorstw? Nic bardziej mylnego!

13.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 4306

Sieci transeuropejskie Transport

Sieci transeuropejskie

Spójna infrastruktura transportowa jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej. Stanowi niezwykle ważny element wspólnego rynku jak również służy wzmocnieniu spójności gospodarczej i społecznej.

12.07.2009 [ 3 komentarze ] Liczba odsłon: 12976

Teorie integracji – cz. II – integracja w różnym tempie Unia w skrócie

Teorie integracji – cz. II – integracja w różnym tempie

Dwa ostatnie rozszerzenia spowodowały większe zróżnicowanie w sferach ekonomicznej, prawnej i kulturalnej między państwami członkowskimi. Coraz trudniej uzyskać zgodę wszystkich krajów na poszczególne pomysły. Naprzeciw temu problemowi wychodzą teorie zróżnicowanej integracji.

08.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 10915

Teorie integracji – cz. I – Europa ojczyzn a Europa regionów Unia w skrócie

Teorie integracji – cz. I – Europa ojczyzn a Europa regionów

Skomplikowana istota Unii Europejskiej sprawia, że nie da się jej porównać właściwie z żadną inną organizacją na świecie. Zarówno politycy jak i zwykli ludzie zastanawiają się, jaki ma być efekt końcowy, do którego zmierzamy. Próbą odpowiedzi na to pytanie są teorie integracji – dwie najpopularniejsze z nich odwołują się do pojęć federacji i konfederacji.

08.07.2009 [ 0 komentarzy ] Liczba odsłon: 14967

<< Wstecz  1  2  3  Dalej >>  Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy