Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Eurowizja 2015 pod hasłem jubileuszu

12.02.2015 Autor: Katarzyna Sawicka[ 0 komentarzy ]
Eurowizja

Eurowizja
Źródło: foter.com

Conchita Wurst

Conchita Wurst
Źródło: foter.com

Znany, niegdyś prestiżowy, teraz niezwykle barwny festiwal piosenki europejskiej obchodzi w tym roku swój jubileusz! Brytyjska stacja BBC przygotowuje koncert "Eurovision’s Greatest Hits".

Eurovision Song Contest, w skrócie ESC był i zaskakująco ciągle jest jednym z największych przedsięwzięć Europejskiej Unii Nadawców, zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym. To organizowane rokrocznie widowisko telewizyjne z udziałem publiczności, polegające na prezentacji "na żywo" na scenie piosenek reprezentujących poszczególne kraje, od 1956 roku odbywa się regularnie zgodnie z zasadami, w rodzimym kraju poprzedniego zwycięzcy.

Od 60 już lat, w finale gali spotykają się popularni muzycy z całej Europy, prezentując tym samym wyniki swojej dotychczasowej studyjnej gorączki. Wybierani na podstawie decyzji stacji telewizyjnej danego kraju, sumiennie przygotowują swoje wystąpienia, by zachwycić zgromadzoną w studiu widownię oraz surowych oceniających.

Organizatorzy zapewniają, iż na okoliczność dojrzałej rocznicy upamiętniającej pierwszą edycję konkursu, w jubileuszowym koncercie atrakcji nie zabraknie. Widzowie będą mogli usłyszeć, a przede wszystkim zobaczyć pamiętne eurowizyjne przeboje. Udział w przedsięwzięciu potwierdzili bowiem m.in. zyskujący coraz większą popularność Conchita Wurst, zwycięzca z 1984 roku szwedzki boysband The Herreys oraz Natasha St-Pier z docenionym miejscem na najwyższym podium przebojem, Je n’ai que mon âme.

Sam finał widowiska najlepszych hitów Eurowizji zostanie zorganizowany oraz nagrany 31 marca w londyńskim Eventim Apollo Hammersmith. Nieznana jest jeszcze data emisji wydarzenia, jednak wiadomo, że jego premiera odbędzie się niedługo po zakończeniu samego konkursu. Galę poprowadzą brytyjski dziennikarz i gospodarz autorskiego programu The Graham Norton Show, Graham Norton oraz prowadząca 58. Konkurs Piosenki Eurowizji z 2013 roku w Szwecji, Petra Mede.

Wydarznie śledzić można na oficjalnej stronie BBC (www.bbc.co.uk/eurovision) lub samego konkursu (www.eurovision.tv).


Tymczasem w Polsce...Pomimo braku wybitnych osiągnięć polskich artystów, dla wszystkich niezapomnianym wystąpieniem było plasujące się na drugim miejscu w rankingu konkursu z 1994 roku, To nie ja Edyty Górniak. Rok później diva Justyna Steczkowska zajęła 18 miejsce. Nieco lepiej poradziła sobie Kasia Kowalska w kolejnej edycji show czy Anna Maria Jopek w roku 97. Ekscentryczny Michał Wiśniewski z zespołem niestety nie zdołał pobić osiągnięć koleżanek, a wynik ostatniego kandydata - Donatana i Cleo natomiast, pomimo efektownej prezentacji, niestety nie zachwycił jury konkursu na tyle, aby wspiąć się do ścisłego finału.

Plotki na temat polskiego kandydata tegorocznej edycji pojawiają się dość regularnie. Mówiono już o charyzmatycznej Dodzie, byłej wokalistce Łez Ani Wyszkoni, a nawet słodkiej Honoracie Honey Skarbek, ale to Internauci zdecydowali. Tropem kryterium doboru ostatniego zwycięzcy/zwyciężczyni, dyskutujący w sieci wybrali kolorowego Michała Szpaka.

Sam zainteresowany nie mówi nie.


Informacje o oficjalnym reprezentancie bowiem ciągle pozostają nieodkryte. Ostatecznie, nazwisko zostanie podane w TVP1 9 marca na antenie popołudniowego programu Świat się kręci.

Pytanie tylko, czy ktoś jeszcze emocjonuje się losem konkursu i jego uczestników?

http://www.eurovision.tv
www.bbc.co.uk/eurovision

http://eurowizja.org/


...

Odsłon: 2905 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Eurowizja 2015 pod hasłem jubileuszu nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Katarzyna Sawicka Katarzyna Sawicka Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Praca na ferie dla studentów i uczniów - Niemcy 16.02.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren(Ems) / Wietze

Pracownik (k/m) ds. wprowadzania danych - wsparcie działu księgowości - Niemcy 02.03.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Haren (Ems)

Operator wózka widłowego (k/m) – Niemcy 02.03.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Bad Sobernheim

Pracownik (k/m) - mycie skrzynek pod ciśnieniem 02.03.2021 Kraj: Niemcy Miasto: Dohren

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Ogłoszenia wszelkiehttp://www.rankinglokat.eu Rankinglokat.eu pisze: Polecam również świetną stronę z ubezpieczeniami OC http://www.tanieoc.net >> 19.07.2018 11:28     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieMonter rusztowań z uprawieniami IPF Sp. z o.o pisze: IPF Group specjalizuje się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia na rynku krajowym >> 30.04.2018 15:26     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiePolska przychodnia w Londynie pisze: Polecam polską przychodnię w Londynie - Fast Medica, to zespół znanych >> 06.04.2018 09:10     Ogłoszenia wszelkie

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! Naukowcy donoszą: dziura ozonowa się zasklepia! QlyIWAnZq: dpEnAUiG

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... YtkwIeXsyLixlEG: nmcuTSiwWv

W centrum Polski głośno o biotechnologii... ruoSTnEFQ: SjmXYRoW

WHO będzie debatować nad dokładniejszymi... TsyvDknmHOf: bVoyTUsFv

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy