Twoja Europa - Praca i Studia za granicą oraz Unia Europejska

Zagrożenie wirusem A/H1N1: W. Brytania na 3 miejscu

13.07.2009 Autor: Mariusz Kosakowski[ 0 komentarzy ]
Wielkiej Brytanii odnotowano około 9,718 przypadków świńskiej grypy u ludzi

Wielkiej Brytanii odnotowano około 9,718 przypadków świńskiej grypy u ludzi
Źródło: www.sxc.hu

Wielka Brytania jest trzecim krajem na świecie, gdzie odnotowano najwięcej przypadków świńskiej grypy – wynika z informacji podawanych przez rząd brytyjski. W tym niechlubnym maratonie Wyspy wyprzedzają USA i Meksyk.

Jak pokazały wyniki testów laboratoryjnych, w Wielkiej Brytanii odnotowano około 9,718 przypadków świńskiej grypy u ludzi. Dla porównania w Meksyku takich samych przypadków, do środy 8 lipca br odnotowano 10,262, a w Stanach Zjednoczonych - już 33,902 – informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Od wybuchu zachorowań ludzi na świńską grypę w kwietniu w Meksyku, odnotowano 94,512 zachorowań. WHO odnotowała od tamtego czasu 429 zgonów.

Wirusowi towarzyszy panika


Jak wynika z raportu krajowej Agencji Ochrony Zdrowia, 14 osób, mieszkańców Wysp wierzy w to, że z powodu zachorowania na świńską grypę czeka je pewna śmierć. Liczba zgonów w Wielkiej Brytanii zaczęła wzrastać od czwartku, 9 lipca, kiedy to siedem osób dowiedziało się, że umrą w wyniku zachorowania na świńską grypę. Tydzień temu takich osób było cztery.

Jednakże nie u wszystkich ludzi, którzy zmarli w wyniku zachorowania na świńską grypę, bezpośrednią przyczyną zgonu był wirus. Wszyscy ci pacjenci mieli różnorakie problemy ze zdrowiem, powiedział Sir Liam Donaldson, naczelny doradca brytyjskiego rządu i naczelny lekarz Anglii.

Szacunkowo 8,000 osób mogło się zarazić świńską grypą, spośród 27,000 którzy uskarżali się na grypowe dolegliwości, wynika z danych Krajowej Służby Zdrowia (NHS).

Obecnie w szpitalu w Anglii przebywa 335 osób, które zachorowały na świńską grypę, z czego 43 jest pod specjalnym nadzorem – informuje Krakowa Służba Zdrowia.

Z obliczeń jakie przeprowadzono na próbie 100,000 ludzi wynika, że najbardziej narażone na świńską grypę są osoby między 5 i 14 rokiem życia. Dalej za nimi są dzieci między pierwszym a czwartym rokiem życia. Jednak rzeczywista liczba narażonych na zakażenie Brytyjczyków pozostaje nieznana, powodem są ci którzy leczą się sami, w domu.

- Wiemy co nieco na temat stanu zdrowia ludzi, którzy szukają pomocy w placówkach Krajowej Służby Zdrowia, ale jest wiele osób, które szukają jej po jakimś czasie lub wcale się nie ujawniają – powiedział Donaldson, agencji Association Press.

- Przyznajemy, że problem jest większy niż nam się wydawał. Zawszę może zdarzyć się przypadek sezonowej grypy, ale może się też okazać, że będzie to zupełnie coś innego - dodał.

Szczepionki w drodze


W zeszłym tygodniu, Andy Burnham z brytyjskiego rządu ostrzegł, na podstawie obliczeń, że pod koniec sierpnia, każdego dnia będzie zarażać się około 100,000 osób. Wezwał obywateli by podejmowali odpowiednie środki. Gdy tylko zauważą u siebie pierwsze objawy grypy, by nie wychodzili z domu, a znajomych poprosili od dostarczenie im leków antywirusowych.

Według Krajowej Służby Zdrowia pierwsze zestawy szczepionek zostaną dostarczone do Wielkiej Brytanii pod koniec sierpnia. Ma to być około 30 milionów podwójnych dawek, wystarczająca ilość dla połowy populacji, będą dostępne pod koniec roku.

Źródło: edition.cnn.com

...

Odsłon: 1532 | ranking >>


Komentarze Dodaj komentarz

Artykuł Zagrożenie wirusem A/H1N1: W. Brytania na 3 miejscu nie został jeszcze skomentowany - bądź pierwszy!


Powiadamiaj mnie o nowych wypowiedziach do tego artykułu

Nie chcesz przepisywać tych słów? Zarejestruj się! (lub Zaloguj)


* pole obowiązkowe

-

Autor artykułu:

Mariusz Kosakowski Mariusz Kosakowski Hybryda nawróconego humanisty
Wyślij wiadomość | Zaproś do znajomych
Więcej artykułów autora >>

- Dziennikarstwo obywatelskie - dołącz do redakcji

Wiadomości z Europy i UERSS Wiadomości z Europy

Inny świat czy popkulturowa wioska? Kultura Nowość Inny świat czy popkulturowa wioska?

Promocja Portugalii na Web Summit 2016 w Lizbonie

Wybory prezydenckie w USA - komentarze ekspertów

Komisja zaleca przedłużenie tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych

Sejm przyjął uchwałę w sprawie CETA

PiS nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej

więcej wiadomości z Europy >>

-

Oferty pracy za granicąRSS z ofertami pracy za granicą

Oferty pracy za granicą - przycisk Dodaj ofertę pracy za granicą

Zaopiekuj się Panem Helmutem! ZLECENIE Z PRAWEM JAZDY 06.03.2018 Kraj: Niemcy

Opiekunka osoby starszej w Niemczech 1250 euro lekka oferta od 28 lutego 20.02.2018 Kraj: Niemcy Miasto: Dulmen

Bawaria – opieka nad Seniorką! 15.03.2018 Kraj: Niemcy Miasto: 83361 Kienberg

Operator wózka widłowego bocznego (9,85€ + 7 - 15€ diety) 09.03.2018 Kraj: Niemcy

zobacz wszystkie oferty pracy >>

-

Szkolenia i kursy unijneRSS wydarzenia w Europie

Szkolenia unijne - banner Dodaj ofertę szkolenia

zobacz wszystkie oferty szkoleń >>

-

Forum europejskie - dyskusje...

Studia i nauka za granicąBezpłatna polska szkoła, dla dzieci przebywających za granicą. Wojtek Kyzik pisze: Ciekawy program! >> 02.03.2018 13:22     Studia i nauka za granicą

Ogłoszenia wszelkieProgram do magazynu Wojtek Kyzik pisze: A wygląda to cenowo? >> 02.03.2018 13:22     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieSexi randki pisze: Szukasz ciekawych portali randkowych lub kamerek online? Porad jak optymalnie ustawić >> 10.11.2017 16:50     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkieNajlepsza konferencja controllingowa w Polsce już 22 listopada w Warszawie! Akademia Controllingu Sp. z o.o. pisze: Już 22 listopada zapraszamy na 45 edycję bezpłatnej konferencji „Jak prawidłowo >> 09.10.2017 11:42     Ogłoszenia wszelkie

Ogłoszenia wszelkiewww.ubezpieczeniaoc.org.pl Bodix Perlo pisze: Kończy się wam ubezpieczenie oc, ac i nie chcecie przepłacać. Zapraszam na >> 17.08.2017 10:13     Ogłoszenia wszelkie

więcej grup dyskusyjnych >>

-

Ostatnio komentowane

Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce? Jedź na Ukrainę... Nie zdałeś prawa jazdy w Polsce? Jedź na Ukrainę... Waldek: Mam prawo jazdy kategorii od 42 lat. Codziennie jeżdżę samochodem od 28 lat....

7 cudów Portugalii Wojtek Kyzik: Dlaczego aż tak dużo Portugalii?

Tłumaczenia w biznesie – zlecić... Wojtek Kyzik: A poszukuje ktoś tłumacza greckiego?

Wybory prezydenckie w USA - komentarze... Wojtek Kyzik: Zobaczymy jak to będzie przez kolejne lata :D

-

Kalendarz wydarzeń RSS wydarzenia w Europie

więcej wydarzeń >>

-


Wszystkie

Wybierz kraj:

x
Cała Europa Unia Europejska Albania Andora Austria Belgia Białoruś Bośnia i Hercegowina Bułgaria Chorwacja Cypr Czarnogóra Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Grecja Gruzja Hiszpania Holandia Irlandia Islandia Kazachstan Liechtenstein Litwa Łotwa Luksemburg Macedonia Malta Mołdawia Niemcy Norwegia Polska Portugalia Rosja Rumunia San Marino Serbia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Turcja Ukraina Watykan Węgry Wielka Brytania Włochy